Nr katalogowy: 93424
499,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Okulary Celestron X-Cel LX oferują 60-stopniowe pole widzenia, idealne do obserwacji Księżyca, planet i wielu obiektów głębokiego nieba. 6-elementowa optyka pokryta jest wielowarstwowymi powłokami, dzięki czemu okulary X-Cel LX charakteryzują się obrazem wysokiej jakości. Ponadto okular jest odpowiednio wyczerniony co w znacznym stopniu podnosi kontrast obrazu, szczególnie podczas obserwacji księżycowo-planetarnych.

Wszystkie okulary z serii są parafokalne, co oznacza, że ​​można wymieniać okulary w wyciągu teleskopu bez konieczności dokonywania znacznych korekt w regulacji ostrości obrazu. Wysuwane muszle oczne oraz odpowiedni odstęp źrenicy wyjściowej od okularu zapewniają wysoki komfort obserwacji. Okular wyposażony jest w standardowy gwint filtrowy 1,25".

Okular 12mm można stosować w zasadzie w każdym teleskopie. W światłosilnych teleskopach, takich jak np. Dobson 10, ogniskowa ta doskonale sprawdza się przy obserwacjach niewielkich obiektów głębokiego nieba takich jak mgławice planetarne, gromady kuliste czy odległe galaktyki. Z kolei w "ciemniejszych" teleskopach typu Maksutova czy Schmidta-Cassegraina uzyskamy tu duże powiększenia typowe dla obserwacji księżycowo-planetarnych.

W serii X-Cel LX znajdziemy następujące ogniskowe:

2,3mm, 5mm, 7mm, 9mm, 12mm, 18mm i 25mm

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
93424
Średnica oprawy:
1,25 "
Ogniskowa okularu:
12,0 mm
Układ optyczny okularu:
hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
60 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
16,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
6/4
Powłoki soczewek:
FMC
Muszla oczna:
wykręcana
Seria okularu: X-Cel LX
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pudełko z tworzywa do przechowywania okularu

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
4,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Wygodne okulary, używam zarówno w refraktorze jak i niutku F5. Bardzo dobre obrazy, pole 60 stopni nie jest już małe ale też jest łatwiejsze do skorygowania więc świetnie się sprawdza w niutonie jako okular do większych powiększeń. Przyjemnie się nim ogląda planety i naprawdę niewiele odbiega jakością obrazu od ortoskopów. Cena mogłaby być trochę korzystniejsza.
    Niuton,

Podobne produkty