Nr katalogowy: 12032
16 819,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Wydajność RASA dla każdego
Uchwyć spektakularne szerokokątne obrazy głębokiego nieba w ciągu kilku sekund za pomocą przenośnego astrografu Celestron, 8-calowego astrografu Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph (RASA). Ten bardzo szybki system F/2.0 jest idealnym rozwiązaniem kolorowych kamer CMOS, mniejszych kamer CCD i aparatów bezusterkowych. Dzięki krótkiej ogniskowej można uzyskać ostre, szczegółowe obrazy. W wielu przypadkach można całkowicie pominąć autoguider.

Wydajność RASA dla każdego
Kolejny członek rodziny RASA, to 8-calowa wersja, która jest bardziej mobilna i przystępna cenowo większego brata RASA 11. Wraz z pojawieniem się 8-calowego RASA szersza rzesza astrofofografów może wykorzystać niesamowite możliwości tego udanego astrofotografu. Ten model posiada wiele takich samych rozwiązań jak jego „starszy brat” RASA 11, w tym zintegrowany system chłodzenia powietrzem, mocowanie filtra wewnętrznego i mocną szynę dovetail CGE na jaskółczy ogon.
Zaprojektowany wyłącznie do fotografowania, 8-calowy RASA nie może być używany wizualnie. Płaszczyzna ogniskowania jest umieszczona z przodu układu optycznego, więc nie może pomieścić tradycyjnego okularu.

Krótsze czasy naświetlania i wirtualne obserwacje w czasie rzeczywistym
Ponieważ jest to system optyczny F/2.0, wystarczą bardzo krótkie czasy naświetlania, aby uchwycić szczegóły słabych obiektów. W połączeniu z czułymi kamerami i odpowiednim oprogramowaniem „na żywo”, 8-calowy RASA może zapewnić obserwacje „niemal w czasie rzeczywistym”. Na ekranie komputera można wyświetlić obrazy, które są jaśniejsze i bardziej szczegółowe niż można zobaczyć gołym okiem w znacznie większych teleskopach.
Ponieważ możliwe są znacznie krótsze czasy ekspozycji montaż paralaktyczny nie będzie musiał dokładnie śledzić ruchu nieba przez dłuższe okresy. Krótka ogniskowa wynosząca 400 mm zmniejsza również wymagania co do dokładności śledzenia. W wielu przypadkach autoguiding nie będzie wymagany.

Niezwykle stabilny system ustawiania ostrości
RASA 8” wykorzystuje Ultra-Stable Focus System (USFS) znane rozwiązanie z większego modelu RASA 11. System łagodzi boczne ruchy lustra głównego podczas ustawiania ostrości, obrotu lub śledzenia obiektów na niebie.

Stworzony z myślą o najnowszych aparatach
W przeciwieństwie do większych RASA, które współpracują z lustrzankami cyfrowymi i dużymi kamerami CCD, 8-calowy model został zaprojektowany z myślą o kolorowych astronomicznych kamerach CMOS, mniejszych kamerach CCD i aparatach bezlusterkowych. Teleskop nie współpracuje ze standardowymi lustrzankami cyfrowymi. Jest zoptymalizowany dla czujników o przekątnej do 22 mm, ale działa dobrze z czujnikami o przekątnej do 32 mm. Czujniki rozmiaru APS-C stosowane w wielu bezlusterkowcach to dobry wybór. Pełnoklatkowe czujniki 42 mm również będą działać, ale wydajność na krawędziach czujnika będzie słaba, a oświetlenie pola zostanie zmniejszone. Nie zalecamy połączenia RASA 8” z żadnym korpusem aparatu o średnicy większej niż 4”.

Skomputeryzowany niemiecki montaż paralaktyczny
Advanced VX to najmniejszy z niemieckich montaży paralaktycznych Celestrona. Skomputeryzowana funkcja GoTo automatycznie śledzi obiekty poruszające się po nocnym niebie. Uchwyt Advanced VX zawiera porty na pilota, autoguider i 2 porty AUX na opcjonalne akcesoria. Doskonale nadaje się do nauki astrofotografii. Mocowania Advanced VX zawierają podwójną płytkę siodła, która może pomieścić zarówno CG-5, jak i jaskółcze ogony w stylu CGE. Pozwala zawiesić dość szeroką gamę tub optycznych różnych typów. Montaż wyposażony jest w silniki wysokoobrotowe, lepiej radzące sobie przy większych obciążeniach. Montaż wyposażony został w opcję redukcji błędu okresowego z zapisem charakterystyki PPEC. Do korekty prowadzenia wykorzystać można autoguider, na głowicy znalazło się typowe gniazdo w standardzie ST4. Od strony mechanicznej dużym ułatwieniem jest możliwość regulacji osi polarnej przy użyciu dużej wygodnej śruby – podobnie jak w montażu CGEM. Całość wykonana jest ergonomicznie, może być w szybki i prosty sposób rozłożona na elementy składowe do transportu.
Od strony elektronicznej sercem systemu jest sterownik Go-To NexStar+. Sterownik ten jest ulepszoną wersją znanego z poprzednich wersji NexStara. W szczególności na uwagę zasługuje uodpornienie wyświetlacza na działanie niskich temperatur. Nowy sterownik jest też bardziej ergonomiczny i intuicyjny w obsłudze. Nośność montażu deklarowana przez producenta wynosi 13,6kg (bez przeciwwag).
Uwaga: brak zasilacza w zestawie.
Rekomendujemy zakup zasilacza sieciowego lub akumulatorowego (patrz - polecane produkty poniżej).

Zasilacz 12V/5A do teleskopów Celestron i większości montaży SW GoTo

 

Dołączone akcesoria:
Advanced VX RASA 8 jest dostarczany w komplecie z adapterem aparatu M42, adapterem aparatu z gwintem C i zestawem akumulatorów wentylatora.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
12032
Układ optyczny teleskopu: Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph
Apertura:
203 mm
Ogniskowa:
400 mm
Światłosiła:
2,0
Masa całkowita:
21,3 kg
Długość tuby:
628 mm
Średnica tuby:
235 mm
Powłoki:
StarBright XLT
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty