Nr katalogowy: SW-1209
7 899,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Katowice Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Duży teleskop Newtona wyposażony w zwierciadło o średnicy 203 mm (8 cali) i ogniskowej 1000 mm. Teleskop osadzony jest na bardzo stabilnym montażu paralaktycznym HEQ-5 wyposażonym w automatyczny system namierzania i śledzenia obiektów Go-To. W nowej wersji znajdziemy wyciąg Crayforda o średnicy 2 cali z redukcją na 1,25" umożliwiający stosowanie w zasadzie wszystkich dostępnych okularów na rynku. Dodatkowo na wyciągu znajdziemy gwint T-2, do którego dzięki dodatkowym redukcjom mamy możliwość zamontowania aparatu typu "lustrzanka". Sprzęt tego typu bardzo dobrze nadaje się zarówno do obserwacji wizualnych jak i do astrofotografii.

System optyczny

Jest to teleskop zwierciadlany Newtona. Ze względu na dużą jasność teleskop szczególnie polecamy do obserwacji obiektów mgławicowych. Model ten sprawdzi się także podczas obserwacji planet i Księżyca. Główną zaletą tego teleskopu jest duże 203 mm paraboliczne zwierciadło, które jest najważniejszym elementem teleskopu. Zwierciadło tej wielkości zbiera około 575 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do ponad 13 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 0,7”.

Dodatkowo w zestawie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania, kosztem jednak pola widzenia i jasności obrazu. Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dodatkowe okulary. Jeden okular o krótszej ogniskowej ok. 5-6 mm, do obserwacji planet oraz jeden szerokokątny dwu calowy ok. 25-30 mm z dużym polem widzenia umożliwiający dokonywanie przeglądu nieba.

Montaż

Teleskop zamontowano na bardzo dobrym montażu paralaktycznym HEQ-5 SynScan. Montaż ten oferuje nam wyjątkową stabilność i precyzję wraz z wieloma innymi wysoko użytecznymi funkcjami, przydatnymi dla każdego, nawet dla zaawansowanego astronoma. Głowica montażu pewnie spoczywa na szerokiej platformie montażowej statywu wykonanego ze stali nierdzewnej i wyposażonego w użyteczny stolik na akcesoria. Komplet zawiera ponadto wskaźnik wypoziomowania (poziomicę), regulację ustawienia szerokości geograficznej wraz ze skalą mikrometryczną oraz azymutalny regulator nastawu lunetki biegunowej na gwiazdę polarną. HEQ-5 posiada również grawerowane aluminiowe pierścienie nastawcze oraz pokrętła mikroruchów. Montaż zaprojektowano z myślą o użytkownikach potrzebujących zarówno wysokiej stabilności, jaką oferuje większy odpowiednik EQ-6, przy mniejszych rozmiarach i mniejszej o wadze (o 7,3 kg). Montaż posiada lunetkę biegunową, solidne zaciski blokujące w osi rektascensji i deklinacji, wbudowany fabrycznie w głowicę napęd z wysuwanym prętem przeciwwagi. Statyw oparty na 1,75" nogach oferuje maksymalną stabilność całego zestawu.

Pilot Go-To SynScan to pełna i rozbudowana wersja umożliwiająca śledzenie i odnajdowanie obiektów na niebie. Pilot SynScan udostępnia trzy prędkości śledzenia: gwiazdowa, księżycowa, słoneczna obiektów w trybach Dual Axis (dwuosiowy), R.A. (osi rektascensji). Dostępne są następujące procedury wyrównywania: One-star Alignment, Two-star Alignment, Three-star Alignment. Baza danych zawiera 25 definiowalnych obiektów przez użytkownika jak również pełną baza obiektów Messiera, NGC oraz IC (w sumie 42900 obiektów). W pilocie zaprogramowano również bezproblemowe odnajdywanie planet czy Księżyca. Wśród jego zaawansowanych funkcji warto zwrócić uwagę na tryb minimalizowania wibracji podczas fotografowania z długim czasem ekspozycji oraz programową korekcję błędu okresowego (PEC) jak również porty PC do kontroli teleskopu za pomocą komputera (port RS-232) oraz Auto-Guide do precyzyjnego wyrównywania montażu podczas fotografii z kamerą śledzącą.

Wyciąg

Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy Crayforda, umożliwiający stosowanie okularów 2” i 1,25”. Do zestawu dołączono dwa okulary o średnicy 1,25”.

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny

obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1,5 km;

plamy słoneczne i ich struktura;

wszystkie planety Układu Słonecznego;

fazy Merkurego i Wenus

tarcza Marsa

pasy równikowe Jowisza i księżyce galileuszowe

pierścienie Saturna i kilka mniejszych księżyców planety

Uran i Neptun

ruch planetoid na tle gwiazd

obserwacje jasnych komet

2. Gwiazdy

około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 13 magnitudo

gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,7".

barwy najjaśniejszych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

wszystkie obiekty katalogu Messiera

setki gromad kulistych, częściowo w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy

setki gromad otwartych

kilkadziesiąt mgławic, wraz z wieloma szczegółami

tysiące galaktyk wraz z widocznymi szczegółami struktur

Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem, na którym został zamieszczony, można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: SW-1209 Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura: 203 mm
Ogniskowa: 1000 mm Światłosiła: 4,9
Zasięg gwiazdowy: 15,0 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 841 x
Maksymalne użyteczne powiększenie: 305 x Masa tubusu: 9,0 kg
Masa całkowita: 30,0 kg Przeciwwagi: 2 x 5,2 kg
Wysokość statywu: 850 - 1470 mm Rodzaj statywu: stalowy 1,75
Sterowanie montażem: SynScan Go-To Ogniskowe okularów / powiększenie: 25mm/40x, 10mm/100x
Rodzaj wyciągu okularowego: Crayford Średnica wyciągu okularowego: 2" z redukcją na 1,25 "
Szukacz: optyczny 9x50 prosty Średnica zwierciadła wtórnego: 51,0 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza: 0,69 Okres gwarancji: 60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

okular Super 10 mm 1,25"
okular Super 25 mm 1,25"
soczewka Barlowa 2x z adapterem T2
szukacz: 9x50

Multimedia

Teleskop BKP 2001 HEQ5 Go-To
Teleskop BKP 2001 HEQ5 Go-To
Teleskop BKP 2001 HEQ5 Go-To
Teleskop BKP 2001 HEQ5 Go-To
Teleskop BKP 2001 HEQ5 Go-To

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Chciałbym zapytać jak ten teleskop i ogólnie cały zestaw wypada w porównaniu z oferowanym przez Was Celestron Advanced VX 8 Newton. Parametry mają podobne, ale może pokusicie się o jakieś porównanie np poszczególnych podzespołów (tuba, montaż, napęd)? Z góry dziękuję

jacmu zapytał o ten produkt 4 lata temu, 2017-05-05

Advanced VX jest zmodernizowaną wersją montażu CG5, natomiast HEQ5 to już odrębna, wyższa półka jakościowa, jeśli chodzi o sztywność napędu, udźwig głowicy i ogólnie pojętą stabilność mechaniczną. Optycznie obydwie opcje są bardzo zbliżone.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 4 lata temu, 2017-05-05

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty