Nr katalogowy: 4964150
1 399,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Montaż Twilight I AZ został zaprojektowany w celu zapewnienia szybkiej i łatwej obsługi. Dzięki dużej nośności wynoszącej 8kg i smukłej sylwetce Twilight I AZ idealnie sprawdzi się jako część mobilnego zestawu obserwacyjnego bądź jako montaż na wąski balkon. Regulacja nachylenia ramienia głowicy wynoszącej 45° pozwala na swobodę ustawienia tuby optycznej i oferuje najwyższy możliwy komfort obserwacji nawet w pobliżu zenitu. Klucz imbusowy do regulacji głowicy montażowej posiada zintegrowany uchwyt magnetyczny i dzięki temu jest zawsze pod ręką. Mocowanie teleskopu w uniwersalnym standardzie Vixen pozwala na montaż większości tub optycznych dostępnych na rynku.

Głowica Twilight I AZ wykonana jest z odlewu aluminiowego i malowana proszkowo na biało. Obie osie są wyposażone w precyzyjne przekładnie z mikroruchami. Elastyczne pokrętła mikroruchów mogą być przymocowane po obu stronach osi, pozwala to na wygodną obsługę podczas korzystania z różnych typów teleskopów (np. refraktorów czy teleskopów Newtona).

Statyw ze stali nierdzewnej ma regulowaną wysokość i szeroki rozstaw nóg co zapewnia wysoką stabilność. Dodatkowo posiada centralną rozpórkę dodatkowo usztywniającą statyw, służy ona również jako tacka na akcesoria.

Wymiary montażu

Statyw złożony, bez głowicy: 75 cm

Statyw złożony, z głowicą: 106,7 cm

Statyw rozłożony, nogi maksymalnie zsunięte, bez głowicy: 63,5 cm

Statyw rozłożony, nogi maksymalnie zsunięte, z głowicą: 98 cm

Statyw rozłożony, nogi rozsunięte, bez głowicy: 106,7 cm

Statyw rozłożony, nogi rozsunięte, z głowicą: 141 cm

Wymiary głowicy: 35,6 x 17,8 x 10 cm

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
4964150
Waga głowicy:
3 kg
Waga w kg:
7,6 kg
Okres gwarancji:
24 mies.

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Aktualnie używam go z Mak 180/2700, cały zestaw waży dużo - 9kg (nasadka bino, dwa okulary Vixen LV 8). Na ten statyw to już ciut za wiele, trzeba było wymienić podkładki w przekładniach z plastikowych na metalowe do łożysk o średnicy zewnętrznej 35 mm (wewnątrz 25 mm, złotówka za sztukę). Ramię jest ciut delikatne, ale można je w prosty sposób wzmocnić za pomocą dwóch desek i czterech śrub. Drgania stabilizują się po 3s, podkładki gumowe pod nóżki skracają ten czas do 1,5s. Statyw jest sztywny, przy tak dużym obciążeniu, bez problemu pozwala na prowadzenie nawet przy powiększeniu 350x . Mam udane fotografie Księżyca dokonane przy użyciu Maka zawieszonego na tym montażu.
    Statyw waży 7kg i na pewno nadaje się do lżejszych 5kg instrumentów bez dokonywania przeróbek. Pochylone ramię i pewny uchwyt na dovetail zapewniają komfortowe obserwacje także w zenicie.
    oDii,