Nr katalogowy: GS630
1 699,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Teleskop systemu Newtona Delta Optical GSO 8" F/5 M-CRF OTA jest kompletną tubą optyczną przeznaczoną zarówno do obserwacji wizualnych jak również zaawansowanej astrofotografii. Łączy w sobie duże możliwości optyczne z niewielkim rozmiarem. Doskonały sprzęt w rozsądnej cenie, umożliwiający odnalezienie wszystkich obiektów mgławicowych z katalogu Messiera, NGC, obserwacje komet i planet.

Tubus
Zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona. Wykonany został z blachy walcowanej o większej sztywności niż np. teleskopy na montażu Dobsona. Dodatkowo dobre wyczernienie wnętrza tubusu powoduje mniejsze odblaski i lepszy kontrast jasnych obiektów, w szczególności Księżyca i planet.

System optyczny
Paraboliczne zwierciadło główne wykonane zostało ze szkła BK7 wysokiej jakości. Średnica wynosi 200 mm, ogniskowa 1000 mm a światłosiła f/5. Zamocowane jest w solidnej celi z trzema punktami mocowania. Zwierciadło wtórne zamocowane na cienkim i trwałym pająku sprawia, że zminimalizowane są wady obrazu spowodowane odblaskami. Dzięki ulepszonym powłokom aluminiowym producent deklaruje współczynnik odbicia powłok odblaskowych zwierciadeł na poziomie około 93%.

Montaż
Tuba optyczna przeznaczona jest do współpracy z montażami paralaktycznymi o nośności powyżej 10 kg. Bardzo dobrze współpracuje z montażami EQ5, AZ-EQ5, HEQ5, EQ6, NEQ6.

Wyciąg
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów teleskopów GSO są wysokiej jakości wyciągi Crayforda wykonane z precyzyjnie obrabianego aluminium w technologii CNC. Dzięki czterem łożyskom i rolce tuleja wyciągu porusza się w sposób płynny i precyzyjny a konstrukcja nie wykazuje żadnych luzów. Wszystkie teleskopy DO GSO posiadają wyciągi wyposażone w mikroruchy z przekładnią 10:1. Wyciąg posiada również dwie duże śruby regulacyjne. Pierwsza z nich służy do całkowitego zablokowania pracy wyciągu, przydatna może być przy zastosowaniu najcięższych akcesoriów lub dla zabezpieczenia przed przypadkową zmianą ostrości. Druga śruba pozwala w sposób płynny regulować opór pracy. Dzięki dołączonej redukcji z wyciągiem współpracują okulary w rozmiarach 1,25” oraz 2”. Całkowita nośność wyciągu wynosi około 3 kg.

Chłodzenie
Teleskopy Delta Optical-GSO posiadają wbudowany wentylator umieszczony pod zwierciadłem głównym. Wentylator zasilany napięciem 12V poprawia cyrkulację powietrza wokół zwierciadła i przyspiesza jego chłodzenie. Zasilanie odbywa się przy użyciu dołączonego pojemnika bateryjnego 8xAA.

Dzięki średnicy zwierciadła teleskopu wynoszącej 20 cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej, a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób, niż w przypadku mniejszych teleskopów. Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się bardzo podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing). Znaczącą rolę również odgrywa dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
GS630
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Bez montażu Apertura: 200 mm
Ogniskowa: 1000 mm Światłosiła:
5,0 f
Zasięg gwiazdowy:
14,9 magnitudo
Zdolność zbiorcza:
816 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
300 x
Długość tuby:
930 mm
Sposób mocowania tuby:
Dovetail
Rodzaj wyciągu okularowego:
Crayford mikrofokuser 1:10
Średnica wyciągu okularowego: 2 " Szukacz:
optyczny 8x50 prosty
Średnica zwierciadła wtórnego:
63 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,70 "
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

mocowanie: Vixen/Synta dovetail
obejmy: 230mm
przedłużka: 2" 35mm
szukacz: 8x50mm
układ chłodzenia lustra głównego: 12V
wyciąg: Crayford 2 z mikro ruchami 10:01  "+ adapter 1,25"

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty