Nr katalogowy: SW-1100
419,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Bardzo lekki teleskop zwierciadlany, idealny jako podstawowe narzędzie do obserwacji nieba dla początkujących obserwatorów. Jest idealnym modelem do wprowadzenia w świat astronomii amatorskiej i często wybierany jest jako pierwszy teleskop. Ze względu na światłosiłę wynoszącą f/9 teleskop ten szczególnie polecamy jest do obserwacji jasnych obiektów układu słonecznego takich jak Księżyc i planety. Model ten sprawdzi się także podczas obserwacji najjaśniejszych obiektów głębokiego nieba takich jak gromady gwiazd czy obiekty mgławicowe.

System optyczny

Jest to teleskop zwierciadlany Newtona o aperturze 76 mm i ogniskowej 700 mm. Główną zaletą tego teleskopu jest jego niewielka wielkość. Teleskop ten zbiera około 120 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 11,8 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,8”. Zalecane jest rozbudowanie zestawu o dodatkowy okular o ogniskowej 7-8 mm, który posłuży do obserwacji planet oraz Księżyca i kolejny o ogniskowej 30-40 mm do uzyskania szerokiego pola widzenia.

Montaż

AZ1 to prosty i lekki montaż azymutalny. Jest on wyposażony w specjalny system do regulacji ustawienia w pionie i poziomie, dzięki czemu obserwacje i śledzenie nawet bardzo odległych obiektów jest niezmiernie łatwe. Montaż jest idealny do obserwacji astronomicznych lecz również może być używany do podstawowych obserwacji ziemskich.

Wyciąg i okulary

Teleskop wyposażony jest w wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”. Do zestawu dołączono dwa okulary o ogniskowych 25 i 10mm, dające powiększenia 28 i 70x, oraz soczewkę Barlowa, pozwalającą na uzyskanie dodatkowych powiększeń 57x i 140x.

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny

obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 3,5-4 km;
plamy słoneczne;
wszystkie planety Układu Słonecznego;
fazy Wenus
tarcza Marsa
pasy równikowe Jowisza i księżyce galileuszowe
pierścienie Saturna i największy księżyc Tytan
Uran i Neptun także są w zasięgu tego teleskopu
ruch planetoid na tle gwiazd
obserwacje jasnych komet np komety ISON

2. Gwiazdy

około 0,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 11,5–11,8 magnitudo
gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,8".
barwy najjaśniejszych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

większość obiektów Messiera leży w zasięgu tego teleskopu, najlepsze rezultaty osiągniemy obserwując w obszarach o małym zaświetleniu
większość gromad kulistych
dziesiątki gromad otwartych
niektóre jaśniejsze mgławice
jasne galaktyki, które ukazują swoje kształty

Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-1100
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Azymutalny Apertura:
76 mm
Ogniskowa:
700 mm
Światłosiła:
9,2
Zasięg gwiazdowy:
11,8 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
118 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
114 x
Masa całkowita:
7,0 kg
Rodzaj statywu:
aluminiowy
Długość tuby:
690 mm
Sterowanie montażem:
ręczne
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/28x, 10mm/70x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 "
Szukacz:
optyczny 6x24
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,8
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

okulary: 1.25" - Super 25, Super 10
opakowanie ozdobne
soczewka Barlowa 2x 1,25"
szukacz: 6x24
Wyposażenie

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • witam Teleskop kupiłem już dość dawno, co prawda w innym sklepie ale takie same wymiary, montaż. Ja jestem z niego zadowolony. Jak ktoś oczekuje, że zobaczy to, co jest na zdjęciach z teleskopu Hubble'a to się zdziwi Widać pasy na Jowiszu i jego księżyce, tarczkę Marsa, Saturna z Tytanem, Neptuna, Vestę M42,M44,M45,M31,M13,M103 widać zadowalająco Statyw nie jest zły- bardzo lekki i dobry/ Okulary mnie nie przeszkadzają, ale myślę o nowych, lepszych

    ziomq,
  • Miałem możliwość przetestowania tego teleskopu i sprawa wygląda tak: 1. Lustro jest dość dobre jakościowo, choć oczywiście bardzo małe. 2. Okulary są niestety kiepskie jakościowo i mają bardzo małe pole widzenia - nie wykorzystują w pełni możliwości lustra. 3. Montaż jest niestety tragiczny. Mikroruchy w pionie często nie działają, a w poziomie wogóle ich nie ma!!! Przy minimalnym powiększeniu aż 35 razy to niestety duże utrudnienie. W dodatku są ogromne luzy, co sprawia, że teleskop można ruszać nawet po zablokowaniu!!! A na domiar złego trzęsie się jak galareta po każdym dotknięciu... Jest to zdecydowanie najsłabszy element zestawu i w zasadzie niewiele da się tu poprawić nawet go przerabiając. 4. Lunetka celownicza malutka i trochę trudno się ustawia, ale nie jest tak źle. Podsumowując: Najtrudniejsze w tym teleskopie jest celowanie (ze względu na rachityczny montaż) i to niestety psuje całkiem nie najgorsze wrażenia z jakości optyki (całkiem znośnej przy tak niskiej cenie).
    astr,

Podobne produkty