Nr katalogowy: SW-4305
359,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Napęd w jednej osi z korektorem został zaprojektowany do montaży teleskopowych CG-4 (EQ3-2) w celu niwelacji obrotów sfery niebieskiej w osi rektascensji. Napęd precyzyjnie śledzi gwiazdy podczas długich ekspozycji, a dzięki temu uzyskany obraz jest tak ostry jak jest to tylko możliwe. Dostępne są cztery prędkości 1x (gwiezdna), 2x dla śledzenie, 4x, oraz 8x dla centrowania.

Napęd zasilany jest z 4 baterii R20 (D). Wraz z napędem dostarczany jest kontroler (korektor), mocowanie do montażu, śruby oraz pojemnik na baterie.

 

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-4305
Parametry zasilania:
6
Okres gwarancji:
24 mies.

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Witam, Czy jest szansa, że ten napęd będzie pasować do montażu EXOS-1? Jeśli nie, to czy macie państwo napęd do EXOS-1 w swojej ofercie?

OnlyAfc zapytał o ten produkt 10 lat temu, 2014-12-05

EXOS-1 to EQ4. Nie mamy odpowiednika do takiego montażu. CG4 i EQ4 to nie jest to samo. Być może coś takiego pojawi się w przyszłości w naszej ofercie.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 10 lat temu, 2014-12-05
?

Witam. Pytanie może banalne, ale proszę mi powiedzieć, czy po zamontowaniu tego napędu trzeba zablokować montaż w obu osiach w celu prowadzenia teleskopu, czy należy odblokować w osi RA?

Gregor zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-04-03

Zawsze obie osie należy zablokować podczas obserwacji zarówno z napędem jak i bez.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-04-03
?

Czy ten napęd można stosować z SkyWatcher SK1309EQ2? I czy będzie jeszcze dostępny? Jeżeli nie to jaki mógłbym dokupić do mojego teleskopu?

Mirek zapytał o ten produkt 7 lat temu, 2017-03-24

Mocowanie tego napędu pasuje tylko do EQ3. Do EQ2 jest przeznaczony ten napęd: https://deltaoptical.pl/naped-w-jednej-osi-sky-watcher-eq2-cg-3,d582.html

Ekspert Delta Optical odpowiedział 7 lat temu, 2017-03-24

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
3 osoby
  • Uważam, że napęd pracuje dobrze - równo i stabilnie (pod warunkiem precyzyjnego wyrównania osi biegunowej). Troszke przeszkadza wtyczka starego standardu DIN włożona w gniazdo w obudownie napędu tak, że jej koniec, z którego wychodzi kabel dość daleko sięga od głowicy montażu. Szkoda, że odstaje a nie od razu schodzi w dół. Obserwuję gwiazdy zmienne więc często korzystam z dużego pola widzenia (2 stopnie) dlatego prędkość przestawiania 8x jest dla mnie za mała - pełne pole widzenia gdy obserwuję coś na równiku przy tej prędkości napęd przemiata w około minutę, dla deklinacji 60 stopni są to już dwie minuty. Lecz generalnie jestem zadowolony i polecam, nieco tylo żałując, iż nie kupiłem napędu w obydwu osiach. Pozdrawiam
    Marek Szczerba,
  • Witam Ponownie! Posiadając teleskop Sky-Watcher 150/750 z montażem EQ3-2, podłączyłem ten Napęd do montażu. Zanim załączyłem napęd najpierw musiałem montaż skierować i ustawić na biegun północny czyli na Gwiazdę Polarną,po chwili odblokowałem ś;ruby w osie DEC i RA z kierowałem tubus na nieboskłon południowy ale oczywiś;cie że oś; montażu była nadal skierowana na biegun północny:) Najpierw ustawiłem na małą gwiazdę w centrum pola okularu 4mm no i załączyłem napęd prędkoś;cią 1x gwiezdna i byłem bardzo zadowolony że gwiazda cały czas utrzymywała się centrum okularu to znaczy nie uciekała mi a obraz był ostry jak się należy !!! Następnym obiektem była Planeta Jowisz, skierowałem i ustawiłem ją w centrum okularu załączyłem napęd no i także Jowisz był cały czas w centrum okularu.. Pasy na Jowiszu były ostrzejsze chodż planeta jest już nisko nad Horyzontem.:) Napęd jest wart ceny i zachęcam do kupna bo Jestem Zadowolony. Dziękuję i Pozdrawiam także DeltaOptical ! ! !
    Damian,
  • Witam! Jestem posiadaczem tego napędu,daje pod wrażeniem pilot i silniczek. Tylko trzeba się pouczyć nim sterować to nie zabawka dla dzieci:)? Jestem zadowolony z tego napędu i z firmy przez którą już na drugi dzień otrzymałem do rąk ten sprzęt !!! Dziękuje i Pozdrawiam:)!!!
    Damian,

Podobne produkty