Nr katalogowy: TEK16000
25 490,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Teleskopy katadioptryczne z serii Takahashi Epsilon to astrografy o szerokim polu widzenia z hiperbolicznym zwierciadłem głównym. Dzięki ulepszonemu projektowi i niesamowitej precyzji produkcji, korekta aberracji pozwoliła osiągnąć Takahashi obrazy gwiazd o rozdzielczości ograniczonej dyfrakcyjnie z  plamka wielkości 3 mikronów na krążku światła 44 mm. Wbudowany w wyciąg korektor ED został zaprojektowany wyłącznie do współpracy z Epsilon-160ED i nie może zostać zaadaptowany do pracy z innymi teleskopami. Przy 530 mm ogniskowej i plamce światła 44 mm pole wynosi potężne 4.8 stopnia.

W fotografii szerokokątnej za pomocą dużych matryc bardzo ważne jest uzyskanie jednorodnego oświetlenia matrycy. Przy dużej światłosile (F/3,3) Takahashi Epsilon-160ED, gdyby zwierciadło wtórne znajdowało się w na środku tuby optycznej, natężenie światła byłoby nierównomierne. Ponadto musiałoby by być większych rozmiarów co wiąże się z większą obstrukcją centralną. Takahashi rozwiązał te problemy poprzez przesunięcie zwierciadła wtórnego, aby zoptymalizować iluminację bez zwiększania obstrukcji centralnej.

Kolimacja Epsilon 160D jest bardzo prosta i nie wymaga do jej prawidłowego przeprowadzenia gwiazdy. Takahashi zaprojektował okular kolimacyjny specjalnie dostosowany do Epsilon, pozwalający na kolimację w świetle dziennym przy pomocy znaczników na lustrach, co jest dużą zaletą w porównaniu z klasycznym teleskopem.

Potężny wyciąg Rack & Pinion w połączeniu z CAA (regulator kąta kamery) do kadrowania zdjęć sprawia, że możliwe jest stosowanie nawet najbardziej wymagających zestawów astrofotograficznych. Mikrofokuser i autofocuser są dostępne opcjonalnie.

Niezależnie od swoich astrofotograficznych korzeni Epsilon jest świetnym teleskopem do obserwacji w szerokim polu. Obserwacje gromad gwiazd i galaktyk w szerokim polu z obrazem ostrym do samego brzegu jest czystą przyjemnością.

 

Instrukcje:

Epsilon-160D System Chart

Epsilon-160D Instruction manual

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
TEK16000
Układ optyczny teleskopu: Hiperboliczny Katadioptryk
Apertura:
160 mm
Ogniskowa:
530 mm
Światłosiła:
3,3
Maksymalne użyteczne powiększenie:
320 x
Masa tubusu:
6,9 kg
Długość tuby:
580 mm
Średnica tuby:
204 mm
Rodzaj wyciągu okularowego:
Rack-and-pinion
Szukacz:
optyczny 6x30
Średnica zwierciadła wtórnego:
63 mm
Seria teleskopu:
Epsilon
Pokaż więcej

Wyposażenie

instrukcja obsługi
karta gwarancyjna
[TKA00551B] szukacz 6x30 (czarny)
[TKA00562B] mocowanie szukacza (czarne)
[TKA70420M] obejmy 204WM

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty