Nr katalogowy: SW-2204
1 149,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Teleskop soczewkowy przeznaczony dla początkujących miłośników astronomii. Przy średnicy 90mm jest to teleskop, który daje większe możliwości niż podstawowe modele o średnicy 60mm czy 70mm. Większy zasięg gwiazdowy i lepsza rozdzielczość pozwalają dostrzec więcej obiektów przy lepszej jakości obrazów. Jest to teleskop o światłosile f/10 o ogniskowej 900mm. Tubus zawieszony jest na montażu paralaktycznym EQ2, montaż ten pozwala na wygodne ręczne śledzenie obiektów (możliwe jest też zamontowanie opcjonalnego napędu elektrycznego). Po wyposażeniu w nasadkę pryzmatyczną 1.25" pozwala uzyskać obraz ziemski, nieodwrócony.

System optyczny

Teleskop BK909EQ2 jest klasycznym refraktorem achromatycznym. Średnica obiektywu wynosi 90mm zaś ogniskowa 900mm. Światłosiła obiektywu równa jest f/10. Jest to typowy dublet achromatyczny zbudowany z dwóch elementów o różnych współczynnikach załamania światła, pokryty powłokami przeciwodblaskowymi. Od strony wyciągu okularowego w osi optycznej znajduje się nasadka kątowa lustrzana 90 stopni oraz 2 okulary systemu Kellnera o ogniskowych 10mm i 25mm. Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dwa okulary: krótkoogniskowy (6-7mm) do Księżyca i planet, oraz drugi o ogniskowej ok. 40mm w celu uzyskania szerszego pola widzenia i większej jasności obrazu.

Montaż

Teleskop zawieszony jest na montażu paralaktycznym EQ2. Jest to konstrukcja nieco mocniejsza i cięższa od podstawowego montażu EQ1, gwarantująca dobrą stabilność w przypadku teleskopu o tej wielkości. Montaż paralaktyczny to konstrukcja przeznaczona typowo do obserwacji astronomicznych. Osie montażu pochylone są w taki sposób że jedna z osi skierowana jest na biegun niebieski, w pobliże Gwiazdy Polarnej. Przy prawidłowym ustawieniu obiekty na niebie przesuwają się w polu widzenia w sposób pozwalający na ich śledzenie w jednej osi, bez konieczności wykonywania korekt w drugiej płaszczyźnie.

Do montażu podłączyć można dwa rodzaje napędów pozwalających na śledzenie sfery niebieskiej. Pierwszy z nich o niższej precyzji to tzw. napęd ekonomiczny do EQ2, drugi znacznie dokładniejszy i o większych możliwościach to napęd w jednej osi do montażu EQ2.

Obserwacje astronomiczne

Układ Słoneczny:

Plamy słoneczne (z odpowiednim filtrem), szczegóły na powierzchni Księżyca – większe niż 2 km, pasy w atmosferze Jowisza, cienie księżyców na planecie podczas tranzytów, przerwa Cassiniego w pierścieniach Saturna, w dobrych warunkach 4-5 księżyców tej planety. Uran widoczny jako maleńka tarcza przy dużym powiększeniu, Neptun jako obiekt punktowy.

Gwiazdy:

Około 1,1 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 11,5–12 magnitudo, gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,5".

Obiekty głębokiego nieba:

Dziesiątki gromad kulistych, mgławice emisyjne, mgławice planetarne i galaktyki, wszystkie obiekty z katalogu Messiera i jaśniejsze obiekty NGC (w wielu jaśniejszych obiektach widoczne szczegóły) większość galaktyk pozostaje dalej rozmazanymi plamami.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
SW-2204
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
90 mm
Ogniskowa:
900 mm
Światłosiła:
10,0
Zasięg gwiazdowy:
12,0 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
165 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
180 x
Masa montażu:
5,4 kg
Masa tubusu:
2,5 kg
Przeciwwagi:
3,6 kg
Rodzaj statywu:
aluminiowy LT2
Długość tuby:
910 mm
Sterowanie montażem:
pokrętła mikroruchów
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/36x, 10mm/90x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego:
1,25 "
Nasadka kątowa:
Lustrzana 90 °
Szukacz:
optyczny 6x30
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,56
Seria teleskopu:
EQ2
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

achromatyczna soczewka Barlowa 2x 1,25
nasadka kątowa (lustro) 90 st. 1,25"
okulary 1.25" - Super 25, Super 10
szukacz 6x30

Multimedia

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
4 osoby
 • Moim zdaniem bardzo dobry teleskop. Mimo wszystkich opinii montaż klasy eq2 nie jest złym rozwiązaniem. Po ustawieniu na obiekt trzeba chwile poczekać aż drgania ustaną, jak dla mnie nie ma z tym większych problemów. W pierwsze dni pogoda pochmurna ale gdy pokazał się Księżyc i Saturn od razu wyciągnąłem sprzęt na balkon. Obraz rewelacja, Księżyc bardzo ostry , Saturn też świetnie się prezentował. Barlow z zestawu nie jest taki zły, oglądałem nim Saturna i dawał niezły obraz. Jak dla mnie czyli tzw. początkującego cały zestaw jest bardzo dobry, na Saturnie zero aberracji, na księżycu już jest na bokach ale to nie przeszkadza. Ogólnie bardzo dobry sprzęt dla początkującego, oczywiście przed obserwacjami polecam wystudzić go ok. godzinę tak aby gwiazdy były punktowe.A teraz coś o dostawie, paczka dotarła dzień po zamówieniu ,wszystko dobrze i starannie zapakowane, złożenie zajęło mi ok 30 minut. Ogólnie polecam ten sklep i ten sprzęt.
  fomek,
 • Witam. Teleskop sprawuje się bardzo dobrze. Montaż jest ok łatwo wyważyć i prosta obsługa. Obserwowałem nim już Jowisza, widać pasy chmur i 4 księżyce, przy obserwacji Saturna pierścienie są bardzo dobrze widoczne, przerwy Cassiniego nie widziałem, ponieważ pierścienie są w takim położeniu że jest prawie nie widoczna. Księżyc widać idealnie, ostrość widoku zależy od seeingu i wysokości obiektu nad horyzontem. Im wyżej tym lepiej. Trzeba tylko dokupić jakiś okular, np Ortho 6mm, jest idealny aby wyciągnąć z tego teleskopu cały power . I oczywiście standardowy Barllow do wymiany np. na Barllow Vixen 2X. Podsumowując, teleskop godny polecenia. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
  AdrianHP,
 • Właśnie doszedł dziś do mnie ten teleskop. Narazie nie wypowiem się na temat obserwacji tym teleskopem ponieważ jest u mnie mocno zachmurzone niebo. Ale wypowiem sie na temat zakupów w tym sklepie. POLECAM POLECAM jeszcze raz Polecam. Wczoraj złożyłem zamówienie a juz dziś kurier przywiózł teleskop. Kontakt bardzo dobry. Polecam ten sklep. Recenzja na temat teleskopu juz niedługo po paru obserwacjach.
  AdrianHP,
 • Zakupiłem Baader 6030 i zamontowałem do niego kamerę mini dv. Udało mi się nagrać Saturna ale tylko przy okularze 25 mm i 10mm + barlow. Przy okularze o mniejszej ogniskowej obiekt był trudny do złapania. Za to Księżyc wypadł wspaniale. Niestety kamera ma tylko 800 pikseli. I zdjęcia przy dużym powiększeniu s± niezbyt ostre. Także montaż jest mało stabilny. Zwłaszcza do nagrywania i ortografii. Mimo wszystko wrażenia s± niesamowite.
  piotr,

Podobne produkty