Ostatnio kupiony 20 dni temu
799,00 zł

Dostępność
W magazynie
Czas realizacji 1 dzień roboczy
Producent Celestron
Koszt dostawy od 0,00 zł

Seria teleskopów Celestron PowerSeeker została zaprojektowana by dać początkującemu astronomowi doskonałą kombinację jakości i ceny. Teleskopy Powerseeker, oferujące wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie są idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej.

PowerSeeker 70EQ jest teleskopem soczewkowym zbierającym 100 razy więcej światła niż ludzkie oko. Posiada obiektyw o średnicy 70 mm i ogniskowej 700 mm. Dobrze sprawdza się jako sprzęt dla początkujących obserwatorów, umożliwiający ciekawe obserwacje Księżyca, Słońca (przy zastosowaniu odpowiedniego filtra słonecznego) i planet. W sposób podstawowy pokaże również jasne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady gwiazd, obiekty mgławicowe czy odległe galaktyki.

PowerSeeker 70EQ wyposażony jest w wyciąg okularowy 1,25". Jest to standard stosowany w niemal wszystkich konstrukcjach obecnych na rynku, dzięki czemu mamy możliwość doposażenia teleskopu w dodatkowe okulary o tej wielkości. Teleskop zamontowany jest na montażu paralaktycznym przeznaczonym do obserwacji astronomicznych - montaże tego typu, po prawidłowym ustawieniu na północny biegun niebieski, umożliwiają wygodne podążanie za obiektem w jego ruchu po niebie. Dodatkowo w zestawie znajdziemy nasadkę kątową 90° oraz okulary o ogniskowych 20 i 4 mm. W zestawie znajdziemy także soczewkę Barlowa 3x.

Ze względu na małą wagę teleskop ten jest urządzeniem niezwykle mobilnym, które bez żadnych problemów możemy zabrać ze sobą w rejony o niskim stopniu zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem.

 

Rozwiń opis

Specyfikacja

Nr katalogowy 21037
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Typ montażu: Paralaktyczny
Apertura: 70 mm
Ogniskowa: 700 mm
Światłosiła: f/10
Zasięg gwiazdowy: 11,8 magnitudo
Maksymalne użyteczne powiększenie: 140 x
Maksymalna zdolność rozdzielcza (Rayleigh): 2,04 "
Maksymalna zdolność rozdzielcza (Dawes): 1,66 "
Zdolność zbiorcza: 100 x
Masa tubusu: 1,4 kg
Masa montażu: 2,7 kg
Masa całkowita: 4 kg
Długość tuby: 455 mm
Średnica tuby: 76 mm
Rodzaj statywu: aluminiowy
Wysokość statywu: 81 - 130 cm
Sterowanie montażem: pokrętła mikroruchów
Rodzaj wyciągu okularowego: Rack-and-Pinion
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 "
Powłoki: MC
Okres gwarancji: 36 miesięcy

Wyposażenie

nasadka kątowa: 1,25
nasadka kątowa: 1,25"
okulary: 20 mm (35x), 4 mm (175x)
soczewka Barlowa 3x
szukacz: 5x24

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Masz pytanie odnośnie tego produktu?

Obecnie nie ma jeszcze żadnych pytań i odpowiedzi dotyczących tego produktu.
Nasi specjaliści są gotowi udzielić Ci profesjonalnych porad i szczegółowych informacji.

Opinie

5,0
Ocena ogólna
1 osoba
Pozytywnie oceniła ten produkt
  • Błażej Beczkowski,
    18.03.2022 napisał: Opinia potwierdzona zakupem
    Teleskopu używam rok czasu. Polecam jako pierwszy teleskop zarówno do obserwacji nocnego nieba jak i przyrody. Świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Miałem go na paru imprezach, widok planet i Księżyca zrobił wrażenie na gościach zarówno nieletnich jak i dorosłych. Jeden z najlepszych w cenie do 800 zł. Miom zdaniem nie warto brać pod uwagę tańszych o 200-300 zł teleskopów z portali aukcyjnych. Ten teleskop to minimum jakie trzeba mieć aby coś zobaczyć i nie zrazić się do astronomii. Okular 20 mm jest dobrej jakości, odpowiedni do oglądania Księżyca, gwiazd, słońca, Jowisza z księżycami, widać również pierścień Saturna. Okular 4 mm wg. mnie jest za krótki dla tego teleskopu, jedynie do czego się jako tako nadaje to Księżyc, Jowisz i Saturn. Nie daje dobrego ostrego obrazu, jest zbyt ciemny. Polecam dokupić sobie okular 6 mm nieco lepszej jakości. Soczewka Barlowa nie bardzo jest potrzebna do tego teleskopu, w dodatku jest słabej jakości. Niestety tak jest zawsze, jak kupujesz coś taniego i dostajesz dużo akcesoriów to nie wszystko jest dobrej jakości ale najważniejsze, że sam teleskop, statyw i okular 20 mm są OK. Dla niedoświadczonych polecam dokupić również okular 15 mm lepszej jakości (chociaż za jakieś 240 zł) do oglądania głębokiego nieba i księżyca, folię do oglądania słońca oraz szkiełka przyciemniające do oglądania księżyca (najlepiej dwa o różnych stopniach przyciemnienia). Po roku użytkowania teleskop sprawuje się świetnie, jedyne co uległo lekkiemu zużyciu to pokrętło mikroruchów w poziomie. UWAGA! To uzależnia! Jeszcze rok temu nawet nie wiedziałem jak wygląda niebo nocą a teraz odmrażam sobie tyłek po nocach oglądając planety i gwiazdy.