Nr katalogowy: DO-1303

Wybierz dodatkowo:

829,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Dla tych, co wypatrywali udoskonalonych lornetek z serii Delta Optical Forest II, mamy dobrą wiadomość: wprowadziliśmy do oferty trzy lornetki o dużych, 50 mm średnicach obiektywów. To modele 8,5x50, 10x50 i 12x50!

Oczywiście, jak pozostałe modele w serii, wykorzystują w konstrukcji optycznej pryzmaty dachowe, dzięki czemu są małe i lekkie. A, że małe jest piękne, zaprojektowaliśmy je estetycznie i z dobrej jakości materiałów.

Sukces i popularność, jaką zdobyły poprzednie modele lornetek: Forest II 8x42 i 10x42, upewnił nas, że z serią trafiliśmy w potrzeby klientów. Model Forest II 8x42 zajął II miejsce w plebiscycie branżowego portalu www.optyczne.pl Produkt Roku 2011 w kategorii Lornetka. Druga nagroda to Sowa z Rogowa w konkursie na najlepszy wyrób prezentowany na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011 r.

Model Forest II 8,5x50 jest wygodny w użytkowaniu, zapewnia względnie duże pole widzenia i dużą odległość źrenicy wyjściowej od okularu wynoszącą 22 mm. Duża, 5,9 mm źrenica wyjściowa czyni z lornetki znakomite narzędzie do obserwacji o zmierzchu, o świcie, a nawet w nocy, kiedy panują słabe warunki oświetleniowe.

W całej serii Delta Optical Forest II układ optyczny lornetek składa się z 8 elementów ustawionych w 6 grupach, a w konstrukcji zastosowaliśmy wysokiej jakości pryzmaty dachowe wykonane ze szkła BaK4 ze skorygowaną fazą, których powierzchnie odbiciowe pokryte są srebrem, co zapewnia niezwykle ostry i jasny obraz. Ponadto w modelach Forest II, wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek pokryte są wysokiej jakości wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC. Dzięki nim lornetki charakteryzują się wysoką transmisją światła i neutralną kolorystyką obrazu. Dobrze wyczernione wnętrza tubusów zapobiegają pojawianiu się w obrazie niechcianych refleksów i duszków.

Wszystkie lornetki z serii Forest II mają płynnie poruszające się centralne pokrętło ustawiania ostrości i indywidualną korekcję dioptrażu w prawym okularze. Gumowe, regulowane muszle okularowe typu twist-up wysuwają się, pozwalając na wygodne dopasowanie okularów do indywidualnych potrzeb obserwatora. Lornetki z serii Forest II wytrzymają nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Ich szczelna obudowa pozwala na swobodne użytkowanie w wilgotnym terenie, a nawet w deszczu. Lornetki Forest II mogą wytrzymać zanurzenie w wodzie przez 5 min., do głębokości 1 m, a wypełnienie konstrukcji azotem zapobiega zaparowywaniu optyki wewnątrz obudowy.

Ogromnymi zaletami nowych modeli jest ich kompaktowość i mała waga. Wszystkie lornetki Forest II o obiektywach 50 mm mają te same rozmiary 165x133x60 mm i masę własną nie przekraczającą 850 g. Stanowią więc idealny kompromis pomiędzy małymi lornetkami klasy obiektywowej 42 mm, a dużo większymi i cięższymi modelami o obiektywach 56-63 mm. Dzięki dużej uniwersalności jaką daje 50 mm obiektyw, nowe modele Forest II zostały zróżnicowane pod względem powiększenia tak, aby można było dobrać odpowiednią do własnych potrzeb wartość tego parametru.

Jak wybrać sprzęt optyczny - Poradnik myśliwego cz. 1 - przejdź do artykułu »

Jak wybrać sprzęt optyczny - Poradnik myśliwego cz. 2 - przejdź do artykułu »

Lornetka Delta Optical Forest II 8x42 otrzymała wyróżnienie Dobry zakup w teście wytrzymałościowym branżowego portalu www.optyczne.pl »

Test lornetki Delta Otical Forest II 10x50 w branżowym portalu www.testyoutdoorowe.wordpress.com »

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
DO-1303
Nazwa serii lornetkowej:
Forest II
Powiększenie: 8,5x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Materiał soczewki obiektywu:
szkło
Powłoki przeciwodbiciowe soczewek:
FMC
Sprawność zmierzchowa:
20,6
Jasność względna: 34,8
Średnica źrenicy wyjściowej:
5,9 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 22 mm
Kątowe pole widzenia: 5,6 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
98 m
Regulacja ostrości:
wewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości:
3 m
Regulacja rozstawu okularów:
59-73 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+5
Typ pryzmatu: dachowy Materiał pryzmatu: szkło BaK4
Powłoki przeciwodbiciowe pryzmatu:
tak
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego:
tak
Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego:
metaliczne
Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie obudowy azotem:
tak
Mocowanie do statywu:
adapter ¼"
Masa własna:
832 g
Masa z opakowaniem:
1235 g
Wymiary:
165x133x60 mm
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

futerał lornetkowy
materiał do czyszczenia optyki
pasek do futerału lornetkowego
pasek lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Lornetka Delta Optical Forest II 8.5x50

Inne materiały

Lornetka Delta Optical Forest II 8,5x50 (3335791a61c61db6b57b0f20ef8d2b29_1(1).jpg)
Lornetka Delta Optical Forest II 8,5x50 (3335791a61c61db6b57b0f20ef8d2b29.jpg)

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
6 osób
 • Małe gabaryty, bardzo jasny i przejrzysty obraz, warto wydać pieniądze
  Kamil,
 • Lornetka super! Bardzo dobraoptyka, wypełnienie azotem oraz małe gabaryty to największe jej atuty. Polecam
  Marcin,
 • Rewelacyjna lornetka! Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Świetna ostrość nawet przy bardzo słabym świetle. Moim zdaniem jej jakość nie ustępuje tym za 3-4tyś
  Hunter ,
 • Polecam tą lornetkę myśliwym polującym przy słabym świetle. Jest bardzo dobrym produktem-wykonanie, waga, szkła. Przesyłka błyskawiczna. Jest DOBRA!
  mysliwy6,
 • Doskonała lornetka! Poluję z nią w nocy i doskonale się sprawdza! Porównywałem ją z Zeissem kolegi o podobnych parametrach i praktycznie nie ma różnicy! Nie wiem jakiej optyki Delta użyła w tej lornetce ale jest doskonała!!! Polecam szczególnie myśliwym!
  Marek,
 • Jest to świetna lornetka w tym przedziale cenowym . Mam ją osobiście i jestem zadowolony , obraz czysty klarowny łatwo rozpoznać można obiekt w nocy . POLECAM
  norbert,

Podobne produkty