Nr katalogowy: 2450343
449,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Kolimator laserowy produkcji Baader Planetarium przeznaczony  do teleskopów zwierciadlanych Newtona.

Urządzenie wykorzystuje wiązkę laserową do wskazania poprawności kolimacji teleskopu. Podziałka umieszczona w przedniej części urządzenia pomaga ocenić i skorygować ewentualne odchylenie wiązki światła wpadającej do wyciągu okularowego.

Prezentowany model, w stosunku do poprzednika, charakteryzuje się większą dokładnością wskazań (uzyskana poprzez zastosowanie cieńszej wiązki lasera) oraz mniejszymi gabarytami.

Kolimator kompatybilny z wyciągami okularowymi 1,25" oraz z 2" posiadającymi redukcję na 1,25". W zestawie są 3 baterie zasilające laser.

Uwaga: Nie należy kierować wiązki lasera w stronę oczu!

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
2450343
Okres gwarancji:
24 mies.

Wyposażenie

kompletny zestaw, gotowy do pracy

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Czy ten kolimator ma również wew. system kolimowania, czy nie wymaga on dodatkowych korekcji jak w przypadku kolimatora GSO ?

Mx zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-06-26

Kolimator posiada trudno dostępne śrubki kolimacyjne i ten model z reguły jej nie wymaga.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-06-26

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
7 osób
 • Tym kolimatorem ustawi oba lustra w Newtonie tak jak w fabryce nawet taki amator jak ja. Jak to zrobić ?
  1. Umieść kolimator w wyciągu/redukcji 1,25" w takiej pozycji aby biała kropka która jest na kolimatorze ustawiona była w kierunku śrubki zaciskającej clamping.
  (jeśli clamping ma dwie śrubki - kropkę skieruj równo pomiędzy nie)
  2. Włącz kolimator. Obróć górny uchwyt w lewo, trzymając dolny w wyciągu.
  Na lustrze głównym, przez otwór tuby od góry, zobaczysz czerwoną kropeczkę lasera.
  3. Pokręć lekko (w lewo, lub w prawo) jednym dwoma lub jeśli trzeba to trzema wkrętami na pająku przy lustrze wtórnym tak, by czerwona kropka z lasera trafiła w kółeczko znacznika na lustrze głównym. Połowa gotowa.
  4. Potem poluzuj o ćwierć obrotu białe pokrętła(w DO-GSO 10") pod lustrem głównym.
  5. Pokręć czarnymi pokrętłami (w DO-GSO 10")pod lustrem głównym tak, by czerwona kropka lasera trafiła w środek otworu tarczki w kolimatorze. Kręć po ćwierć i mniej obrotu na raz.
  Kropka jest zwartą kropką i ma 1,5mm średnicy a otworek 2,5mm więc kropka powinna się tam "schować".
  6. Zablokuj/dokręć białe pokrętła. Sprawdź. Ewentualnie popraw.Gotowe
  Baterie trzymają już ponad dwie godziny i kropka nie słabnie.
  Użyj jakiejkolwiek kamerki np na wifi, by przesłać live obraz tarczki kolimatora np na telefon, laptop, który masz przy lustrze głównym. Skraca proces 10 razy.
  Polecam ten produkt bo łatwiej zrobić kolimacji już się chyba nie da.
  Dario,
 • Faktycznie dobrze skolimowany, mała plamka lasera. Do poprzednich opinii dodam, że nadaje się do kolimacji lustra WTÓRNEGO w SCT i Maku, nasadek binokularowych. Przy okazji widać jak kiepska jest duża ilość mocowań okularów, nawet znanych firm. Zanim zaczniemy narzekać na "kolimację kolimatora" sprawdźmy czy mocowanie w sposób centryczny zaciska okular, a w tym przypadku kolimator. Jedyną wadą jest uzycie małych baterii LR 41, które wystarczają na niecałą godzinę pracy.
  o. D.,
 • Sprzet najwyższej klasy, skolimowany. Prosty w obsłudze. Dostawa ekspresowa. Polecam
  Km,
 • Kolimator idealny. Kolimacja samego kolimatora perfekcyjna. Plamka lasera punktowa a nie podłużna jak w większości innych kolimatorów laserowych.
  Jedyny minus - siatka kolimatora nie jest ustawiona pod kątem, co w przypadku długiej tuby teleskopu utrudnia kolimację przez jedną osobę.
  Paweł S.,
 • Bardzo przydatny do kolimacji, bardzo łatwy sposób. Nie zapominać o instrukcji - chodzi o kropkę i odpowiednie umieszczenie w wyciągu okularowym.
  Diabeł,
 • Dzisiaj do mnie dotarł,super sprzęt,wreszcie porządnie skolimowałem swoją SYNTĘ 12\'\' bo jak się okazało była nieźle rozjechana. Perfekcyjna i ekspresowa paczka no i oczywiście instrukcja PL. POLECAM !
  Robert S.,
 • Super sprawa ten kolimator, perfekcyjne wykonanie, instrukcja po polsku, w końcu wyjustuję porządnie swój telep :-) Co do obsługi .... 2 lata temu kupowałem Tu Syntę dob 8 przesyłka tak błyskawiczna że mi szczęka opadła. Tak i teraz się stało :-) w ciagu 24 godz towar już był w domu. Ocena dla Delty +6 (Nie ma już wyższej oceny). Jak tylko nazbieram kasy znów tu zaglądnę :-) Pozdrawiam i Dziękuję! Darek

  Darek R,

Podobne produkty