Nr katalogowy: DO-1408

Wybierz dodatkowo:

1 299,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Niedostępny
Katowice Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Modele porropryzmatyczne Delta Optical Titanium należą do flagowej serii lornetek firmy Delta Optical, obejmującej szerokie spektrum konstrukcji, dopracowanych pod względem mechanicznym i optycznym, przeznaczonych zarówno do dziennych jak i nocnych obserwacji. Z grona tych modeli bez trudu można wybrać lornetkę typowo turystyczną, dla obserwatora przyrody, miłośnika astronomii lub myśliwego. Jednocześnie będzie ona niezwykle konkurencyjna wobec wielu powszechnie uznanych i droższych modeli lornetek obecnych na rynku.

Lornetka Delta Optical Titanium 9x63 to największa lornetka z tej serii, choć tylko 160 g cięższa od Titanium 8x56. Średnica obiektywów tej lornetki to aż 63 mm, co przy powiększeniu 9x pozwala wykorzystywać ją jako doskonały sprzęt do nocnych polowań lub obserwacji rozgwieżdżonego nieba. Dzięki tak dużym obiektywom zbierze ona blisko 27% więcej światła niż lornetka 8x56. Jeśli bardzo zależy nam na jasnej lornetce i nie mają dla nas znaczenia większe gabaryty i trochę mniejsze pole widzenia niż w modelu 8x56, warto wziąć pod uwagę model Titanium 9x63.

Główną zaletą lornetek porropryzmatycznych z serii Titanium są ich ponadprzeciętne własności optyczne. Wbudowane pryzmaty wykonane ze szkła BaK4 oraz wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, którymi powlekane są wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek, o sprawności ponad 99%, gwarantują ostre i jasne obrazy o wiernej kolorystyce. Modele Titanium powszechnie chwalone są za znikome wady optyczne takie jak aberracja chromatyczna, astygmatyzm, czy koma.

Lornetki porropryzmatyczne z serii Titanium są to solidne lornetki w aluminiowej obudowie. Zaprojektowano je tak, aby optymalnie połączyć ich wysokie własności optyczne z niewielkimi rozmiarami. Korpusy są pokryte chropowatą okleiną z tworzywa sztucznego gwarantującą przyjemne i wygodne trzymanie ich w dłoni. Komfort użytkowania zwiększają gumowe muszle oczne oraz płynnie działająca mechanika ustawiania ostrości, wykonana z należytą starannością. Wszystkie modele z serii Titanium są wodoszczelne i wypełnione azotem nie zawierającym pary wodnej, a wiec bez problemu można prowadzić nimi obserwacje nawet w deszczu, bez obawy o zamoczenie czy zaparowanie szkieł od środka

Lornetki z serii Titanium wyposażone są w złącze do adaptera statywowego ¼" i można umieścić je na statywie, aby poprawić stabilność obserwacji lub odciążyć ręce podczas długich obserwacji. Model Titanium 9x63 jest jednak jeszcze na tyle lekki, że można bez problemu prowadzić nim obserwacje również z ręki.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: DO-1408 Nazwa serii lornetkowej: Titanium
Powiększenie: 9x Średnica soczewki obiektywu: 63 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC
Sprawność zmierzchowa: 23,8 Jasność względna: 49,0
Średnica źrenicy wyjściowej: 7,0 mm Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 19 mm
Kątowe pole widzenia: 5,8 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m: 102 m
Regulacja ostrości: zewnętrzna centralna Minimalna odległość ustawiania ostrości: 3 m
Regulacja rozstawu okularów: 54-73 mm Korekcja dioptrażu: -/+5
Typ pryzmatu: Porro Materiał pryzmatu: szkło BaK4
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego: nie dotyczy Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego: nie dotyczy
Wodoszczelność: tak Wypełnienie obudowy azotem: tak
Mocowanie do statywu: adapter ¼" Masa własna: 1180 g
Masa z opakowaniem: 1820 g Wymiary: 225x200x75 mm
Okres gwarancji: 120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

futerał lornetkowy
materiał do czyszczenia optyki
pasek do futerału lornetkowego
pasek lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Lornetka Delta Optical Titanium 9x63

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
3 osoby
 • Zgadzam się z opinią, że jest to lornetka przeznaczona do obserwacji nocnych . Polecam ją myśliwym .Darz Bór
  rozy54,
  06.03.2012
 • Mam tą lornetkę od roku, dla mnie jest ok, sprawdza się w terenie nawet o zmierzchu. Jest rewelacyjna, polecam myśliwym, iż im jest ona dedykowana. Cena do przyjęcia, pozdrawiam Darz Bór.
  Andrzej,
  07.11.2011
 • Mam tę lornetkę od roku i jestem z niej bardzo zadowolony. Głównie stosuję ją do przeglądu nieba i zlokalizowania tego, co chcę złapać w teleskopie. Jest jasna, stosunkowo lekka i ma przyjemne pole widzenia. Teraz dopiero widzę niedostatki mojego szukacza (9x50 Synta) -- operując lornetką z ręki widzę szerzej, więcej i wyraźniej niż w szukaczu. Co do aberracji chromatycznej, to przy takim zastosowaniu j.w. nie da się jej w ogóle zauważyć. Przy obserwacji jasnych obiektów, np. Księżyca, jeśli źrenica zejdzie trochę z osi, to widać na obrzeżu tarczy kolorowe obwódki. Powiększenie -- maksymalne/graniczne do obserwacji z ręki.
  Delta klient,
  14.02.2011

Podobne produkty