Nr katalogowy: Herschel-LAC1
599,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Pryzmaty Herschela (zwane też klinami Herschela lub pryzmatami słonecznymi) umożliwiają obserwację i fotografowanie Słońca w świetle białym. Pryzmaty Herschela są przeznaczone głównie do stosowania w refraktorach.

Klin Herschela pozwala na uzyskiwanie obrazów słońca w świetle widzialnym, są to obrazy o jakości lepszej niż w przypadku wykorzystania standardowej folii Baadera, najlepszy kontrast i widoczność granulacji spośród wszystkich metod obserwacji Słońca w paśmie widzialnym.

Kąt Brewstera (56,5°) zastosowany w tym pryzmacie Herschela pozwala uzyskać polaryzację bliską 100%, czyli przy wykorzystaniu obowiązkowego filtra ND3 oraz filtra polaryzacyjnego umożliwia praktycznie pełną regulację natężenia światła.

Bez filtra polaryzacyjnego pryzmat z ND3 może być używany w fotografii, pracuje wtedy z gęstością przyciemnienia ND4.07.

Do obserwacji wizualnych konieczne jest zastosowanie również filtra polaryzacyjnego. Ponieważ światło pryzmatu Herschela jest spolaryzowane, wystarczy zwykły, pojedynczy filtr polaryzacyjny, który wkręca się w okular lub adapter. Zmianę jasności uzyskuje się po prostu przez obrócenie okularu lub adaptera.

 

Jak używać pryzmatu Herschela?

Kolejność biegu światła jest zawsze następująca: teleskop, pryzmat Herschela, filtr ND3, aparat lub okular jednak do obserwacji wizualnej z okularem potrzebny jest ponadto filtr polaryzacyjny przed okularem.

 

Oferowany Klin Lacerta 30 mm T2 posiada przelot optyczny 30 mm.  Od strony teleskopu jak i od strony okularu jest wyposażony w gwinty fotograficzne T2 do własnego zaaranżowania złączek i filtrów potrzebnych do obserwacji bądź fotografowania.

Preferowany rozmiar refraktora do 120 mm apertury. Większe apertury do obserwacji mogą wymagać dodatkowego filtra IR Block.

Skierowanie teleskopu zwierciadlanego o dużej aperturze w kierunku Słońca może spowodować uszkodzenie klina lub uszkodzenie lustra wtórnego.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
Herschel-LAC1
Waga:
308 g
Mocowanie:
T-2
Backfocus:
61 mm
Waga:
308 g
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty