Nr katalogowy: 2458343
219,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Filtr szary produkowany przez firmę Baader Planetarium o transmisji 25% i średnicy ø=1,25". Przeznaczony dla zaawansowanych i wymagających użytkowników. Wykonany z dużą dokładnością i jako jedyny filtr szary w naszej ofercie pokryty powłokami przeciwodbiciowymi Phantom Group® nie wykazuje żadnych refleksów przy obserwacji jasnych obiektów. Gęstość optyczna filtra wynosi OD=0,6, co oznacza transmisję na poziomie 25%. Wyposażony w standardowy gwint filtrowy 1,25" (M28,5x0,6) po obu stronach. Wysokość celi filtra wynosi 7,7 mm (0,30"). Apertura czynna filtra to 26,4 mm (1,04"). Neutralne spektralnie filtry szare pozwalają osłabić światło dochodzące od bardzo jasnych obiektów takich jak Słońce, Księżyc, planety czy jasne gwiazdy. Osłabienie blasku obiektów widocznych w okularze pozwala na lepsze rozróżnienie widocznych szczegółów. Filtr nadaje się do obserwacji księżycowych, planetarnych jak też do rozdzielania jasnych i bliskich układów gwiazd podwójnych. Filtr o przepuszczalności 25% najlepiej sprawdza się przy obserwacjach Księżyca w okolicach kwadry i planet zewnętrznych przy źrenicy wyjściowej teleskopu poniżej 1 mm.

Uwaga: filtr tego typu nie nadaje się do obserwacji Słońca bez użycia dodatkowej folii lub filtra obiektywowego Baader Planetarium AstroSolar® o gęstości optycznej nie mniejszej niż OD=5,0. Dla teleskopów o dużych aperturach obraz Słońca na pełnej aperturze może się wydawać bardzo jasny.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
2458343
Klasyfikacja spektralna:
szary
Transmisja:
25 %
Oprawa: tak
Rozmiar:
1,25"
Zakres spektralny (CWL):
pełne widmo
Powłoki przeciwodbiciowe:
MC (Phantom Group®)
Waga:
59 g
Zastosowanie: Obiekty obserwacyjne:
Gęstość optyczna:
0,6
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Filtr Baadera ND 0,6 dobrze kontrastuje mi w refraktorze 90mm plamy słoneczne używam go wraz z filtrem solar-continuum i folią Baadera
    Z całej serii moich szarych filtrów jest najbardziej uniwersalny.
    Maginus,

Podobne produkty