Nr katalogowy: 21037
899,00 zł 999,00 zł
W koszyku

Promocja trwa do 31.05.2024 23:59:59.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Seria teleskopów Celestron PowerSeeker została zaprojektowana by dać początkującemu astronomowi doskonałą kombinację jakości i ceny. Teleskopy Powerseeker, oferujące wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie są idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej.

PowerSeeker 70EQ jest teleskopem soczewkowym zbierającym 100 razy więcej światła niż ludzkie oko. Posiada obiektyw o średnicy 70 mm i ogniskowej 700 mm. Dobrze sprawdza się jako sprzęt dla początkujących obserwatorów, umożliwiający ciekawe obserwacje Księżyca, Słońca (przy zastosowaniu odpowiedniego filtra słonecznego) i planet. W sposób podstawowy pokaże również jasne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady gwiazd, obiekty mgławicowe czy odległe galaktyki.

PowerSeeker 70EQ wyposażony jest w wyciąg okularowy 1,25". Jest to standard stosowany w niemal wszystkich konstrukcjach obecnych na rynku, dzięki czemu mamy możliwość doposażenia teleskopu w dodatkowe okulary o tej wielkości. Teleskop zamontowany jest na montażu paralaktycznym przeznaczonym do obserwacji astronomicznych - montaże tego typu, po prawidłowym ustawieniu na północny biegun niebieski, umożliwiają wygodne podążanie za obiektem w jego ruchu po niebie. Dodatkowo w zestawie znajdziemy nasadkę kątową 90° oraz okulary o ogniskowych 20 i 4 mm. W zestawie znajdziemy także soczewkę Barlowa 3x.

Ze względu na małą wagę teleskop ten jest urządzeniem niezwykle mobilnym, które bez żadnych problemów możemy zabrać ze sobą w rejony o niskim stopniu zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem.

 

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
21037
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
70 mm
Ogniskowa:
700 mm
Światłosiła:
10,0
Zasięg gwiazdowy:
13,0 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
100 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
140 x
Rodzaj statywu:
aluminiowy
Sterowanie montażem:
pokrętła mikroruchów
Ogniskowe okularów / powiększenie:
20mm/35x, 4mm/175x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 "
Nasadka kątowa:
Lustrzana 90 °
Szukacz:
optyczny 5x24
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
2,00
Powłoki:
MC
Seria teleskopu:
PowerSeeker
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa: 1,25
nasadka kątowa: 1,25"
okulary: 20 mm (35x), 4 mm (175x)
soczewka Barlowa 3x
szukacz: 5x24
Wyposażenie

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Teleskopu używam rok czasu. Polecam jako pierwszy teleskop zarówno do obserwacji nocnego nieba jak i przyrody. Świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Miałem go na paru imprezach, widok planet i Księżyca zrobił wrażenie na gościach zarówno nieletnich jak i dorosłych. Jeden z najlepszych w cenie do 800 zł. Miom zdaniem nie warto brać pod uwagę tańszych o 200-300 zł teleskopów z portali aukcyjnych. Ten teleskop to minimum jakie trzeba mieć aby coś zobaczyć i nie zrazić się do astronomii. Okular 20 mm jest dobrej jakości, odpowiedni do oglądania Księżyca, gwiazd, słońca, Jowisza z księżycami, widać również pierścień Saturna. Okular 4 mm wg. mnie jest za krótki dla tego teleskopu, jedynie do czego się jako tako nadaje to Księżyc, Jowisz i Saturn. Nie daje dobrego ostrego obrazu, jest zbyt ciemny. Polecam dokupić sobie okular 6 mm nieco lepszej jakości. Soczewka Barlowa nie bardzo jest potrzebna do tego teleskopu, w dodatku jest słabej jakości. Niestety tak jest zawsze, jak kupujesz coś taniego i dostajesz dużo akcesoriów to nie wszystko jest dobrej jakości ale najważniejsze, że sam teleskop, statyw i okular 20 mm są OK. Dla niedoświadczonych polecam dokupić również okular 15 mm lepszej jakości (chociaż za jakieś 240 zł) do oglądania głębokiego nieba i księżyca, folię do oglądania słońca oraz szkiełka przyciemniające do oglądania księżyca (najlepiej dwa o różnych stopniach przyciemnienia). Po roku użytkowania teleskop sprawuje się świetnie, jedyne co uległo lekkiemu zużyciu to pokrętło mikroruchów w poziomie. UWAGA! To uzależnia! Jeszcze rok temu nawet nie wiedziałem jak wygląda niebo nocą a teraz odmrażam sobie tyłek po nocach oglądając planety i gwiazdy.
    Błażej Beczkowski,

Podobne produkty