Nr katalogowy: N-0027

Wybierz dodatkowo:

849,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Seria Action EX CF firmy Nikon jest uznawana za najlepszą serię lornetek porropryzmatycznych tego producenta. Wszystkie modele z tej serii łączą w sobie wysoką jakość wykonania i wciąż akceptowalną cenę. W jej skład wchodzą zarówno kompaktowe, sportowe lornetki o niskiej masie takie jak 7x35 czy 8x40, jasne instrumenty nocne o dużej sprawności 7x50 i 10x50, jak również przyrodnicze lornetki dzienne o dużym powiększeniu 12x50 i 16x50.

Wykonane ze stopów metali lekkich, wypełnione azotem obudowy lornetek Nikon z serii Action EX CFwodoszczelne. Zgodnie ze specyfikacją producenta lornetki wytrzymują zanurzenie do głębokości 1 metra przez maksymalnie 5 minut. Z wierzchu lornetki pokryte są bezwonną, niealergiczną gumą, a ergonomiczne kształty umożliwiają pewnych chwyt w każdych warunkach. Powierzchnie soczewek i pryzmatów zostały pokryte wysokiej jakości, odpornymi na ścieranie, wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu MC, dzięki czemu transmisja światła we wszystkich lornetkach z serii Action EX CF przekracza 90%, a obraz jest kontrastowy i neutralny kolorystycznie.

Muszle oczne typu twist-up wraz ze źrenicą wyjściową komfortowo odsuniętą od okularu o przynajmniej 16 mm pozwalają na wygodne obserwacje celu nawet przez osoby noszące szkła korekcyjne. Pięcioelementowe okulary, wykorzystujące soczewki asferyczne o dużym stopniu korekcji, posiadają szerokie pole własne, niemal 60°. Solidna konstrukcja mostka wraz z centralnym ogniskowaniem pracuje płynnie i szybko, a na prawym okularze znajduje się dodatkowa regulacja, umożliwiająca korekcję dioptrażu.

Lornetka Nikon Action EX 7x35 CF jest to lekka, poręczna lornetka dająca wysokiej jakości obraz skorygowany w szerokim polu widzenia wynoszącym aż 9,3°. Jej 5,0 mm źrenica wyjściowa daje wyjątkowo jasny obraz także o zmierzchu, dzięki czemu lornetka doskonale nadaje się do obserwacji wieczornej przyrody, ale nie tylko. Zaledwie 800 g masa pozwala zabrać tę lornetkę niemal wszędzie, do samochodu, na rower, wycieczkę w góry czy na kajak. Minimalna odległość ustawiania ostrości wynosi jedynie 5 m.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
N-0027
Seria: Action
Powiększenie: 7 x Średnica soczewki obiektywu: 35 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: MC
Sprawność zmierzchowa:
15,7
Jasność względna: 25,0
Średnica źrenicy wyjściowej:
5,0 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
17 mm
Kątowe pole widzenia: 9,3 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
163 m
Regulacja ostrości: zewnętrzna centralna Minimalna odległość ostrzenia:
5 m
Regulacja rozstawu okularów:
56-72 mm
Korekcja dioptrażu:
tak
Typ pryzmatu: Porro Szkło w pryzmatach: BaK4
Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie azotem: tak
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4"
Waga:
800 g
Wymiary:
120x184x62 mm
Okres gwarancji:
120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pasek lornetkowy
pokrowiec lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty