IV Ogólnopolski Puchar Delta Optical 2017 - relacja

IV Ogólnopolski Puchar Delta Optical 2017, Włocławek 
Kolejny Puchar Delta Optical przeszedł do historii. 
O wyborze strzelnicy PZŁ we Włocławku zadecydowała wzorowa organizacja poprzednich zawodów, przygotowanie obiektu oraz położenie w centralnej Polsce. 

Zarówno infrastruktura w postaci parkingu na ponad 200 aut, kryte zaplecze gastronomiczne i wypoczynkowe oraz położenie strzelnicy sprawia, iż jest to idealne miejsce dla rozgrywania tego typu imprez masowych. Włocławek leży tuż przy autostradzie A1 i jedynie 75 km od geometrycznego środka Polski, co umożliwia łatwy dojazd uczestnikom ze wszystkich stron kraju. 

Sędzią głównym zawodów był Jacek Borkowski, wspomagany przez 16 sędziów pomocniczych stanowiskowych. Zadbali oni o sprawny przebieg zawodów zgodnie z ustalonym regulaminem. 

Tym razem Delta zorganizowała klasyczny sześciobój myśliwski, polegający na czterech konkurencjach śrutowych krąg myśliwski, oś myśliwska, przeloty (bażant), zając w przebiegu oraz dwóch konkurencjach w strzelaniu kulowym do tarczy – dzika w przebiegu na 50 m i do tarczy rogacza na 100 m w pozycji stojącej. 

Dodatkową konkurencją, szczególnie atrakcyjną dla strzelców sportowych, było strzelanie na odległość 200 metrów, oceniane i nagradzane oddzielnie. 

Zgłosiło się 70 zawodników z całej Polski, w tym 5 Dian. Jak widać, zawody strzeleckie o Puchar Delta Optical z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, również wśród wysokiej klasy zawodników. 

Cieszymy się bardzo, że coraz więcej wysokiej klasy strzelców używa lunet Delta Optical. Ddbieramy to jako wyraz zaufania do naszych produktów. Mamy też nadzieję, że zawody w sześcioboju myśliwskim Delta Optical zostaną wpisane na oficjalną ogólnopolską listę zawodów w strzelaniach Myśliwskich PZŁ. 

Po uroczystym otwarciu zawodów w oprawie hejnałów myśliwskich, przy obecności Pani vice Prezydent Włocławka Magdaleny Koropolok Komorowskiej, impreza ruszyła i zrobiło się głośno od strzałów. 

Sportowe współzawodnictwo rozgorzało jednocześnie we wszystkich konkurencjach. Od godziny 9.30 do 14.oo zawodnicy przystępowali do swojej próby w wylosowanej kolejności. 

Pogoda dopisała, a w punkcie gastronomicznym można było do woli kosztować gorące potrawy z rożna i chłodne napoje. 

Zawodnicy, czekając na swoją kolejkę oraz goście mieli możliwość obejrzeć i przetestować produkty na stanowisku Delta Optical, m.in. nowości przedstawione na targach IWA 2017 w Norymberdze. Największym zainteresowaniem cieszyły się lunety celownicze Titanium HD do strzelań sportowych długodystansowych 5-50x56 HD SFP, 4,5-30x56 HD SFP, 4-24x50 HD SFPwyskalowane w miliradianach, najnowsze lornetki Chase 8x42 i 10x50 oraz luneta do polowań zbiorowych 1-5,8x4 z wyjątkową siatka celowniczą 4A S 8MOA. Ponadto można było obejrzeć pozostałe produkty Delty oraz termowizory i noktowizory Pulsar

Poziom zawodów sześcioboju myśliwskiego był bardzo wysoki. Wzięli w nim udział zawodnicy klasy mistrzowskiej m.in. REMIGIUSZ WŁODARCZYK. Na tablicy wyników mogliśmy oglądać rezultaty najlepszych strzelców. Takim był zdecydowanie Łukasz Plata, który w strzelaniu śrutem uzyskał 300 punktów na 300 możliwych, czyli na 50 rzutków, w tym 14 dubletów zaliczył wszystkie trafienia!!! Adam Grobelny i Konrad Choręgiewicz w strzelaniu kulą do tarczy rogacza osiągnęli 100 punktów na 100 możliwych, czyli 10 razy trafili w dziesiątkę na odległość 100 m z pozycji stojącej. Warto podkreślić, że Kolega Choręgiewicz używał do tak precyzyjnego strzelania broni z lunetą Delta Optical 2,5-15x50 2D. 

Diany również pokazały wysoką klasę i celnie strzelając w sześcioboju pozostawiły w tyle wielu kolegów po strzelbie. W konkurencji śrutowej przeloty (bażant) na 10 rzutków w tym 3 dublety, Agata Łabenda uzyskała 50 punktów na 50 możliwych! Wszystkie trafienia. 

Do dodatkowej, nieobowiązkowej dyscypliny strzelania z kuli na daleki dystans 200 m do tarczy, stanęło 43 odważnych, w tym 4 Diany. Jest to konkurencja bardzo trudna, wszystkie strzały oddawane są z pozycji stojącej, jedną rękę opierając na słupie, a na tej ręce jako podpórce kładąc broń. Odległość 200 metrów to podwójna długość boiska piłkarskiego, a 10-tka na tarczy ma średnicę 7 cm. Niewiele strzelnic myśliwskich w Polsce ma osie kulowe o dystansie 200 m, warto było skorzystać z pobytu we Włocławku i sprawdzić swe umiejętności skupienia i pewnej ręki. 

Najlepsze wyniki na 100 możliwych punktów osiągnęli: Paweł Łożyński 94 punkty, Michał Gawdzik 93 punkty i po 91 punktów Piotr SzyszkaSławomir Marlęga i Remigiusz Włodarczyk. Najlepsza z Dian Joanna Włodarczyk uzyskała 81 punktów, Dominika Socha 75, Agata Łabenda 68 i Alina Zakręta 60 punktów. Jedynie 8 zawodników na 43 startujących miało wynik poniżej 70 punktów, co pokazuje bardzo wysokie umiejętności strzeleckie startujących. Sędziowie zwrócili również uwagę, że z oddanych łącznie 420 strzałów wszystkie były w tarczy. 

Zwycięzcą sześcioboju został Łukasz Plata z wynikiem 487 na 500 możliwych do uzyskania punktów. 

W klasyfikacji ogólnej Koleżanki zajęły bardzo wysokie miejsca, Dominika Socha 411 punktów, Agata Łabenda 378 punktów, Alina Zakręta 372, Joanna Włodarczyk 362 punkty i Bibiana Adamska 332 punkty 

Dominika Socha oraz Piotr Szyszka stali również na podium w ubiegłym roku i mamy nadzieję, że zobaczymy ich na strzelnicy w roku 2018, na V Pucharze Delta Optical. 

Puchary, dyplomy i nagrody wręczali zwycięzcom Łowczy Okręgowy Grzegorz Wiśniewski, Sędzia Główny Jacek Borkowski oraz współwłaścicielka Firmy Delta Optical Honorata Matosek. Nagrodami były m.in. lunety celownicze z serii TITANIUM HD, lornetki serii CHASE, Forest II, Titanium ROH, EXTREME oraz japońskie kolimatory MiniDot HD. 

Kiedy się wydawało, że to już koniec nagradzania zwycięzców, a było ich łącznie 28, prowadzący ogłosił konkurencję niespodziankę, czyli „złoty strzał z kapelusza”. I z kapelusza zostało wylosowanych 3 zawodników. Wszyscy mile zaskoczeni odebrali podarunki od Delta Optical. 

IV Puchar Delta Optical 2017 dostarczył uczestnikom i gościom wielu wrażeń, poziom strzelecki zawodników był zaskakująco wysoki, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, pogoda dopisała, a humory wszystkich obecnych były wyśmienite. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tworzenia kolejnej edycji pucharu, przyczyniając się w ten sposób do stworzenia nowej tradycji PUCHARU DELTA OPTICAL. 

Już dziś zapraszamy na kolejne, V jubileuszowe zawody o Puchar Delta Optical w 2018 roku. Do zobaczenia! 

> Wyniki sześcioboju kulowego

Wyniki wg konkurencji i klasyfikacji 

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.