Nr katalogowy: ID-02211

Wybierz dodatkowo:

1 049,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Seria Action EX CF firmy Nikon jest uznawana za najlepszą serię lornetek porropryzmatycznych tego producenta. Wszystkie modele z tej serii łączą w sobie wysoką jakość wykonania i wciąż akceptowalną cenę. W jej skład wchodzą zarówno kompaktowe, sportowe lornetki o niskiej masie takie jak 7x35 czy 8x40, jasne instrumenty nocne o dużej sprawności 7x50 i 10x50, jak również przyrodnicze lornetki dzienne o dużym powiększeniu 12x50 i 16x50.

Wykonane ze stopów metali lekkich, wypełnione azotem obudowy lornetek Nikon z serii Action EX CFwodoszczelne. Zgodnie ze specyfikacją producenta lornetki wytrzymują zanurzenie do głębokości 1 metra przez maksymalnie 5 minut. Z wierzchu lornetki pokryte są bezwonną, niealergiczną gumą, a ergonomiczne kształty umożliwiają pewnych chwyt w każdych warunkach. Powierzchnie soczewek i pryzmatów zostały pokryte wysokiej jakości, odpornymi na ścieranie, wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu MC, dzięki czemu transmisja światła we wszystkich lornetkach z serii Action EX CF przekracza 90%, a obraz jest kontrastowy i neutralny kolorystycznie.

Muszle oczne typu twist-up wraz ze źrenicą wyjściową komfortowo odsuniętą od okularu o przynajmniej 16 mm pozwalają na wygodne obserwacje celu nawet przez osoby noszące szkła korekcyjne. Pięcioelementowe okulary, wykorzystujące soczewki asferyczne o dużym stopniu korekcji, posiadają szerokie pole własne, niemal 60°. Solidna konstrukcja mostka wraz z centralnym ogniskowaniem pracuje płynnie i szybko, a na prawym okularze znajduje się dodatkowa regulacja, umożliwiająca korekcję dioptrażu.

Lornetka Action EX 12x50 CF jest to lornetka o powiększeniu umożliwiającym dostrzeżenie najbardziej odległych celów. Świetnie nadaje się do obserwacji przyrody za dnia, na przykład ptaków. Inne zastosowanie lornetki Action EX 12x50 CF to obserwacje wydarzeń sportowych bądź obserwacje samolotów na wysokościach przelotowych. Minimalna odległość ustawiania ostrości wynosi 7 m.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
ID-02211
Seria: Action
Powiększenie: 12 x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Typ pryzmatu: Porro Szkło w pryzmatach: BaK4
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: MC
Kątowe pole widzenia: 5,5 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
96 m
Średnica źrenicy wyjściowej:
4,2 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
16 mm
Minimalna odległość ostrzenia:
7 m
Jasność względna: 17,6
Sprawność zmierzchowa:
24,5
Regulacja ostrości: centralna
Regulacja rozstawu okularów:
56-72 mm
Korekcja dioptrażu:
tak
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4
Wypełnienie azotem: tak
Wodoszczelność:
tak
Waga:
1045 g
Wymiary:
178x196x68 mm
Okres gwarancji:
120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pasek lornetkowy
pokrowiec lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Nikon Ex 12x50 to lornetka o bardzo dużym powiększeniu, które można jeszcze utrzymać stabilnie w ręce bez konieczności używania statywu. Lornetki tej używam z powodzeniem do przydomowych obserwacji otaczającego mnie świata - głównie astronomicznych, ornitologicznych a także samolotów czy odległego krajobrazu. Zwrócę uwagę na zastosowanie tej lornetki w amatorskiej astronomii na obszarach podmiejskich, gdzie sprawdza się znakomicie, nawet jeśli nie daje tego komfortu co klasyczne 10x50 to znacznie lepiej widać kratery na księżycu, sam Jowisz ma wyraźnie kulisty kształt (nie ma już tego rozbryzgu światła) a i większe obiekty mgławicowe prezentują się ładnie. Jestem zadowolony z tej lornetki - był to przemyślany zakup. Wcześniej miałem 10x50, którą zamieniłem na mniejszą. Ex 12x50 jest u mnie bardzo dobrym uzupełnieniem do mobilnej lornetki turystycznej. Duże ale rozsądne powiększenie daje mi wiele satysfakcji.
    Marioo Abs162,

Podobne produkty