Nr katalogowy: DO-1600

Wybierz dodatkowo:

1 399,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Modele z serii Delta Optical Extreme ED to masywne lornetki, w których zastosowano bezkompromisowe rozwiązania. Przy ich konstruowaniu priorytetem były jak najlepsze własności optyczne wsparte solidną mechaniką. Dlatego zastosowano konstrukcję porropryzmatyczną oraz wykorzystano elementy niskodyspersyjne, a także masywne pryzmaty wykonane z wysokogatunkowego szkła BaK4.

Dzięki soczewkom ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji znacznie zredukowano aberrację chromatyczną w obrazie, a dzięki potężnym pryzmatom nie trzeba się martwić o winietowanie, czyli pociemnienie obrazu na brzegu pola widzenia. Ponadto wszystkie soczewki modeli Extreme ED pokryte są wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC. Gwarantują one ponad 90% transmisję światła w całym układzie, a co za tym idzie jasny i niezwykle realistyczny obraz o naturalnej kolorystyce. Obraz jest wolny od takich wad obrazowania jak astygmatyzm czy koma, a dzięki prawidłowej korekcji dystorsji jest również idealnie płaski.

Wszystkie te cechy sumują się w jedną najistotniejszą – lornetki Delta Optical Extreme ED dają niezwykle jasny, ostry i kontrastowy obraz w całym polu widzenia!

Model Extreme 7x50 ED jest lornetką szerokokątną i bardzo jasną. Nadaje się do polowań, bo przy bardzo dobrej rozdzielczości i jasności obrazu pozwala odróżnić detale zwierzyny łownej. To idealna lornetka do wszelkich zastosowań wymagających obserwacji o zmroku. Odporna mechanicznie konstrukcja sprawdzi się bardzo dobrze na pokładzie jachtu, kutra czy statku, zapewniając jednocześnie optymalne powiększenie do obserwacji z kołyszącego się pokładu. To także świetna propozycja dla miłośników astronomii. Lornetka dostarcza obrazy dużych połaci nieba i jest idealna do obserwacji Drogi Mlecznej. Lornetka Extreme 7x50 ED posiada bardzo dużą głębię ostrości, sprawiając, że regulacja tego parametru w wielu wypadkach nie będzie potrzebna. Lornetka Extreme 7x50 ED posiada złącze do adaptera statywowego ¼".

Korpusy wszystkich modeli Extreme ED są wykonane z wytrzymałego metalu i pokryte specjalną gumową okleiną, która oprócz dobrej przyczepności, zapewnia skuteczną amortyzację przy upadku lornetki lub jej uderzeniu. Mechanika tych urządzeń może pracować w szerokim zakresie temperatur od -40° do +70 °C.

Istotną cechą lornetek Extreme ED jest także pełna wodoszczelność oraz zabezpieczenie przed zaparowywaniem od wewnątrz dzięki wypełnieniu obudowy azotem nie zawierającym pary wodnej. Duże rozmiary lornetek Extreme ED sprawiają, że dość łatwo jest obsługiwać je w rękawicach, w warunkach zimowych.

Wszystkie modele Delta Optical Extreme ED mają oddzielny, zewnętrzny system ustawiania ostrości dla każdego z okularów. Wygodne muszle oczne dobrze przylegają do oczodołów, odcinając światło padające z zewnątrz. W połączeniu z dużą odległością źrenicy wyjściowej od okularów zapewnia to komfortowe obserwacje.

Test lornetek Delta Optical Extreme ED w nr 11 Astronomii Amatorskiej »

Test lornetki Delta Optical Extreme 7x50 ED w branżowym portalu www.optyczne.pl »

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
DO-1600
Nazwa serii lornetkowej:
Extreme
Powiększenie: 7x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Materiał soczewki obiektywu:
szkło ED
Powłoki przeciwodbiciowe soczewek:
FMC
Sprawność zmierzchowa:
18,7
Jasność względna: 50,4
Średnica źrenicy wyjściowej:
7,1 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 18 mm
Kątowe pole widzenia: 7,5 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
131 m
Regulacja ostrości:
zewnętrzna oddzielna dla okularów
Minimalna odległość ustawiania ostrości:
5 m
Regulacja rozstawu okularów:
54-73 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+5
Typ pryzmatu: Porro Materiał pryzmatu: szkło BaK4
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego:
nie dotyczy
Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego:
nie dotyczy
Wodoszczelność:
tak
Wypełnienie obudowy azotem:
tak
Mocowanie do statywu:
adapter ¼"
Masa własna:
1340 g
Masa z opakowaniem:
2235 g
Wymiary:
200x215x75 mm
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

adapter statywowy ¼"
futerał lornetkowy
materiał do czyszczenia optyki
pasek do futerału lornetkowego
pasek lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
3 osoby
  • Bardzo udany egzemplarz, pole okularów około 52 stopnie, ale ostre praktycznie po sam brzeg. Przybliżenie 7x idealne do użytkowania bez konieczności statywu, drgania minimalne. Podczas zmierzchu wyciąga sporo z cienia, pokazując przewagę w odniesieniu do modelu 10x50. Lornetka pięknie pokazuje obszary Drogi Mlecznej, można skanować niebo bez uczucia zmęczenia. Gwiazdy punktowe, ostre praktycznie w całym obserwowanym obszarze, do tego pole kątowe 7,5 stopnia mieści pięknie w jednym widoku pas Oriona i M42. Pod ciemnym niebem bajka. Co najważniejsze nie ma tzw. "efektu studni", który bywa w wielu modelach 7x50. Polecam lornetkę. Alternatywa do Fujinona.
    Paweł,
  • super jasna, warto za te pieniądze kupić. Polecam
    arek,
  • gorąco polecam. Lornetka rewelacja, świetnie widać przy księżycu. Za te pieniądze warto. Zastosowanie ED godne pochwały. Piekny i jasny obraz uzyskujemy podczas obserwacji w księżycową noc i nawet przy zachmurzonym niebie podczas pełni.
    arek,

Podobne produkty