Nr katalogowy: AD053 125
45,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

9
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Filtr barwny DO-GSO niebieski #80A przeznaczony do obserwacji ciał Układu Słonecznego. Przeznaczony do mocowania w standardzie ø=1,25". Filtr niebieski redukuje barwę czerwoną, niebieską i żółtą. W przypadku Jowisza poprawia widoczność pasów równikowych, poprawia kontrast przy obserwacjach Saturna, potrafi uwidocznić bardzo delikatne struktury widoczne niekiedy w górnych warstwach chmur na Wenus.

Pozostałe możliwości:

Księżyc – bardzo przydaje się jako filtr księżycowy zwiększający kontrast przy ciemnym tle nieba (teleskop o średnicy zwierciadła głównego nie mniejszej niż ø=6").

Merkury – pomocny przy obserwacjach o zmierzchu, gdy planeta jest blisko horyzontu.

Wenus – zwiększa kontrast widocznych czasami przyciemnień w górnej warstwie wenusjańskich chmur.

Mars – przydaje się do poprawienia widoczności tworów powierzchniowych oraz lokalnych burz pyłowych, chmur i mgły z kryształków lodu, zwłaszcza podczas występowania ciągle jeszcze nie wyjaśnionego fenomenu tzw. fioletowego przejaśnienia, kiedy to marsjańska atmosfera – zwykle widoczna jako fioletowy, jasny i jednolity dysk z powodu rozpraszania krótszych fal świetlnych w cienkiej atmosferze – staje się przezroczysta dla filtru fioletowego lub niebieskiego, odsłaniając duże ciemne twory powierzchniowe (teleskop o średnicy zwierciadła głównego nie mniejszej niż ø=8").

Jowisz – filtru używa się głównie do wyostrzania granic między czerwonawymi pasami a przyległymi jasnymi strefami w górnych warstwach atmosfery; pomaga umiejscowić Wielką Czerwoną Plamę i wstęgi w pasach. Saturn – wydobywa szczegóły w pasach, strefach oraz rejonach podbiegunowych planety.

Komety – pozwala uzyskać największą rozdzielczość obrazu gazowych warkoczy kometarnych w teleskopach o średnicy zwierciadła głównego ø=8" i większych.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
AD053 125
Rodzaj obserwacji:
  • astrofotograficzne
  • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
  • Księżyc
  • planety
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Rozmiar i oprawa:
ø=1,25" w oprawie
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty