Nr katalogowy: SW-5107
279,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Jeśli szukasz budżetowych okularów dających obraz dobrej jakości, które uzupełnią lub zastąpią okulary dołączone w zestawie do twojego teleskopu, to SWA-58 są zdecydowanie warte rozważenia.

Krótkoogniskowe okulary SWA-58 Plossl zostały starannie zaprojektowane aby zapewnić wysokiej jakości obrazy niezależnie od rodzaju teleskopu z jakim współpracują. Zostały zoptymalizowane do obserwacji jasnych obiektów, dzięki czemu uzyskują ostry obraz w całym polu widzenia. Okulary te posiadają 58-stopniowe pole widzenia, co w połączeniu z ich ogniskową zapewnia komfortowe obserwacje Księżyca, planet i ciasnych par gwiazd podwójnych. W światłosilnych teleskopach z okularem tym można pokusić się o obserwacje niewielkich i zwartych obiektów głębokiego nieba.

SWA-58 to zmodyfikowane okulary typu Plossl z dodatkowym elementem zwiększającym pole widzenia. Okular posiada wykręcaną muszę oczną umożliwiającą odcięcie bocznych źródeł światła przeszkadzających w obserwacjach. Okular posiada standardowy gwint filtrowy w rozmiarze 1,25". Ze względu na niską cenę oraz lepsze niż przeciętne możliwości optyczne, okulary te świetnie sprawdzają się w wielu konstrukcjach optycznych jak i również w nasadkach binokularowych.

Ze względu na stosunkowo krótką ogniskową zaleca się stosowanie okularu SWA-58 7mm z teleskopami o światłosile f/14 lub większej.

Seria SWA-58 oferuje szeroki wybór ogniskowych, które dopasujesz do każdego teleskopu:

2,5mm

3,2mm

4mm

5mm

6mm

7mm

8mm

9mm

15mm

20mm

25mm

 

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-5107
Średnica oprawy:
1,25 "
Ogniskowa okularu:
7,0 mm
Układ optyczny okularu:
  • Plössl
  • hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
58 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
16,0 mm
Masa okularu:
174 g
Długość okularu:
74,0 mm
Maksymalna średnica okularu:
44,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
5/3
Powłoki soczewek:
FMC
Muszla oczna:
odwijana
Seria okularu: SWA-58 Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Szanowna Firmo, chcę kupić dodatkowy okular do teleskopu Celestron AstroMaster 70 apertura: 70 mm ogniskowa: 900 mm swiatłosiła: f/12,86 powiększenie maksymalne to 140x, więc 900/140 = 6.42. Szukam więc okularu 6 lub 7mm. Czy do mojego amatorskiego i bardzo niedrogiego sprzętu okular Sky-Watcher SWA Plossl 7 mm nie będzie przesadą? https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-swa-plossl-7-mm,d1204.html Czy może równie dobre efekty przy tym sprzęcie uzyskam przy użyciu Sky-Watcher UWA-66 6 mm ? https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-uwa-66-6-mm,d4061.html A może Vixen Plossl NPL 6 mm ? https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-vixen-plossl-npl-6-mm,d369.html

KamilK zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-06-21

Spośród wybranych polecam okular Sky-Watcher WA 6 mm 66°. Ten model będzie miał większe pole widzenia, co jest szczególnie istotne przy obserwacjach z dużym powiększeniem.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-06-21

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Bardzo dobry okular - użytkuję w jasnym refraktorze 4 F/5. Okular spisuje się rewelacyjnie - korekacja pola aż po sam brzeg pola widzenia, obraz ostry, dobra transmisja, testowałem na księżycu, M57, Albireo, Saturnie. M57 widoczne lepiej niż w zwykłych plosslach - oglądałem z przedmieść Poznania. Jestem pod wrażeniem obrazów dawanych przez ten okular - w porównaniu do plossli Celestrona Omni i standardowych z kompletu Synty 8 to niesamowity skok jakościowy. W zwykłych plosslach obraz na brzegu pola w moim jasnym refraktorze jest bardzo kiepski (gwiazy jak placki, obraz nieostry) natomiast w tym okularze rewelacja - ostry aż po brzegi pola widzenia. Obrazy dyfrakcyjne jasnych gwiazd w tym okularze powaliły mnie na kolana - prążki wręcz podręcznikowe. Okular jest dość cięzki i spory gabarytowo - waży prawie 200g i da się już odczuć ten ciężar w wyciągu. Soczewki mają zielone warstwy antyodblaskowe. Ogólnie jakość wykonania bardzo dobra. Co ważne okular bardzo dobrze współpracuje z soczewką barlowa - testowałem z Vixenem T 2x i jest łatwy do wyostrzenia. Uważam że w tej cenie trudno będzie znaleźć na rynku lepszą ofertę, stosunek cena/jakość jest nie do pobicia - ZDECYDOWANIE POLECAM!

    Yank,

Podobne produkty