Nr katalogowy: N-0024

Wybierz dodatkowo:

999,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Seria Action EX CF firmy Nikon jest uznawana za najlepszą serię lornetek porropryzmatycznych tego producenta. Wszystkie modele z tej serii łączą w sobie wysoką jakość wykonania i wciąż akceptowalną cenę. W jej skład wchodzą zarówno kompaktowe, sportowe lornetki o niskiej masie takie jak 7x35 czy 8x40, jasne instrumenty nocne o dużej sprawności 7x50 i 10x50, jak również przyrodnicze lornetki dzienne o dużym powiększeniu 12x50 i 16x50.

Wykonane ze stopów metali lekkich, wypełnione azotem obudowy lornetek Nikon z serii Action EX CFwodoszczelne. Zgodnie ze specyfikacją producenta lornetki wytrzymują zanurzenie do głębokości 1 metra przez maksymalnie 5 minut. Z wierzchu lornetki pokryte są bezwonną, niealergiczną gumą, a ergonomiczne kształty umożliwiają pewnych chwyt w każdych warunkach. Powierzchnie soczewek i pryzmatów zostały pokryte wysokiej jakości, odpornymi na ścieranie, wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu MC, dzięki czemu transmisja światła we wszystkich lornetkach z serii Action EX CF przekracza 90%, a obraz jest kontrastowy i neutralny kolorystycznie.

Muszle oczne typu twist-up wraz ze źrenicą wyjściową komfortowo odsuniętą od okularu o przynajmniej 16 mm pozwalają na wygodne obserwacje celu nawet przez osoby noszące szkła korekcyjne. Pięcioelementowe okulary, wykorzystujące soczewki asferyczne o dużym stopniu korekcji, posiadają szerokie pole własne, niemal 60°. Solidna konstrukcja mostka wraz z centralnym ogniskowaniem pracuje płynnie i szybko, a na prawym okularze znajduje się dodatkowa regulacja, umożliwiająca korekcję dioptrażu.

Lornetka Nikon Action EX 10x50 CF dzięki swoim parametrom uznawana jest za lornetkę najbardziej uniwersalną. Źrenica wyjściowa wynosząca 5,0 mm daje jasny i kontrastowy obraz również wieczorem. Kątowe pole widzenia, wynoszące w tym modelu 6,5° jest świetnie skorygowane, co ma znaczenie na przykład w astronomii, do której lornetka Action EX 10x50 CF wydaje się być stworzona. Myśliwi również docenią obiektywy o dużej, 50 mm średnicy i wysoką transmisję światła całego układu. Pomimo większych gabarytów lornetka Action EX 10x50 CF jest bardzo lekka, waży zaledwie 1 kg. Minimalna odległość ustawiania ostrości wynosi 7 m.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
N-0024
Seria: Action
Powiększenie: 10 x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: MC
Sprawność zmierzchowa:
22,4
Jasność względna: 25,0
Średnica źrenicy wyjściowej:
5,0 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
17 mm
Kątowe pole widzenia: 6,5 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
114 m
Regulacja ostrości: zewnętrzna centralna Minimalna odległość ostrzenia:
7 m
Regulacja rozstawu okularów:
56-72 mm
Korekcja dioptrażu:
tak
Typ pryzmatu: Porro Szkło w pryzmatach: BaK4
Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie azotem: tak
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4"
Waga:
1020 g
Wymiary:
178x196x68 mm
Okres gwarancji:
120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pasek lornetkowy
pokrowiec lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
 • Lornetka Super !
  Zalety Lornetki:
  - gwarancja 10 lat
  - super jasność
  - super jakość
  - super ostrość

  Lornetka spełnia moje oczekiwania. Jeżeli chodzi o przedział cenowy jest to bardzo dobry produkt Nikona. Szczerze polecam!
  Kornik 13,
 • Ciężko mi się bardzo zgodzić z tym wbrew opinią wielu że ta lornetka jest dobrym rozwiązaniem dla początkującego astronoma , lornetka 20x80 to jest takie minimum o którym powinien pomyśleć początkujący , nie twierdze że nikon 10x50 jest zły bo posiadam też taki ale jedynie co to uzupełnia mój asortyment , na pewno lornetka jest bardzo przydatna i generalnie patrzenie przez nią to sama przyjemność , jednak gwiazdy i planety są głownie punktowe , wiele punktów widoczne w jednym obiektywie jest na prawde bardzo ładnym efektem ale jeśli ktoś liczy na konkretne kształty to ta lornetka się do tego nie nadaje
  Noname,

Podobne produkty