Nr katalogowy: 2954206
1 249,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Najnowsze okulary Baader Planetarium serii Morpheus to owoc 4 lat pieczołowitych prac nad zoptymalizowaniem optyki i mechaniki w poszukiwaniu idealnego okularu astronomicznego. Nowoczesny układ optyczny, na który składa się 8 elementów w 5 grupach, wraz ze szkłem lantanowym uzyskuje ergonomiczne, 76-stopniowe pole widzenia i bardzo wygodny odstęp źrenicy wyjściowej od oka, wynoszący ponad 18 mm. Zaawansowane, wielowarstwowe powłoki Phantom Group Coatings gwarantują bardzo wysoką transmisję światła i kontrast obrazu pozbawionego jakichkolwiek odblasków. Dzięki zastosowaniu bardzo dużej soczewki ocznej obserwowanie całego pola widzenia jest niezwykle komfortowe, co w połączeniu z dużym polem widzenia sprawia, że obserwator odnosi wrażenie jakby unosił się w przestrzeni kosmicznej.

Nowoczesne gatunki szkieł i wieloelementowa, komputerowo projektowana optyka gwarantuje nie tylko najwyższy kontrast i ostrość na osi optycznej, ale także zapewnia niezrównaną ostrość obrazu i brak aberracji własnych aż po brzegi pola widzenia. Okulary Morpheus przedkładają idealną punktowość gwiazd i kontrast ponad wielkie pola widzenia, przez co jakość obrazu jest porównywalna z legendarnymi okularami lantanowymi produkowanymi w Japonii.

Okulary Baader Morpheus są nie tylko doskonałe optycznie. Dopracowana jest również ich obudowy, które są wodoodporne i zoptymalizowane pod kątem lekkości i użyteczności w nasadkach bino. Okulary całej serii są parfokalne. Wyposażono je w gwint M43, który pozwala na podłączenie wielu adapterów służących astrofotografii parfokalnej i okularowej. Najwyższa jakość obrazu i duży odstęp źrenicy wyjściowej połączona z mnogością adapterów w ofercie Baadera powoduje, że okulary Morpheus nie mają sobie równych pod tym względem.

Na zakończenie warto nadmienić, że logo jest naniesione fluorescencyjną farbą. Jej delikatna, zielonkawa poświata nie narusza nocnej adaptacji wzroku do ciemności i ułatwia odnalezienie w ciemności okularu z właściwą ogniskową!

Okular o ogniskowej 6,5mm doskonale sprawdzi się przy obserwacjach detali Księżyca, tarcz planet oraz mgławic planetarnych przy dużych powiększeniach dostępnych w światłosilnych Newtonach i wysokiej klasy refraktorach APO.

Zapraszamy do przeczytania recenzji okularów z serii Baader Morpheus

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
2954206
Seria: Morpheus
Ogniskowa okularu: 6,5 mm Pozorne pole widzenia:
76 °
Średnica diafragmy:
8,75 mm
Układ optyczny okularu: hybrydowy
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
18,5 mm
Liczba soczewek/grup:
8/5
Powłoki: FMC (Phantom Coating® Group) Gwint do kamery: M43x0,75
Muszla oczna:
wymienna
Średnica oprawy:
Maksymalna średnica:
55 mm
Waga:
456 g
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty