Nr katalogowy: SW-3202
1 499,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Katowice Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Teleskop Virtuoso to nowatorskie i niespotykane dotąd urządzenie o szerokich możliwościach. Nowatorski jest przede wszystkim montaż. Razem z tubą optyczną, czyli teleskopem Maksutova, jest to konstrukcja, która łączy w sobie cechy wygodnego, przenośnego teleskopu, a także bogatego w funkcje statywu fotograficznego, pozwalającego na wykonywanie timelapsów, fotografowanie wybranych obiektów w określonej kolejności, czy nawet na wykonywanie pełnych sferycznych panoram. W istocie jest to także skomputeryzowana głowica fotograficzna z precyzyjnym napędem elektrycznym.

Zastosowanie Virtuoso w astronomii

Virtuoso jest kompletnym teleskopem astronomicznym w systemie Maksutova z prowadzeniem za ruchem sfery niebieskiej. Mimo skromnych rozmiarów teleskop dość dobrze sprawdzi się w prostych obserwacjach astronomicznych.

Jak każdy Maksutov charakteryzuje się doskonałą ostrością obrazu i brakiem aberracji chromatycznej. Można śmiało powiedzieć, że teleskop ten daje 100% detali dostępnych przy aperturze 90mm. Do kompletu dołączono 2 okulary o ogniskowych 25mm i 10mm. Okulary dają powiększenia 50x i 125x i są wystarczające do obserwacji Księżyca i do podstawowych obserwacji planet. Okulary pozwalają dostrzec detale takie jak pasy równikowe na Jowiszu, pierścienie Saturna czy czapy polarne Marsa. Teleskop można rozbudować o kolejne okulary i filtry, rozszerzając w ten sposób jego możliwości.

Największą zaletą teleskopu Virtuoso jest możliwość śledzenia obiektów astronomicznych. To zaawansowany system precyzyjnych silników krokowych oraz podwójnych enkoderów osi, opatentowany przez firmę Sky-Watcher. Jest on w stanie śledzić obiekt astronomiczny obracając teleskopem w obu osiach. Posiada również możliwość współpracy z pilotami SynScan AZ, znanymi z dużych teleskopów Dobsona. Po doposażeniu Virtuoso w taki pilot, użytkownik ma dostęp do bazy danych kilkudziesięciu tysięcy obiektów astronomicznych, które może samodzielnie znaleźć i obserwować za pomocą teleskopu. Jest to jedyny teleskop w tej klasie cenowej, który daje taką możliwość!

Mimo, że jest to urządzenie z systemem prowadzenia i z bogatymi funkcjami, do prawidłowego uruchomienia nie potrzebuje większej wiedzy czy umiejętności. Po wypoziomowaniu teleskopu i wpisaniu współrzędnych geograficznych do systemu, teleskop sam zaczyna śledzić obiekty astronomiczne. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś/aś o obserwacjach przez teleskop, ale miałeś obawy czy podołasz, Virtuso Cię nie zawiedzie. Kolejnym plusem są małe wymiary. Teleskop Virtuoso mieści się na stole i ma kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Waży kilka kilogramów i swoimi rozmiarami nie sprawi nikomu kłopotu.

Zastosowanie Virtuoso w fotografii

W zestawie, oprócz tuby optycznej Maksutova znajduje się także solidne mocowanie pod aparat fotograficzny. Mocowanie to pozwala wykorzystać montaż w roli przenośnego, zautomatyzowanego statywu do zastosowań czysto fotograficznych i multimedialnych. Można zatem powiedzieć, że jest skomputeryzowaną głowicą fotograficzną.
Automatyka montażu pozwala na wykonywanie timelapsów, nagrywanie filmów z płynnym prowadzeniem, cykliczne fotografowanie kilku zaprogramowanych obiektów, oraz co najciekawsze – fotografowanie panoramiczne, w tym fotografowanie sfery 360 stopni.

Montaż umożliwia fotografowanie w trybie timelapse. Montaż pozwala na płynny i powolny obrót pomiędzy 6 zaprogramowanymi punktami. Obrót może być wykonywany z różnymi prędkościami przy czym największa prędkość obrotu to 2.5 stopnia na sekundę, a przy prędkości najmniejszej, głowica wykonuje pełny obrót w czasie jednej doby.

Montaż Virtuoso sprawdza się także w fotografowaniu panoramy, i to zarówno klasycznie, poprzez obrót w poziomie, jak i w równoległych pasach. Procedura przygotowania montażu do panoramowania sprowadza się do określenia pola widzenia obiektywu i do określenia limitów obrotu w poziomie i w pionie. Przy odpowiednim ustawieniu limitów możliwe jest wykonanie pełnej panoramy sferycznej – montaż sfotografuje całe swoje otoczenie.

Kolejna funkcja to cykliczne fotografowanie zaprogramowanych obiektów.
Montaż jest w stanie precyzyjnie zapamiętać położenia 6 obiektów. Wystarczy skierować aparat w stronę obiektu, nacisnąć kombinację przycisków, a pozycja obiektu zostanie zapamiętana. Uruchomienie procedury cyklicznego fotografowania powoduje, że aparat jest przesuwany między kolejnymi położeniami i w momencie osiągnięcia określonej pozycji zatrzymuje się na chwilę, a dołączony kabel wyzwala migawkę aparatu. Sekwencja powtarzana jest do momentu przerwania odpowiednią kombinacją klawiszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cyklicznie fotografować kilka wybranych obiektów.

Montaż Virtuoso wyposażony jest w kabel wężyka spustowego w standardzie minijack 2.5mm. Kabel jest kompatybilny ze wszystkimi aparatami Canon z trzy- i czterocyfrowych serii (300D, 400D, 1000D, 550D itd.). Istnieje możliwość zastosowania wężyka spustowego kompatybilnego z innym systemem.

Virtuoso można zamocować na statywie fotograficznym z udźwigiem ok. 10 kg. Mocowanie 3/8". W komplecie znajduje się także redukcja na 1/4".

Do podłączenia tuby do aparatu fotograficznego potrzebny jest T-Ring do odpowiedniego aparatu.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: SW-3202 Układ optyczny teleskopu: Maksutov-Cassegrain
Typ montażu: Azymutalny Apertura: 90 mm
Ogniskowa: 1250 mm Światłosiła: 13,9
Zasięg gwiazdowy: 13,2 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 165 x
Maksymalne użyteczne powiększenie: 135 x Masa montażu: 4,0 kg
Masa tubusu: 1,4 kg Długość tuby: 240 mm
Średnica tuby: 100 mm Sterowanie montażem: SynScan Go-To
Ogniskowe okularów / powiększenie: 20mm/62x , 10mm/125x Rodzaj wyciągu okularowego: SCT/MAK
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 " Nasadka kątowa: Lustrzana 90 °
Szukacz: red dot (StarPointer) Obstrukcja centralna: 29,5 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza: 1,56 Okres gwarancji: 36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

adapter "L" ze śrubą 1/4" do zamontowania aparatu
kompas
nasadka kątowa: 1,25" 90°
okulary: 1,25" - Super 20, Super 10
przewód spustowy (minijack 2,5mm)
redukcja 3/8" na 1/4"
szukacz: Star Pointer
Wyposażenie

Multimedia

Teleskop Sky-Watcher MAK 90 Virtuoso
Teleskop Sky-Watcher MAK 90 Virtuoso

Inne materiały

Teleskop Sky-Watcher MAK 90 Virtuoso (0920131230_085133_963771_1.jpg)
Teleskop Sky-Watcher MAK 90 Virtuoso (0920131230_085133_963771_2.jpg)
Teleskop Sky-Watcher MAK 90 Virtuoso (0920131230_085133_963771.jpg)

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Czy będzie dostępny sam montaż?

Marek zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2013-10-19

Virtuoso będzie sprzedawany tylko jako komplet.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2013-10-19
?

Czy montaż umożliwia fotografowanie z różnymi ekspozycjami bracketing w każdej pozycji podczas panoramowania?

Kasper zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2013-10-29

Montaż umożliwia jedno wyzwolenie migawki w zaprogramowanym punkcie.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2013-10-29
?

Czy można kupić Virtuoso z większym Maksutowem. Oczywiście za dopłatą. Interesowałby mnie Maksutow z wyjściem na 2 calowe okulary.

Sławek zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2013-11-15

Nie ma takiej możliwości, poza tym Mak 127 z 2\ wyciągiem nie zmieści się na Virtuoso. Największy jaki się mieści i pozwala na obserwacje astronomiczne to Mak 102SP z wyciągiem 1,25\.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2013-11-15

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Virtuoso można zamontować na dowolnym statywie o nośności powyżej 5-6 kg, posiadającym mocowanie śrubowe w standardzie 1/4 lub 3/8 cala.
    Delta,
    10.02.2015
  • Z mocowaniem lustrzanki do tuby mocno Państwo się mylą. Wystarczy sam T-ring do odpowiedniego bagnetu aparatu. Adapter z linku jest całkowicie zbyteczny, ma inne gwinty nie pasujące do tuby. Na darmo wydałem 100 :(
    kazios,
    21.12.2013

Podobne produkty