Nr katalogowy: DO-1302
849,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Podobnie jak pozostałe lornetki z serii, lornetka korzysta z pryzmatów dachowych, co sprawia, że jest lekka i kompaktowa. Wykonaliśmy ją estetycznie z wysokiej jakości materiałów.

Sukces i uznanie, które zdobyły wcześniejsze modele lornetek: Forest II 8x42 i 10x42, przekonały nas, że trafiliśmy w gusta naszych klientów. Model Delta Optical Forest II 8x42 zdobył drugie miejsce w plebiscycie "Produkt Roku" 2011 na stronie www.optyczne.pl w kategorii "Lornetka". Otrzymaliśmy także wyróżnienie "Sowa z Rogowa" na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011 r.

Model Forest II 12x50 został stworzony z myślą o osobach potrzebujących dużego powiększenia do obserwacji z odległości. Jednak powiększenie 12x jest wystarczająco kompaktowe, aby pozwolić na stabilne obserwacje bez konieczności użycia statywu. Ze względu na mniejszą średnicę źrenicy wyjściowej, model ten sprawdza się lepiej podczas obserwacji w ciągu dnia niż w nocy.

Wszystkie lornetki z serii Forest II wyposażone są w układ optyczny z 8 elementów ustawionych w 6 grupach i pryzmaty dachowe wykonane ze szkła BaK4 ze skorygowaną fazą. Ich powierzchnie odbiciowe są pokryte srebrem, co gwarantuje ostrość i jasność obrazu. Ponadto, wszystkie aktywne powierzchnie soczewek posiadają wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, co przekłada się na doskonałą transmisję światła i neutralne oddawanie kolorów. Wewnętrzne wnętrza tubusów są dobrze wyczernione, co eliminuje niepożądane refleksy i "duchy".

Wszystkie modele lornetek z serii Forest II posiadają centralne pokrętło ostrości oraz indywidualną korekcję dioptrii w prawym okularze, co zapewnia łatwą regulację. Regulowane gumowe muszle okularowe typu twist-up pozwalają na dopasowanie lornetek do potrzeb każdego obserwatora. Są one także odporne na trudne warunki atmosferyczne, ponieważ ich obudowa jest szczelna i zapewnia ochronę przed wilgocią i deszczem. Lornetki Forest II wytrzymają nawet zanurzenie w wodzie na głębokość 1 metra przez 5 minut. Ponadto, wypełnienie azotem eliminuje zaparowanie optyki wewnątrz obudowy.

Nowe modele Forest II są nie tylko wydajne, ale także wyjątkowo kompaktowe i lekkie. Wszystkie lornetki Forest II z obiektywami 50 mm mają podobne rozmiary i wagę poniżej 850 g. To doskonały kompromis między lornetkami klasy 42 mm a większymi, cięższymi modelami o obiektywach 56-63 mm. Dzięki 50 mm obiektywowi, nasze nowe modele Forest II oferują różne poziomy powiększenia, aby sprostać różnym potrzebom obserwacyjnym.

 

Jak wybrać sprzęt optyczny - Poradnik myśliwego cz. 1 - przejdź do artykułu »

Jak wybrać sprzęt optyczny - Poradnik myśliwego cz. 2 - przejdź do artykułu »

Lornetka Delta Optical Forest II 8x42 otrzymała wyróżnienie Dobry zakup w teście wytrzymałościowym branżowego portalu www.optyczne.pl »

Test lornetki Delta Optical Forest II 10x50 w branżowym portalu Testy Outdoorowe

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-1302
Seria: Forest II
Powiększenie: 12 x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Typ pryzmatu: Dachowy Szkło w pryzmatach: BaK4
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC
Kątowe pole widzenia: 4,8 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
84 m
Średnica źrenicy wyjściowej:
4,2 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
18 mm
Minimalna odległość ostrzenia:
4 m
Jasność względna: 17,6
Sprawność zmierzchowa:
24,5
Regulacja ostrości: centralna
Regulacja rozstawu okularów:
59-73 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+5
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4
Wypełnienie azotem: tak
Wodoszczelność:
tak
Waga:
846 g
Wymiary:
165x133x60 mm
Okres gwarancji:
60 miesięcy
Pokaż więcej

Wyposażenie

futerał lornetkowy
materiał do czyszczenia optyki
pasek do futerału lornetkowego
pasek lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Lornetka Delta Optical Forest II 12x50

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
3 osoby
  • Jestem bardzo zadowolony z tego Foresta 2. Zanim zdecydowałem się na jej zakup, przez moje ręce przewinęło się kilka tańszych modeli z różnym powiększeniem. Stwierdziłem że warto dorzucić parę stówek i mieć tą oczekiwaną jakość. Z zalet to dobry ostry obraz plus czuła regulacja ostrości, przy tym powiększeniu 12x obraz aż tak mocno nie trzęsie. Jakość wykonania na duży plus, twardy pokrowiec. Wszystko się zgadza
    Wild Drone Eye na YouTube ,
  • Lornetka super! Bardzo dobraoptyka, wypełnienie azotem oraz małe gabaryty to największe jej atuty. Polecam
    Jan,
  • Witam lornetka Delta Forest II 12x50 jest świetna.Kupiłem ją na jesień jestem naprawdę zadowolony może producent zrobi lornetkę taką samą ale z większym zbliżeniem było by super.Szkoda,że Delta opticall nie chcę ze mną nawiązać współpracy nad czym ubolewam.Mieli by z tego też korzyść postaci reklamy.No ale jak nie chcą to nie.Darz Bór
    Andrzej z lasu,

Podobne produkty