Perfekcyjne lunety z siatką w pierwszym planie do precyzyjnego strzelania na średnie i dalekie dystanse.

OPTYKA ED

Niskodyspersyjne szkło ED w obiektywie zapewnia doskonałą jakość obrazu, a wysoka transmisja światła, specjalne powłoki antyrefleksyjne i podświetlany centralny punkt pozwalają na oddanie strzału nawet w warunkach słabego oświetlenia. Solidny tubus o średnicy 34 mm pozwala na duży zakres regulacji siatki celowniczej sięgający 300 cm w pionie.

ZEROLOCK

Otwarte pokrętła wyposażone są w funkcję ZeroLock pozwalającą na założenie blokady dla pokrętła regulacji krzyża w pionie dla określonych ustawień - najczęściej po wyzerowaniu lunety na dany dystans strzelecki np. 100m. Blokada umożliwia dokonywanie korekt na przewyższenie punktu celowania i uniemożliwia zaniżenie poniżej określonej przez użytkownika granicy.
Pomimo tych zaawansowanych funkcjonalności luneta waży tylko 1014 g. a jej długość nie przekracza 365 mm.

UNIKALNE SIATKI CELOWNICZE

Siatki celownicze zostały zaprojektowane, aby pracować w pierwszym planie optycznym (FFP) zachowując stałe wymiary wobec celu w całym zakresie powiększeń. Siatki występujące w lunecie 4.5-30x56, LRD-1P, LRD-1T i DLR-1, są unikalne, dedykowane dla ambitnych strzelców. Wyskalowane są w miliradianach (MIL) wygodnych do przeliczenia na jednostki metryczne (1 Mil = 10 cm na 100m) i korespondują z klikami lunety – 1 klik to 0.1 MIL (10mm).

Wszystkie trzy siatki zapewniają maksymalny komfort oddania strzału oraz dużą funkcjonalność w całym zakresie powiększeń celownika (4,5-30x). Konstrukcja siatek pozwala zarówno na ocenę odległości do obiektu o znanych rozmiarach, jak i wprowadzanie korekty na zniżenie lub przewyższenie toru lotu pocisku oraz poprawek na wiatr. Zakres regulacji każdej siatki sięga 300 cm w pionie, co ułatwia strzał z dowolnego kalibru nawet na bardzo dalekie dystanse.

Siatka LRD-1P

Centrum siatki stanowi podświetlany centralny punkt o średnicy 0,045 Mil wraz z otaczającymi go, również podświetlanymi, znacznikami tworzącymi wokół niego krzyż.

Siatka LRD-1T

Jest rozwinięciem siatki LRD-1P i została dodatkowo wyposażona w dolnej części w zespół znaczników balistycznych do szybkiego dokonywania poprawek na opad kuli oraz wiatr i/lub derywację.

Siatka DLR-1

Centralny podświetlany punkt ma średnicę 0,07 Mil (7mm). Cienkie ramiona krzyża mają grubość 0,05 Mil (5mm), a grube belki krzyża 0,4 Mil (4 cm). Ramiona krzyża są podzielone znacznikami na odcinki o długości 0,2, 0,5 i 1 Mil (odpowiednio 2, 5 i 10 cm).
Siatka zawiera boczną linijkę pomocniczą pozwalającą na dokładny pomiar celu w górnym zakresie powiększeń z dokładnością nawet do 0,1 Mil (1 cm).