Nr katalogowy: TKA00613
1 899,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Okulary TOE firmy Takahashi są jednym z najlepszych wyborów w zakresie obserwacji wizualnych przy dużym powiększeniu. Te okulary, w połączeniu z wysokiej jakości teleskopem, zapewnią jakość zbliżoną do limitu dyfrakcyjnego w całym polu widzenia.

Takahashi TOE zostały zaprojektowane do komfortowych Księżyca i planet w bardzo dużym powiększeniu. W teleskopie TOA-130 okulary 4 mm, 3,3 mm i 2,5 mm pozwalają uzyskać powiększenia odpowiednio 250x, 300x i 400x. Pozorne pole widzenia okularów z serii TOE wynosi 52°, tyle samo co w okularach Takahashi LE 5 lub LE 7.5 mm. Odstęp źrenicy wyjściowej również jest identyczny wynoszący 10 mm dzięki czemu obserwacje planetarne są komfortowe.

Konstrukcja optyczna okularów TOE składa się z 6 soczewek podzielonych na 4 grupy. Soczewka Smytha z pierwszej grupy i główna soczewka z ostatniej grupy zostały zoptymalizowane pod kątem minimalizacji aberracji sferycznej, chromatycznej, krzywizny pola i astygmatyzmu. Wewnętrzne odbicia i refleksy  zostały zredukowane do minimum, dzięki czemu obrazy Księżyca i planet są niezwykle kontrastowe. Każda powierzchnia optyczna jest powleczona wielowarstwową powłoką, wszystkie krawędzie obiektywu i wewnętrzne metalowe powierzchnie są wyczernione.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
TKA00613
Wysokość:
76 mm
Średnica oprawy:
1,25 "
Ogniskowa okularu:
2,5 mm
Pozorne pole widzenia:
52 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
10,0 mm
Masa okularu:
145 g
Liczba soczewek / grup soczewek:
6/4
Powłoki soczewek:
FMC
Seria okularu: TOE
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty