Nr katalogowy: 551325
38 999,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Nowy rewolucyjny wielofunkcyjny teleskop, zarówno do obserwacji słońca w paśmie H-alfa, jak i do obserwacji nocnego nieba.

Łatwa konwersja między różnymi zastosowaniami w kilku prostych krokach. 2-soczewkowy teleskop apochromatyczny ze szkłem FPL-53, aperturą 80 mm i ogniskową 560 mm - doskonała jakość obrazu do obserwacji Słońca H-Alfa, a także do obserwacji gwiaździstego nieba w nocy.
Z innowacyjnym systemem regulacji ciśnienia powietrza, wyciągiem okularowym Rack and Pinion 2 cale (50,8 mm) i filtrem blokującym B1800.

Obserwacje Słońca w linii H-alfa:

Lunt LS80MT / B1800 to kompletny teleskop do obserwacji słońca w linii H-alfa, o aperturze 80 mm i ogniskowej 560 mm. Obserwacje w linii H-alfa dostarczają niezapomnianych wrażeń. Możemy podziwiać spektakularne protuberancje widoczne na brzegu tarczy słonecznej, granulację oraz aktywne obszary wokół plam słonecznych, niedostępne dla innych teleskopów. Wewnętrzny filtr Etalon ogranicza pasmo do mniej niż 0,7 Angstroma dzięki innowacyjnemu systemowi regulacji ciśnienia powietrza Pressure-Tuner. Strojenie odbywa się poprzez nieznaczną zmianę ciśnienia powietrza w komorze ciśnieniowej wewnątrz teleskopu. Zmienia to współczynnik załamania światła powietrza, ułatwiając dostrojenie do linii H-alfa. Zestaw soczewek kolimacyjnych zamontowanych w teleskopie zapewnia najlepszą wydajność. Regulację ostrości zapewnia 2-calowy wyciąg okularowy Rack and Pinion. Filtr blokujący B1800 jest dobry do wizualnych obserwacji Słońca jak również do fotografowania z kamerami z małymi i dużymi sensorami. Nasadka kątowa, w której zamontowany jest filtr blokujący, jest standardowo wyposażona w wyjście 1,25 cala oraz w złącze aparatu T2.

 

Obserwowanie nocnego nieba:

System H-alfa Etalon można zdjąć z teleskopu w kilku prostych krokach dzięki jego modułowej konstrukcji. 2-soczewkowy apochromat ED FPL53 może być następnie używany jako zwykły teleskop z aperturą 80mm i ogniskową 560 mm do obserwacji i astrofotografii. Obiektyw zapewnia doskonały obraz. Do przekształcenia teleskopu słonecznego w teleskop do obserwacji nocnych i krajobrazu potrzebny jest tzw. zestaw do konwersji. Jest to wysokiej jakości bardzo solidny wyciąg okularowy R&P. Nawet najcięższe aparaty lub inne akcesoria będą trzymane bez żadnych problemów i można je precyzyjnie ustawić dzięki zintegrowanemu microfocuserowi 10: 1 (nr. katalogowy 0551330). Ten wyciąg jest niezbędny do przekształcenia teleskopu słonecznego do wszystkich innych zastosowań.   

 

Więcej zastosowań:

Dzięki dodatkowym akcesoriom LS80MT oferuje jeszcze więcej możliwości!

- Podwójny filtr Etalon

Teleskop LS80MT można opcjonalnie rozbudować o dodatkowe filtry DSII/SFPT (numer katalogowy  0551395). Jest to wewnętrzny podwójny filtr Etalon. Filtr ten należy przykręcić z przodu LS80MT, żadne dodatkowe adaptery nie są potrzebne. W ten sposób uzyskuje się szerokość pasma <0,5 angstremów dla obserwacji Słońca w paśmie H-alfa. Dzięki temu będzie widocznych znacznie więcej szczegółów na powierzchni Słońca.

- Obserwacje słoneczne w świetle białym

Jeśli jednostka H-alfa została wyjęta, do obserwacji plam słonecznych w świetle białym można użyć albo filtra przeciwsłonecznego, który ma być zainstalowany przed obiektywem, albo klina Herschela na wyciągu okularowym.

- Obserwacje Słońca w długości fali Ca-K

Moduły filtrujące Ca-K firmy Lunt Solar Systems mogą być również używane w LS80MT do obserwowania i fotografowania super-granulacji i innych efektów widocznych na słońcu w tej długości fali.

 

Obszary zastosowań:

  • Obserwacje słońca w linii H-alfa
  • Obserwacje słońca w linii Ca-K oraz w świetle białym
  • Obserwacje wizualne i astrofotografia obiektów głębokiego nieba (mgławice, galaktyki, gromady gwiazd) !
Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
551325
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Apertura:
80 mm
Ogniskowa:
560 mm
Światłosiła:
7,0
Masa tubusu:
5 kg
Długość tuby:
620 mm
Rodzaj wyciągu okularowego:
Rack-and-pinion
Średnica wyciągu okularowego:
2" z redukcją na 1,25 "
Szukacz:
słoneczny
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,7
Materiał soczewki obiektywu:
szkło niskodyspersyjne ED
Walizka do transportu i przechowywania:
TAK
filtr blokujący:
B1800
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa z filtrem UV/IR Block B1800
wyciąg: 2" z adapterem 1,25" Rack&Pinion
wysokiej jakości walizka z pianką wewnątrz
Instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty