Nr katalogowy: 551415
45 599,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Nowy rewolucyjny wielofunkcyjny teleskop, zarówno do obserwacji słońca w paśmie H-alfa, jak i do obserwacji nocnego nieba.

Łatwa konwersja między różnymi zastosowaniami w kilku prostych krokach.3-soczewkowy teleskop apochromatyczny ze szkłem FPL-53, aperturą 100 mm i ogniskową 714 mm - doskonała jakość brazu do obserwacji Słońca H-Alfa, a także do obserwacji gwiaździstego nieba w nocy.
Z innowacyjnym systemem regulacji ciśnienia powietrza, wyciągiem okularowym Rack&Pinion 2 cale (50,8 mm) i filtrem blokującym B1200.

Obserwacje Słońca w linii H-alfa:

LS100MT / B1200 to kompletny teleskop do obserwacji słońca w linii H-alfa, o aperturze 100 mm i ogniskowej 714 mm. Obserwacje w linii H-alfa dostarczają niezapomnianych wrażeń. Możemy podziwiać spektakularne protuberancje widoczne na brzegu tarczy słonecznej, granulację oraz aktywne obszary wokół plam słonecznych, niedostępne dla innych teleskopów. Wewnętrzny filtr Etalon ogranicza pasmo do mniej niż 0,7 Angstroma dzięki innowacyjnemu systemowi regulacji ciśnienia powietrza Pressure-Tuner. Strojenie odbywa się poprzez nieznaczną zmianę ciśnienia powietrza w komorze ciśnieniowej wewnątrz teleskopu. Zmienia to współczynnik załamania światła powietrza, ułatwiając dostrojenie do linii H-alfa. Zestaw soczewek kolimacyjnych zamontowanych w teleskopie zapewnia najlepszą wydajność. Precyzyjną regulację zapewnia doskonały 2-calowy wyciąg okularowy Rack&Pinion z  mikrofocuserem 10:1. Filtr blokujący B1200 jest dobry do wizualnych obserwacji Słońca jak również do fotografowania z kamerami z małymi i średnimi sensorami. Zalecamy LS100MT z filtrem blokującym B3400 dla kamer z bardzo dużymi sensorami. Nasadka kątowa, w której zamontowany jest filtr blokujący, jest standardowo wyposażona w wyjście 1,25 cala oraz w złącze aparatu T2.

 

Obserwowanie nocnego nieba:

System H-alfa Etalon można zdjąć z teleskopu w kilku prostych krokach dzięki jego modułowej konstrukcji. 3-soczewkowy apochromat ED może być następnie używany jako zwykły teleskop z aperturą 100 mm i ogniskową 714 mm do obserwacji i astrofotografii. Obiektyw (Tryplet ED) zapewnia doskonały obraz. Do przekształcenia teleskopu słonecznego w teleskop do obserwacji nocnych i krajobrazu potrzebny jest tzw. zestaw do konwersji. Jest to wysokiej jakości bardzo solidny wyciąg okularowy R&P. Nawet najcięższe aparaty lub inne akcesoria będą trzymane bez żadnych problemów i można je precyzyjnie ustawić dzięki zintegrowanemu microfocuserowi 10: 1 (nr. katalogowy 551430). Ten wyciąg jest niezbędny do przekształcenia teleskopu słonecznego do wszystkich innych zastosowań.   

 

Więcej zastosowań:

Dzięki dodatkowym akcesoriom LS100MT oferuje jeszcze więcej możliwości!

- Podwójny filtr Etalon

Teleskop LS100MT można opcjonalnie rozbudować o dodatkowe filtry DSII/SFPT (numer katalogowy 551395). Jest to wewnętrzny podwójny filtr Etalon. Filtr ten należy przykręcić z przodu LS100MT, żadne dodatkowe adaptery nie są potrzebne. W ten sposób uzyskuje się szerokość pasma <0,5 angstremów dla obserwacji Słońca w paśmie H-alfa. Dzięki temu będzie widocznych znacznie więcej szczegółów na powierzchni Słońca.

- Obserwacje słoneczne w świetle białym

Jeśli jednostka H-alfa została wyjęta, do obserwacji plam słonecznych w świetle białym można użyć albo filtra przeciwsłonecznego, który ma być zainstalowany przed obiektywem, albo klina Herschela na wyciągu okularowym.

- Obserwacje Słońca w długości fali Ca-K

Moduły filtrujące Ca-K firmy Lunt Solar Systems mogą być również używane w LS100MT do obserwowania i fotografowania super-granulacji i innych efektów widocznych na słońcu w tej długości fali.

 

Obszary zastosowań:

  • Obserwacje słońca w linii H-alfa
  • Obserwacje słońca w linii Ca-K oraz w świetle białym
  • Obserwacje wizualne i astrofotografia obiektów głębokiego nieba (mgławice, galaktyki, gromady gwiazd) !
Pokaż więcej
Numer katalogowy:
551415
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Apertura:
100 mm
Ogniskowa:
714 mm
Światłosiła:
7,1
Masa tubusu:
6,8 kg
Długość tuby:
840 mm
Rodzaj wyciągu okularowego:
RAP z mikroruchami 1:10
Średnica wyciągu okularowego: 2 " Szukacz:
słoneczny
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,40
Materiał soczewki obiektywu:
Szkło niskodyspersyjne ED
Walizka do transportu i przechowywania:
TAK
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa z filtrem UV/IR Block B1200
szukacz TeleVue Sol Searcher
wysokiej jakości walizka z pianką wewnątrz
Instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane