Nr katalogowy: DO-1602

Wybierz dodatkowo:

2 099,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Potężna lornetka szerokokątna Delta Optical Extreme 10,5x70 ED o mało typowym powiększeniu 10,5x, wykonana jest z solidnych materiałów i z wykorzystaniem szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji. Pierwszy rzut oka na parametry zdradza już, że źrenica wyjściowa tego modelu osiąga wartość prawie 7 mm, a dzieje się to przy powiększeniu 10,5x.

Jest to sprzęt wybitnie jasny, zbierający dużą ilość światła. W przeciwieństwie do wielu lornetek tego typu mamy tu do czynienia z konstrukcją bardzo solidną, wykonaną w całości z metalu, wytrzymującą długie lata użytkowania w trudnych warunkach. Jako sprzęt odporny na wstrząsy zniesie nawet niewielkie uderzenia i upadki. Dlatego bez obaw można ją zabrać na drugi koniec świata, bo przy takiej konstrukcji lornetka nie powinna ulec uszkodzeniu w transporcie lotniczym.

Wyposażona w potężne obiektywy o średnicy 70 mm, wykonane ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji oraz ogromne pryzmaty, przekazuje do oka obserwatora dużo światła. Przy powiększeniu 10,5x uzyskiwana jasność jest tak ekstremalnie wysoka, że trudno na rynku znaleźć lornetkę, która przy tym powiększeniu pozwoli na uzyskanie tak jasnego obrazu. Ze względu na znaczne gabaryty zalecane jest prowadzenie obserwacji lornetkami Extreme 10,5x70 ED ze statywu. Wszystkie soczewki tego modelu pokryte są wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC.

Lornetek tych te używa się zazwyczaj w dwóch celach. Po pierwsze nadają się one do obserwacji słabo oświetlonego terenu w roli sprzętu stacjonarnego. Możliwość taką wykorzystają chętnie przyrodnicy często prowadzący obserwacje o świcie, zmierzchu lub wręcz przy księżycowej nocy, gdy potrzebna jest bardzo dobra szczegółowości obrazu. Drugie, równie ważne zastosowanie lornetki Extreme 10,5x70 ED to obserwacje astronomiczne obiektów rozmytych pod bardzo ciemnym niebem. Nie ma chyba lepszej lornetki do obserwacji wielkich subtelnych struktur Drogi Mlecznej, jasnych mgławic, czy rozległych obiektów takich jak galaktyka M31 w Andromedzie. Jest to wybitny sprzęt do obserwacji komet, dający szerokie pole widzenia, duży zasięg oraz dużą jasność obiektów powierzchniowych takich jak warkocze komet. Lornetka ta znakomicie sprawdzi się pod ekstremalnie ciemnym niebem, z dala od świateł miejskich. Przy nieco większym zaświetleniu zalecamy inny, duży model z serii Extreme ED – Extreme 15x70 ED.

Model Extreme 10,5x70 ED jest bardzo wytrzymały na różnicę temperatur i może być używany w szerokim zakresie temperatur od -40° do +70 °C.

Test lornetek Delta Optical Extreme ED w nr 11 Astronomii Amatorskiej »

Test lornetki Delta Optical Extreme 10,5x70 ED w branżowym portalu www.optyczne.pl »

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-1602
Seria: Extreme
Powiększenie: 10,5 x Średnica soczewki obiektywu: 70 mm
Typ pryzmatu: Porro Szkło w pryzmatach: BaK4
Materiał soczewki obiektywu: szkło ED Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC
Kątowe pole widzenia: 5 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
87 m
Średnica źrenicy wyjściowej:
6,7 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
18 mm
Minimalna odległość ostrzenia:
10 m
Jasność względna: 44,9
Sprawność zmierzchowa:
27,1
Regulacja ostrości: zewnętrzna oddzielna dla okularów
Regulacja rozstawu okularów:
54-73 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+5
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4
Wypełnienie azotem: tak
Wodoszczelność:
tak
Waga:
2400 g
Wymiary:
280x228x87 mm
Okres gwarancji:
60 miesięcy
Pokaż więcej

Wyposażenie

adapter statywowy ¼"
materiał do czyszczenia optyki
pasek lornetkowy
walizka lornetkowa
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Po kilku sezonach rozmyślania nad przedmiotową lornetką zdecydowałem się na jej zakup. teraz wiem, że straciłem kilka sezonów obserwacyjnych z naprawdę wyjątkowym sprzętem. Jestem przyzwyczajony do obserwacji "teleskopowych" i w zasadzie przeglądy nieba w szerokim polu od lat prowadziłem tzw. "lidletką", czyli lornetką brendowaną pod różnymi markami np. Bresser o parametrach 10x50... Wybaczcie ale nie porównam tych szkieł bo nawet nie wypada. Delta Optical Extreme 10,5x70 to jest łowca "EMEK" z katalogu Messnera, komfortowe pole widzenia ostrość w niemal całym polu widzenia i to co mnie zaskoczyło najbardziej - odwzorowanie kolorów gwiazd jest imponujące. Polecam wszystkim, którzy wiedzą do czego służy taka lornetka, zdecydowania nie jest to sprzęt który od razu doceni początkujący obserwator musimy do niej mieć moim zdaniem pewne doświadczenie. I jeden szczegół odnośnie komfortu obserwacji, przy tych obiektywach ciężar lornetki jest już mocno odczuwalny przy obserwacjach z ręki - konieczny jest przynajmniej solidny statyw fotograficzny z głowicą kulową.
    Gorąca rekomendacja.
    Paweł D.
    Paweł Dyszerowicz,
  • Ta lornetka to prawdziwy kałasznikow jeśli chodzi o jakość obrazu i wyłapywanie DSów na nocnym niebie. Barwy gwiazd, ostrość, nasycenie - po prostu rewelacja. W mojej ocenie ten model extreme jest najbardziej udany. Ostro praktycznie po sam brzeg pola. Znakomita transmisja. Kiedy np. M42 w 10x50 jest widoczna z ledwo co zauważalną mgławicą, tutaj mamy ją widoczną w pełnej okazałości. Z filtrami UHC obiekty mgławicowe po prostu same wskakują w pole widzenia. Szczerze polecam lornetkę, szkoda, że ten parametr jest tak mało popularny w naszym kraju.
    Paweł,

Podobne produkty