Nr katalogowy: 91010 XLT
4 999,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Jeżeli szukasz niewielkiego i lekkiego teleskopu o sporych możliwościach, to kompaktowe konstrukcje katadioptryczne zdecydowanie warte są rozważenia. Celestron 6 SC to teleskop Schmidta-Cassegraina o aperturze 6". Tubus waży zaledwie 4,5 kg i ma 406mm długości - trudno o bardziej mobilny teleskop o tej aperturze.

Teleskop Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 150 mm i ogniskowej 1500 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótszą ogniskową niż teleskopy Maksutova o porównywalnej aperturze dzięki czemu są od nich bardziej uniwersalne. Tym bardziej, że w teleskopach tych można redukować światłosiłę do f/6,3 używając specjalnego reduktora ogniskowej, który mocujemy w wyciągu okularowym. Teleskopy SCT są krótkie, stosunkowo lekkie, przy dużych aperturach znaczenie praktyczniejsze w zastosowaniu niż teleskopy Newtona. Ustawianie ostrości odbywa się tak jak w teleskopach Maksutova przy pomocy pokrętła w tylnej ściance teleskopu, obrót pokrętła powoduje przesunięcie się zwierciadła takiego teleskopu w przód lub w tył co powoduje zmianę położenia ogniska na wyjściu tuby optycznej. Optyka teleskopu pokryta jest powłokami StarBright XLT, dzięki którym transmisja światła w porównaniu do tradycyjnych powłok wzrasta aż o 16%!

Teleskop ten pozwala na zaawansowane obserwacje Księżyca i planet, zaś pod ciemnym niebem pokaże liczne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady otwarte, gromady kuliste, mgławice planetarne czy jasne galaktyki. Tubus wyposażony jest w szynę dovetail w standardzie Vixen/CG-5. W zestawie jest również nasadka kątowa lustrzana, szukacz optyczny 6x30 oraz okular 25mm.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
91010 XLT
Układ optyczny teleskopu: Schmidt-Cassegrain
Typ montażu: Bez montażu Apertura:
150 mm
Ogniskowa:
1500 mm
Światłosiła:
10,0
Zasięg gwiazdowy:
14,3 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
459 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
225 x
Masa tubusu:
3,4 kg
Długość tuby:
406 mm
Średnica tuby:
180 mm
Sposób mocowania tuby:
Dovetail Vixen
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/60x
Rodzaj wyciągu okularowego:
SCT/MAK
Średnica wyciągu okularowego:
1,25 "
Nasadka kątowa:
lustrzana 1,25" / 90 °
Szukacz:
optyczny 6x30
Obstrukcja centralna:
56 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,93
Powłoki:
StarBright XLT
Seria teleskopu:
XLT
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

diagonal 1.25"
dovetail (kompatybilny z montażem CG-5)
okular 25 mm (powiększenie 60x)
szukacz 6x30

Multimedia

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Bardzo dobry uniwersalny teleskop o świetnej optyce.Mały,lekki mobilny sprzęt o dobrych parametrach,dający bardzo dobre obrazy planet i księżyca.Srednica lustra głównego 150mm dobrze toleruje nienajlepsze warunki seeingowe jakie mamy na naszych szerokościach geograficznych.Podczas tegorocznej opozycji marsa bardzo dobrze widoczne czapy polarne,ciemniejsze struktury na tarczy planety.Saturn natomiast pomimo niekorzystnego nachylenia pierścienia ukazał na przegach pierścienia szczeline cassiniego,oraz pasy na tarczy planety.Teleskop bardzo dobrze radzi sobie z obiektami mgławicowymi,ładnie punktuje gwiazdy podczas dobrego seeingu co świadczy o dobrej jakości optyki.Jesli chodzio o mały uniwersalny teleskop travelek o dobrych palametrach lustra głównego Celestron C6S nie ma w swojej klasie równych.Warto również pocvhwalić Delte za szybkie sprowadzenie sprzętu,dbałość o klienta na najwyzszym poziomie.

    Krzysztof Rajda,

Podobne produkty