Nr katalogowy: DO-1603
2 099,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Model Delta Optical Extreme 15x70 ED to prawdopodobnie najdoskonalsza z dużych lornetek obserwacyjnych w naszej ofercie. Ten potężny instrument optyczny wykonano bardzo solidnie i z wykorzystaniem najnowszych technologii optycznych.

Mamy tu świetnej jakości wielowarstwowe powłoki typu FMC, którymi powlekane są wszystkie elementy soczewkowe oraz, co chyba najważniejsze, obiektywy wykonane ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji i średnicy 70 mm, zbierające dwukrotnie więcej światła niż obiektywy klasycznej lornetki o średnicy 50 mm. Szkło typu ED pozwala na wyeliminowanie aberracji chromatycznej i podnosi ogólną ostrość obrazu.

Jakość optyczna lornetki Extreme 15x70 ED jest nieporównywalna z jakością tanich, popularnych lornetek o podobnych parametrach. Obraz jest ostry w całym polu widzenia, co przy braku aberracji sprawia, że wszelkie kontury odbierane są przez obserwatora jako bardzo wyraziste, a także widoczne są drobne detale nieosiągalne w sprzęcie niższej klasy. Jest to lornetka przeznaczona do ponad przeciętnych zastosowań, a więc oprócz świetnej optyki zadbano też o znakomite wykonanie mechaniczne.

Model Extreme 15x70 ED jest bardzo wytrzymały na różnicę temperatur i może być używany w szerokim zakresie temperatur od -40° do +70 °C. Masywna obudowa wytrzymuje wszelkie wstrząsy i uderzenia podczas transportu i użytkowania. Delta Optical Extreme 15x70 ED sprawdzi się znakomicie jako sprzęt do obserwacji krajobrazowych, na tarasy widokowe oraz do użytkowania przyrodniczego. Zapewni dobre powiększenie przy zachowaniu dość dużej jasności obrazu. Atrakcją dla obserwatorów będzie także niespotykanie duże pole widzenia.

Lornetka Extreme 15x70 ED jest też wręcz idealnym instrumentem do obserwacji samolotów na wysokościach przelotowych. Dość duże powiększenie i świetna szczegółowość obrazu pozwolą łatwo rozpoznać typ maszyny oraz linię lotniczą. Lornetka ta jest jednak przede wszystkim znakomitym sprzętem do obserwacji astronomicznych. Nadaje się świetnie do obserwacji jasnych obiektów mgławicowych, komet, czy też dużych fragmentów Drogi Mlecznej. Gwiazdy widoczne w polu widzenia będą punktowe, a przy braku aberracji chromatycznej zachowają swoją naturalną kolorystykę. Dzięki obecności wielowarstwowych powłok przeciwodbiciowych typu FMC przy obserwacjach obiektów w pobliżu Księżyca unikniemy odblasków. Okulary lornetki posiadają wbudowane gwinty filtrowe w standardzie 1,25", dzięki czemu można stosować filtry mgławicowe czy polaryzacyjne.

Test lornetek Delta Optical Extreme ED w nr 11 Astronomii Amatorskiej »

Test lornetki Delta Optical Extreme 15x70 ED w branżowym portalu www.optyczne.pl »

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-1603
Seria: Extreme
Powiększenie: 15 x Średnica soczewki obiektywu: 70 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło ED Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC
Sprawność zmierzchowa:
32,4
Jasność względna: 22,1
Średnica źrenicy wyjściowej:
4,7 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
18 mm
Kątowe pole widzenia: 4,4 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
77 m
Regulacja ostrości: zewnętrzna oddzielna dla okularów Minimalna odległość ostrzenia:
10 m
Regulacja rozstawu okularów:
54-73 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+5
Typ pryzmatu: Porro Szkło w pryzmatach: BaK4
Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie azotem: tak
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4"
Waga:
2220 g
Wymiary:
290x228x87 mm
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

adapter statywowy ¼"
materiał do czyszczenia optyki
pasek lornetkowy
walizka lornetkowa
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
6 osób
 • W tym przedziale cenowym bezkonkurencyjna. Jak ktoś ma silne ręce to też bez statywu da radę. Naprawdę solidna i dobra lornetka.
  Paweł Słupek,
 • Króciutko. Gapiłem się przez Celestrona SkyMaster Pro 15x70 i przez DO Extreme. Już samo trzymanie Extreme w ręku, jakość wykonania, czujesz, że trzymasz w coś dobrego. Jeżeli chodzi o obraz to generalnie nie ma co porównywać. DO Extreme wciąga kolegę nosem. Jest niemal kilogram cięższa więc statyw jest niezbędny do obserwacji dłuższych niż 10 sekund. Gwiazdki są ostre, nie mażą się, nie przekłamują kolorów. Jeżeli nie stać Cię na highendowy sprzęt, bierz bez wahania. W podobnych pieniądzach, o podobnej aperturze nic lepszego nie znajdziesz.
  okrutnikk,
 • Lornetka zgodna z oczekiwaniami, daje piękne obrazy nocnego nieba, pozwala na obserwacje samolotów na wysokościach przelotowych. Dodatkowo na plus szkła ED, brak aberracji. Z uwagi na wagę ok. (2,5kg) polecam prowadzić obserwacje z użyciem statywu.
  Andrzej,
 • Bardzo dobra lornetka. Rewelacyjny obraz, kolory bez przekłamań. Gwiazdy punktowe. W zasięgu lornetki wiele nawet słabych obiektów z katalogu Messiera. Droga Mleczna wygląda rewelacyjnie. Lornetka warta swojej ceny. Polecam.
  Taurus,
 • Jakość obrazu naprawdę rewelacja. Polecam
  Wojtek,
 • Znakomita lornetka do obserwacji nocnego nieba. Solidna, porządnie wykonana, a jakość obrazu bardzo dobra. Na jasnych obiektach typu Księżyc praktycznie zerowa aberracja chromatyczna - minimalnie widoczna na skraju pola. Lornetka tego kalibru pozwala bez problemu zobaczyć praktycznie cały katalog Messiera. Obiekty takie jak gromady otwarte w Woźnicy są już rozbite na pojedyncze gwiazdy. Plejady, Andromeda, czy też Miecz Oriona to tylko niektóre z klasyków, które warto zobaczyć. Gwiazdy są punktowe, świetnie oddane kolory, walory estetyczne na wysokim poziomie.
  Lornetka zdecydowanie musi być używana ze statywem. Powiększenie 15x powoduje już drgania obrazu, a do tego spora waga.
  To jedna z moich ulubionych lornetek z serii DO Extreme ED. Szczerze polecam :)
  Paweł,

Podobne produkty