Nr katalogowy: SW-3200
1 659,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

System optyczny Maksutova jest powszechnie doceniany za swoją mobilność, łatwość obsługi i wielofunkcyjność. Jest to doskonały wybór zarówno do obserwacji ziemskich, jak i astronomicznych. Doskonała optyka zapewnia wyjątkowo ostry obraz w całym polu widzenia. Teleskop składa się z płyty korekcyjnej - meniskowej, zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku. Teleskopy te mają zredukowaną komę i wykazują jedynie szczątkową aberracje chromatyczną, dając ostre i wyraziste obrazy. Wielka zaletą teleskopów Maksutova są ich niewielkie gabaryty, zwarta konstrukcja i na ogół niewielka masa. Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji księżycowo-planetarnych. Konstrukcja tego rodzaju dobrze spisuje się w warunkach wielkomiejskich, gdzie na jasnym niebie trudno jest zaobserwować obiekty mgławicowe o małej jasności.

System optyczny

Teleskop składający się ze sferycznego korektora meniskowego (ujemna soczewka meniskowa ze szkła kronowego), zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku. Teleskopy tego typu mają zredukowaną komę, astygmatyzm i z reguły wykazują jedynie szczątkową aberrację chromatyczną. Dają one rewelacyjnie ostre i wyraziste obrazy. Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji Księżyca i planet. Teleskop ten zbiera około 200 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 11,7 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,4”.

Montaż

Montaż paralaktyczny EQ2 pozwala na ustawienie teleskopu wg. atlasu czy mapy nieba oraz płynną mikroregulację w osi rektascensji i deklinacji. Montaż należy odpowiednio ustawić i zgrać z biegunem północnym nieba, dzięki czemu po odnalezieniu konkretnego obiektu w łatwy sposób będziemy mogli podążać za nim w jego wędrówce po niebie. Montaż można doposażyć w napęd w jednej lub w dwóch osiach, co umożliwia automatyczne podążanie za obiektem po niebie.

Wyciąg

Teleskop wyposażony jest wyjście okularowe 1,25”. Regulacja ostrości odbywa się za pomocą pokrętła znajdującego się przy zwierciadle. To za pomocą właśnie regulacji położenia zwierciadła głównego regulujemy ostrość. Do zestawu dołączono dwa okulary 1,25" o ogniskowych 10mm i 20mm.

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny

 • obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 2-3 km;

 • plamy słoneczne i ich struktura;

 • wszystkie planety Układu Słonecznego;

 • fazy Merkurego i Wenus

 • tarcza Marsa

 • pasy równikowe Jowisza i księżyce galileuszowe

 • pierścienie Saturna i kilka mniejszych księżyców planety

 • Uran i Neptun

 • ruch planetoid na tle gwiazd

 • obserwacje jasnych komet

2. Gwiazdy

 • około 1,3 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 11,7 magnitudo

 • gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,4".

 • barwy najjaśniejszych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

 • prawie wszystkie obiekty katalogu Messiera

 • setki gromad kulistych

 • setki gromad otwartych

 • jaśniejsze mgławice

 • jaśniejsze galaktyki

Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć nasadki kątowej pryzmatycznej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z nasadką kątową i odpowiednim montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-3200
Układ optyczny teleskopu: Maksutov-Cassegrain
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
102 mm
Ogniskowa:
1300 mm
Światłosiła:
12,7
Zasięg gwiazdowy:
12,5 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
212 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
153 x
Masa montażu:
5,4 kg
Masa tubusu:
1,9 kg
Przeciwwagi:
3,6 kg
Rodzaj statywu:
aluminiowy LT3
Długość tuby:
280 mm
Średnica tuby:
120 mm
Sterowanie montażem:
pokrętła mikroruchów
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/52x , 10mm/130x
Rodzaj wyciągu okularowego:
SCT/MAK
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 " Nasadka kątowa:
Lustrzana 90 °
Szukacz:
red dot (StarPointer)
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,37
Seria teleskopu:
EQ2
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa: 1,25" 90°
okulary: 1,25" - Super 20, Super 10
szukacz: Star Pointer

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Na zdjęciu jest inny szukacz - w tej cenie to nawet spodziewałbym się takiego jak widać 50/9x niż star-pointera. Tym bardziej że z tymi okularami to trudno będzie coś wyszukać oprócz Księżyca, Jowisza itp (kiepski przegląd nieba - ogromne powiększenia) ???

Inzynier zapytał o ten produkt 15 lat temu, 2009-11-28

W opisie jest szukacz Star-Pointer.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 15 lat temu, 2009-11-28
?

Ile waży sam teleskop, a ile statyw z montażem EQ2? Co to są za okulary Super20, Super10? - jaka jest ich jakość?

Matheu zapytał o ten produkt 13 lat temu, 2011-02-07

Całość waży ok. 14 kg. Waga tuby ok. 2 kg. Okulary super to okulary Kellnera. Okulary standardowe są dość przeciętne, warto zaopatrzyć się w okulary Super Plossl lub coś lepszego.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 13 lat temu, 2011-02-07
?

Czy jest możliwość zakupienia tej tuby na montażu AZ3 i ile by to kosztowało ?

Piotr zapytał o ten produkt 13 lat temu, 2011-03-06

Tak, jest wersja tej tuby OTA z mocowaniem fotograficznym. Następnie należy zastosować do montażu AZ3 adapter 1/4\ do montażu AZ3.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 13 lat temu, 2011-03-06

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
 • Posiadam ten teleskop od 3 tygodni i jestem z niego zdowolony. Obserwowalem min. Wenus,Jowisza,Księzyc,WEGĘ,Spike i muszę przyznać że dla początkujących i nie tylko ten teleskop jest bardzo dobry. Obrazy są ostre tylko trzeba miec przy nim duzo cierpliwości ale po tym są ogromne rezultaty.Księzyc bajka,Wenus super Jowisz tylko tarcza i 4 księzyce ale myśle że to tylko kwestia wprawy. Jedyna wada tego teleskopu to mała średnica 102 mm ale daje rADE. Okulary ok ,ale polecam sky watchera plosi 7 mm. Słońce też zachwyca ,piękne plamy i dostrzegłem nawet w górnych częściach granulacje. I pozdrawiam delte optical w Warszawie i centralę. POLECAM GORĄCO
  jowisz,
 • Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem tego teleskopu. Na razie obserwowałem tylko Saturna i obraz jest ostry, widziałem jego najjaśniejszy księżyc Tytana. Sam Teleskop z montażem EQ2 nie sprawia wrażenia dużego sprzętu ale waży (z przeciwwagą) nieco ponad 10 kg. Uczę się obsługiwać montaż, tak żeby śledzić obiekt wzdłuż jednej osi. Mieszkam w Bloku i obserwuję z okien (otwartych) więc potrzebowałem Maksutowa ze względu na gabaryty. W przyszłym roku planuję dokupić Montaż AZ3 z pierścieniami i wychodzić z nim w teren.
  slavin,

Podobne produkty