Nr katalogowy: 93424
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Okulary Celestron X-Cel LX oferują 60-stopniowe pole widzenia, idealne do obserwacji Księżyca, planet i wielu obiektów głębokiego nieba. 6-elementowa optyka pokryta jest wielowarstwowymi powłokami, dzięki czemu okulary X-Cel LX charakteryzują się obrazem wysokiej jakości. Ponadto okular jest odpowiednio wyczerniony co w znacznym stopniu podnosi kontrast obrazu, szczególnie podczas obserwacji księżycowo-planetarnych.

Wszystkie okulary z serii są parafokalne, co oznacza, że ​​można wymieniać okulary w wyciągu teleskopu bez konieczności dokonywania znacznych korekt w regulacji ostrości obrazu. Wysuwane muszle oczne oraz odpowiedni odstęp źrenicy wyjściowej od okularu zapewniają wysoki komfort obserwacji. Okular wyposażony jest w standardowy gwint filtrowy 1,25".

Okular 12mm można stosować w zasadzie w każdym teleskopie. W światłosilnych teleskopach, takich jak np. Dobson 10, ogniskowa ta doskonale sprawdza się przy obserwacjach niewielkich obiektów głębokiego nieba takich jak mgławice planetarne, gromady kuliste czy odległe galaktyki. Z kolei w "ciemniejszych" teleskopach typu Maksutova czy Schmidta-Cassegraina uzyskamy tu duże powiększenia typowe dla obserwacji księżycowo-planetarnych.

W serii X-Cel LX znajdziemy następujące ogniskowe:

2,3mm, 5mm, 7mm, 9mm, 12mm, 18mm i 25mm

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: 93424 Średnica oprawy: 1,25 "
Ogniskowa okularu: 12,0 mm Układ optyczny okularu: hybrydowy
Pozorne pole widzenia: 60 ° Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 16,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek: 6/4 Powłoki soczewek: FMC
Muszla oczna: wykręcana Seria okularu: X-Cel LX
Okres gwarancji: 36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pudełko z tworzywa do przechowywania okularu

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
4,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Wygodne okulary, używam zarówno w refraktorze jak i niutku F5. Bardzo dobre obrazy, pole 60 stopni nie jest już małe ale też jest łatwiejsze do skorygowania więc świetnie się sprawdza w niutonie jako okular do większych powiększeń. Przyjemnie się nim ogląda planety i naprawdę niewiele odbiega jakością obrazu od ortoskopów. Cena mogłaby być trochę korzystniejsza.
    Niuton,
    25.04.2022

Podobne produkty