Baader Planetarium
Nr katalogowy: 2954209
999
Wysyłamy w 24h
Odbiór w sklepie Dostawa Koszt dostawy
Odbiór w sklepie CentralaWarszawaKatowiceGdańsk Dostawa

Zamów produkt do godziny 15.00, a otrzymasz go już jutro (dotyczy przesyłek kurierskich).

Dostawa 26.02.2020
Koszt dostawy

dostawa gratis!

0

lub bezpłatny
odbiór osobisty
w salonie Delta Optical


Poleć znajomemu:
Poleć znajomemu Pobierz kartę katalogową
Opis

Najnowsze okulary Baader Planetarium serii Morpheus to owoc 4 lat pieczołowitych prac nad zoptymalizowaniem optyki i mechaniki w poszukiwaniu idealnego okularu astronomicznego. Nowoczesny układ optyczny, na który składa się 8 elementów w 5 grupach, wraz ze szkłem lantanowym uzyskuje ergonomiczne, 76-stopniowe pole widzenia i bardzo wygodny odstęp źrenicy wyjściowej od oka, wynoszący ponad 18 mm. Zaawansowane, wielowarstwowe powłoki Phantom Group Coatings gwarantują bardzo wysoką transmisję światła i kontrast obrazu pozbawionego jakichkolwiek odblasków. Dzięki zastosowaniu bardzo dużej soczewki ocznej obserwowanie całego pola widzenia jest niezwykle komfortowe, co w połączeniu z dużym polem widzenia sprawia, że obserwator odnosi wrażenie jakby unosił się w przestrzeni kosmicznej.

Nowoczesne gatunki szkieł i wieloelementowa, komputerowo projektowana optyka gwarantuje nie tylko najwyższy kontrast i ostrość na osi optycznej, ale także zapewnia niezrównaną ostrość obrazu i brak aberracji własnych aż po brzegi pola widzenia. Okulary Morpheus przedkładają idealną punktowość gwiazd i kontrast ponad wielkie pola widzenia, przez co jakość obrazu jest porównywalna z legendarnymi okularami lantanowymi produkowanymi w Japonii.

Okulary Baader Morpheus są nie tylko doskonałe optycznie. Dopracowana jest również ich obudowy, które są wodoodporne i zoptymalizowane pod kątem lekkości i użyteczności w nasadkach bino. Okulary całej serii są parfokalne. Wyposażono je w gwint M43, który pozwala na podłączenie wielu adapterów służących astrofotografii parfokalnej i okularowej. Najwyższa jakość obrazu i duży odstęp źrenicy wyjściowej połączona z mnogością adapterów w ofercie Baadera powoduje, że okulary Morpheus nie mają sobie równych pod tym względem.

Na zakończenie warto nadmienić, że logo jest naniesione fluorescencyjną farbą. Jej delikatna, zielonkawa poświata nie narusza nocnej adaptacji wzroku do ciemności i ułatwia odnalezienie w ciemności okularu z właściwą ogniskową!

Okular o ogniskowej 9mm doskonale sprawdzi się przy obserwacjach detali planet przy największych powiększeniach dostępnych w teleskopach systemu MAK i SCT. W teleskopach Newtona i jasnych refraktorach ED zapewni niezrównane obrazy detali jasnych mgławic, gromad kulistych i małych galaktyk.

Zapraszamy do przeczytania recenzji okularów z serii Baader Morpheus

Specyfikacja
Symbol u dostawcy: 2954209 Średnica oprawy:
  • 2 "
  • 1,25 "
Ogniskowa okularu: 9,0 mm Układ optyczny okularu: hybrydowy
Pozorne pole widzenia: 76 ° Masa okularu: 456 g
Maksymalna średnica okularu: 55,0 mm Długość oprawy 1,25": 24,0 mm
Długość oprawy 2": 21,0 mm Liczba soczewek / grup soczewek: 8/5
Średnica diafragmy: 12,1 mm Powłoki soczewek: FMC (Phantom Coating® Group)
Muszla oczna: wymienna Gwint mocujący aparat / kamerę: M43 x 0.75
Seria okularu: Morpheus Okres gwarancji: 24 mies.
Wyposażenie
  • Pudełko ozdobne
  • Holster
  • Muszla oczna zwijana
  • Muszla oczna kątowa
  • Zakrywki (komplet 3 szt.)
Polecane
Pytania klientów
Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane
Opinie
Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
Podobne produkty