Nr katalogowy: DO-1403

Wybierz dodatkowo:

1 099,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Modele porropryzmatyczne Delta Optical Titanium należą do flagowej serii lornetek firmy Delta Optical, obejmującej szerokie spektrum konstrukcji, dopracowanych pod względem mechanicznym i optycznym, przeznaczonych zarówno do dziennych jak i nocnych obserwacji. Z grona tych modeli bez trudu można wybrać lornetkę typowo turystyczną, dla obserwatora przyrody, miłośnika astronomii lub myśliwego. Jednocześnie będzie ona niezwykle konkurencyjna wobec wielu powszechnie uznanych i droższych modeli lornetek obecnych na rynku.

Lornetka Delta Optical Titanium 7x50 są to najbardziej uniwersalny i wszechstronny model z tej serii. Z jednej strony jest to lornetka nocna, w której obiektywy o średnicy soczewek 50 mm zbierają dużo światła, a ponad 7 mm źrenica wyjściowa zapewnia komfortowe dopasowanie do źrenicy oka rozszerzonej w nocy właśnie do takiego rozmiaru. Z drugiej strony z powodzeniem można używać jej do dziennych obserwacji, ciesząc się przy tym sporym komfortem patrzenia. Poza tym jest to lornetka o małych gabarytach mimo dużych obiektywów, a więc przyjemna w noszeniu i niesprawiająca problemów w transporcie. Z reguły stanowi ona kompromis pomiędzy lornetkami o 42 mm średnicach obiektywów, a modelami o znacznie większych średnicach obiektywów rzędu 56-63 mm.

Główną zaletą lornetek porropryzmatycznych z serii Titanium są ich ponadprzeciętne własności optyczne. Wbudowane pryzmaty wykonane ze szkła BaK4 oraz wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, którymi powlekane są wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek, o sprawności ponad 99%, gwarantują ostre i jasne obrazy o wiernej kolorystyce. Modele Titanium powszechnie chwalone są za znikome wady optyczne takie jak aberracja chromatyczna, astygmatyzm, czy koma.

Lornetki porropryzmatyczne z serii Titanium są to solidne lornetki w aluminiowej obudowie. Zaprojektowano je tak, aby optymalnie połączyć ich wysokie własności optyczne z niewielkimi rozmiarami. Korpusy są pokryte chropowatą okleiną z tworzywa sztucznego gwarantującą przyjemne i wygodne trzymanie ich w dłoni. Komfort użytkowania zwiększają gumowe muszle oczne oraz płynnie działająca mechanika ustawiania ostrości, wykonana z należytą starannością. Wszystkie modele z serii Titanium są wodoszczelne i wypełnione azotem nie zawierającym pary wodnej, a wiec bez problemu można prowadzić nimi obserwacje nawet w deszczu, bez obawy o zamoczenie czy zaparowanie szkieł od środka.

Test lornetki Delta Optical Titanium 7x50 w branżowym portalu www.optyczne.pl »

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
DO-1403
Nazwa serii lornetkowej:
Titanium
Powiększenie: 7x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Materiał soczewki obiektywu:
szkło
Powłoki przeciwodbiciowe soczewek:
FMC
Sprawność zmierzchowa:
18,7
Jasność względna: 50,4
Średnica źrenicy wyjściowej:
7,1 mm
Kątowe pole widzenia: 7,5 °
Liniowe pole widzenia na 1000 m:
131 m
Regulacja ostrości:
zewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości:
5 m
Regulacja rozstawu okularów:
54-73 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+5
Typ pryzmatu: Porro
Materiał pryzmatu: szkło BaK4 Powłoki fazowe pryzmatu dachowego:
nie dotyczy
Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego:
nie dotyczy
Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie obudowy azotem:
tak
Mocowanie do statywu:
adapter ¼"
Masa własna:
900 g
Wymiary:
185x185x65 mm
Okres gwarancji:
120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

futerał lornetkowy
materiał do czyszczenia optyki
pasek do futerału lornetkowego
pasek lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Lornetka Delta Optical Titanium 7x50

