Nr katalogowy: 52291
3 849,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Jeżeli szukasz niewielkiego i lekkiego teleskopu o sporych możliwościach, to kompaktowe konstrukcje katadioptryczne zdecydowanie warte są rozważenia. C5 SC to teleskop Schmidta-Cassegraina o aperturze 5". Tubus waży zaledwie 3 kg i ma 330mm długości - trudno o bardziej mobilny teleskop.

Teleskop Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 127 mm i ogniskowej 1250 mm składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótszą ogniskową niż teleskopy Maksutova o porównywalnej aperturze dzięki czemu są od nich bardziej uniwersalne. Tym bardziej, że w teleskopach tych można redukować światłosiłę do f/6,3 używając specjalnego reduktora ogniskowej, który mocujemy w wyciągu okularowym. Teleskopy SCT są krótkie, stosunkowo lekkie, przy dużych aperturach znaczenie praktyczniejsze w zastosowaniu niż teleskopy Newtona. Ustawianie ostrości odbywa się tak jak w teleskopach Maksutova przy pomocy pokrętła w tylnej ściance teleskopu, obrót pokrętła powoduje przesunięcie się zwierciadła takiego teleskopu w przód lub w tył co powoduje zmianę położenia ogniska na wyjściu tuby optycznej. Optyka teleskopu pokryta jest powłokami StarBright XLT, dzięki którym transmisja światła w porównaniu do tradycyjnych powłok wzrasta aż o 16%!

Teleskop ten pozwala już na dość zaawansowane obserwacje Księżyca i planet, zaś pod ciemnym niebem pokaże liczne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady otwarte, gromady kuliste, mgławice planetarne czy jasne galaktyki. Mała minimalna odległość ostrzenia pozwala również na interesujące obserwacje dzienne. Celestron C5 SC jest doskonałym instrumentem wykorzystywanym w profesjonalnej fotografii przyrody, łatwe podłączenie aparatu (wystarczy odpowiedni T-adapter oraz T-Ring) zachęca nawet fotografów-amatorów do podjęcia próby uwiecznienia niezapomnianych widoków natury.

Tubus wyposażony jest w standardową szynę dovetail, posiada również gwint 1/4" dzięki czemu można zamocować go na statywie fotograficznym. W zestawie jest również nasadka kątowa pryzmatyczna dająca obraz prosty, szukacz 6x30 oraz okular 25mm.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
52291
Układ optyczny teleskopu: Schmidt-Cassegrain
Typ montażu: Bez montażu Apertura:
127 mm
Ogniskowa:
1270 mm
Światłosiła:
10,0
Zasięg gwiazdowy:
14,0 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
329 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
191 x
Masa tubusu:
2,7 kg
Masa całkowita:
2,7 kg
Długość tuby:
330 mm
Sposób mocowania tuby:
Dovetail SW
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/50x
Rodzaj wyciągu okularowego:
SCT/MAK
Nasadka kątowa:
pryzmatyczna 1,25" / 45 °
Szukacz:
optyczny 8x20
Obstrukcja centralna:
47 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,10
Powłoki:
StarBright XLT
Seria teleskopu:
XLT
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

diagonal: 45°
okular: 25 mm (powiększenie: 50x)
szukacz: 8x20
Visual Back 1,25"
wodoodporna walizka wykonana z pianki
Wyposażenie

Multimedia

Celestron Maksutov Cassegrain Spotting Scope Product Overview

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Znakomite własności optyczne, absolutny brak aberracji chromatycznej! Zdjęcia ostre i kontrastowe. Bardzo dobra współpraca z Sony A37. Tu link do kilku moich zdjęć http://postimg.org/gallery/26vfxhh6/ PS. Zdjęcia robione były z filtrem Delta Optical-GSO Skylight. Polecam!
    Diggi,
  • dlaczego ten sprzet jest taki drogi? naprawde jest takiej super jakosci? jaką ogniskową i światłosiłe otrzymam podpinając do niego lustrzanke z przelicznikiem 1.5x?
    e.t.,

Podobne produkty