Nr katalogowy: DO-1303

Wybierz dodatkowo:

829,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Nasza lornetka to kompaktowe narzędzie optyczne, korzystające z pryzmatów dachowych, co sprawia, że jest nie tylko lekka, ale także kompaktowa. Lornetka jest również wykonana z trwałych materiałów.

Sukces poprzednich modeli z serii Delta Optical Forest II, takich jak Forest II 8x42 i 10x42, dał nam pewność, że trafiliśmy w oczekiwania klientów. Na przykład, model Forest II 8x42 zdobył drugie miejsce w konkursie "Produkt Roku" 2011 w kategorii Lornetka na portalu www.optyczne.pl, a także zdobył wyróżnienie "Sowa z Rogowa" na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011 roku.

Model Forest II 8,5x50 oferuje wygodne użytkowanie, duże pole widzenia i znaczną odległość od źrenicy wyjściowej od okularu wynoszącą 22 mm. Ze względu na dużą źrenicę wyjściową (5,9 mm), lornetka ta doskonale sprawdza się zarówno o zmierzchu, jak i w nocy, kiedy warunki oświetleniowe są słabe.

Wszystkie lornetki z serii Delta Optical Forest II wyposażone są w układ optyczny złożony z 8 elementów ustawionych w 6 grupach. Do produkcji użyliśmy wysokiej jakości pryzmatów dachowych wykonanych ze szkła BaK4, skorygowanych pod kątem fazy, z powierzchniami odbiciowymi pokrytymi srebrem, co gwarantuje ostrość i jasność obrazu. Dodatkowo, wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek posiadają wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, co zapewnia doskonałą transmisję światła i naturalne odwzorowanie kolorów. Wewnętrzne wnętrza tubusów zostały starannie wyczernione, eliminując tym samym niepożądane refleksy i "duszki".

Wszystkie modele lornetek z serii Forest II wyposażone są w płynnie poruszające się centralne pokrętło ostrości oraz indywidualną korekcję dioptrii w prawym okularze, co umożliwia łatwą regulację. Regulowane gumowe muszle okularowe typu twist-up wysuwają się, dostosowując się do potrzeb każdego obserwatora. Lornetki Forest IIodporne na trudne warunki atmosferyczne, dzięki szczelnej obudowie, która chroni przed wilgocią i deszczem. Mogą nawet wytrzymać krótkotrwałe zanurzenie w wodzie na głębokość 1 metra przez 5 minut. Dodatkowo, wypełnienie azotem zapobiega zaparowywaniu optyki wewnątrz obudowy.

Nasze nowe modele Forest II wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i niską wagą. Wszystkie lornetki Forest II z obiektywami 50 mm posiadają takie podobne wymiary i ważą poniżej 850 g. To doskonały kompromis między lornetkami o obiektywach 42 mm a większymi, cięższymi modelami z obiektywami 56-63 mm. Dzięki 50 mm obiektywowi, nowe modele Forest II oferują różne poziomy powiększenia, dostosowane do różnych potrzeb obserwacyjnych.

 

Jak wybrać sprzęt optyczny - Poradnik myśliwego cz. 1 - przejdź do artykułu »

Jak wybrać sprzęt optyczny - Poradnik myśliwego cz. 2 - przejdź do artykułu »

Lornetka Delta Optical Forest II 8x42 otrzymała wyróżnienie Dobry zakup w teście wytrzymałościowym branżowego portalu www.optyczne.pl »

Test lornetki Delta Otical Forest II 10x50 w branżowym portalu Testy Outdoorowe »

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-1303
Seria: Forest II
Powiększenie: 8,5 x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Typ pryzmatu: Dachowy Szkło w pryzmatach: BaK4
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC
Kątowe pole widzenia: 5,6 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
98 m
Średnica źrenicy wyjściowej:
5,9 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
22 mm
Minimalna odległość ostrzenia:
3 m
Jasność względna: 34,8
Sprawność zmierzchowa:
20,6
Regulacja ostrości: centralna
Regulacja rozstawu okularów:
59-73 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+5
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4
Wypełnienie azotem: tak
Wodoszczelność:
tak
Waga:
832 g
Wymiary:
165x133x60 mm
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

futerał lornetkowy
materiał do czyszczenia optyki
pasek do futerału lornetkowego
pasek lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Lornetka Delta Optical Forest II 8.5x50

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
6 osób
 • Małe gabaryty, bardzo jasny i przejrzysty obraz, warto wydać pieniądze
  Kamil,
 • Lornetka super! Bardzo dobraoptyka, wypełnienie azotem oraz małe gabaryty to największe jej atuty. Polecam
  Marcin,
 • Rewelacyjna lornetka! Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Świetna ostrość nawet przy bardzo słabym świetle. Moim zdaniem jej jakość nie ustępuje tym za 3-4tyś
  Hunter ,
 • Polecam tą lornetkę myśliwym polującym przy słabym świetle. Jest bardzo dobrym produktem-wykonanie, waga, szkła. Przesyłka błyskawiczna. Jest DOBRA!
  mysliwy6,
 • Doskonała lornetka! Poluję z nią w nocy i doskonale się sprawdza! Porównywałem ją z Zeissem kolegi o podobnych parametrach i praktycznie nie ma różnicy! Nie wiem jakiej optyki Delta użyła w tej lornetce ale jest doskonała!!! Polecam szczególnie myśliwym!
  Marek,
 • Jest to świetna lornetka w tym przedziale cenowym . Mam ją osobiście i jestem zadowolony , obraz czysty klarowny łatwo rozpoznać można obiekt w nocy . POLECAM
  norbert,

Podobne produkty