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
9 osób
 • Lornetkę użytkuje już od 7 miesięcy,jestem z niej bardzo zadowolony. Świetna konstrukcja opracowana i jak mechanicznie,świetna astronomiczna lornetka dla każdego kto może się pokusić pod wiejskim niebem :) kolimacja trzyma dobrze do tej pory,ostrość w całym polu jak żyleta! Już kilkaset gwiazd zmiennych sobie zaliczyłem przez tą lornetkę. Lornetka sprawuje się bardzo dobrze a te pole widzenia miodzio. Sprawdziłem zasięg gwiazdowy pod wiejskim niebem i spokojnie lornetka wyciąga do +9.0 mag pod ciemnym niebem i dobrym seeingu. Lornetka nie tylko dla myśliwych ale i także dla astronomów amatorów :) naprawdę uniwersalna lornetka o małych gabarytach. polecam.
  Astrodamian,
 • Właśnie na niebie pojawiła się jasna kometa C/2022 E3 ZTF i zaliczyłem sobie trzy obserwacje dla tej Komety przez lornetkę DO 7x50 Titanium. Pięknie widoczna kometa w postaci szarej mglistej plamki a jak kometa już była co raz bliżej słońca,widoczne jądro komety widoczna:) Kometa ładnie widoczna w lornetce o szerokątnym polu widzenia i jestem zadowolony. Kometę już co raz słabsza ale było warto :)
  Damian,
 • Do tej pory lornetka DO 7x50 Titanium świetnie się spisuje,naprawdę uniwersalna lornetka astronomiczna,całe połacie gwieździstego nieba można sobie popatrzeć a szczególnie gwiazdy zmienne :) Przy niskich temperaturach na dworze szkła na obiektywach nie parują! Obraz gwiazd czy gromad na całym polu widzenia ostre aż po brzegi :) Lornetka naprawdę warta tych pieniążków. Nic dodać nic ująć. Wesołych Świąt dla DeltaOptical:)
  Damian Jakubek,
 • Właśnie spojrzałem lornetką DeltaOptical Titanium 7x50 na Księżyc przy fazie 45% tak zwany rogalik i było widoczne piękne kratery,obraz dał jasny i kontrastowy. Pięknie daje ostrość jak żyleta. Oddane kolory na powierzchni Księżyca :) Dla mnie zaskoczeniem jest że nie widać Aberracji chromatyczna,ponieważ nie widziałem kolorowej obwódki po brzegach Księżyca :) Super lornetka
  Damian,
 • Lornetkę posiadam już od miesiąca. Ta wspaniała lornetka Titanium daje duże wrażenia dla mnie. Wysoka transmisja światła co daje nam jasny i czysty obraz. Regulacja ostrości chodzi płynnie. Obiektywy i jak okulary zielone dość intensywne. W każdej pogodnej nocy obserwuje gwiazdy zmienne,po prostu rewelacja,ostrość gwiazd jak żyleta o wiernej kolorystyce :) lornetka poręczna. Co do Aberracji chromatycznej moim zdaniem nie zauważalna nawet na tych jasnych gwiazdy gwiazdach! Zaleta to że lornetka wypełniona azotem :) Widać że to kawał sprzętu. Lornetka nocna do obserwacji gwieździstego nocnego nieba. Pole widzenia aż 7.5 stopnia miodzio,to bardzo szerokokątna lornetka aż przyjemnie obserwować. Solidny i gruby pasek na szyję zaczepami :) Lornetka będzie ma długie lata w mojej kolekcji. Lornetka solidnie wykonana i warta tych pieniędzy! Pozdrawiam DO
  Damian,
 • Właśnie 6 Września 2022,dokonałem bardzo dobrego zakupu tej lornetki. Po rozpakowaniu lornetka zrobiła dla mnie duże wrażenie,solidnie i mechanicznie wykonana. Lornetka lekka i poręczna. Solidny mostek. Obudowa chropowata. Gruby solidny pasek. Futerał sztywny na zamku. Patrząc na krajobraz w dzień i jak w nocy,obraz jest jasny i kontrastowy,podoba mi się płaskie pole,a szerokość pola widzenia daje wrażenie:) obecnie lornetkę testuje na gwieździstym nocnym niebem,kolory gwiazd oddane naturalne nasycone. Ostrość idealna jak brzytwa. Widać że to kawał sprzętu,tak więc pozostanie w mojej kolekcji na długie lata :):) 10 lat gwarancji no no super. Elegancka Lornetka.
  Damian,
 • Zakup udany, polecam
  Aleks,
 • Obraz ostry jak żyleta, a to pole widzenia! Swoboda obserwacji i komfort robi wrażenie. W nocy jasna aż miło popatrzeć!
  Optomaniac,
 • Pienie zapakowana na prezent :)
  Mietek,

Podobne produkty