Nr katalogowy: SW-2206
2 129,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Średniej wielkości refraktor achromatyczny zbudowany w oparciu o obiektyw dwuelementowy o średnicy 102mm i ogniskowej 1000mm. Przy światłosile f/10 i wyżej wymienionych parametrach jest to instrument astronomiczny dający dość spore możliwości i mogący zadowolić także tych nieco bardziej wymagających miłośników astronomii. Teleskop tego rodzaju pozwala na obserwacje planet i Księżyca z dość dobrą rozdzielczością, umożliwia odnalezienie licznych gromad gwiazdowych jak też jaśniejszych mgławic i galaktyk. Teleskop ten zamontowany został na stabilnym montażu paralaktycznym EQ3-2 wyposażonym w mikroruchy. Montaż ten można uznać za najmniejszy nadający się do astrofotografii. Na głowicy montażu znalazły się otwory montażowe pozwalające podłączyć dowolny typ napędu w tym napęd GoTo SynScan.

System optyczny

Teleskop ten jest typowym refraktorem achromatycznym. Obiektyw o średnicy 102mm ma ogniskową 1000mm. Zbudowany jako klasyczny dublet Fraunhofera, pokryty powłokami przeciwodblaskowymi. W osi optycznej znajduje się nasadka kątowa 2" z redukcją 1.25". Dołączono okulary konstrukcji Kellnera o ogniskowych 25mm i 10mm.

Montaż

Tubus teleskopu zamontowany został na stabilnym montażu paralaktycznym EQ3-2. Jest to konstrukcja stosunkowo masywna, wystarczająca do fotografowania nieba z użyciem teleskopów do 150mm średnicy, jednocześnie jednak na tyle lekka, że można uznać taki sprzęt za dość mobilny. Montaż wyposażony jest w precyzyjne mikroruchy, co więcej możliwe jest podłączenie dość zaawansowanych napędów takich jak np. SynScan GoTo (tzw. Upgrade Kit EQ3-2). Montaż EQ3-2  pozwala na mocowanie teleskopów wyposażonych w szynę montażową Dovetail w standardzie Vixena

Wyciąg okularowy

BK1021 wyposażony został w 2" wyciąg okularowy typu Rack&Pinion (wyciąg zębatkowy). Wyciąg ten zakończony jest pierścieniem mocującym ze śrubami zaciskającymi akcesoria 2-calowe. Na korpusie wyciągu znajduje się standardowe mocowanie szukacza Sky-Watcher. Wyciąg ten jest kompatybilny z napędami do wyciągów Sky-Watcher.

Obserwacje astronomiczne

Układ Słoneczny:

Niewielkie twory na powierzchni Księżyca – ale nie mniejsze niż 1,5 km, czapy na Marsie, jeszcze więcej szczegółów w pasach Jowisza, liczne komety, jaśniejsze planetoidy

Gwiazdy:

Około 1,85 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo, gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1".

Obiekty mgławicowe

Setki gromad gwiazd, mgławice i galaktyki (w wielu widoczna struktura spiralna), wiele obiektów z katalogów NGC i IC. Znaczna szczegółowość w mgławicach i gromadach gwiazd. Ramiona spiralne w galaktykach niewidoczne.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-2206
Seria teleskopu: EQ3
Układ optyczny teleskopu: Refraktor Typ montażu: Paralaktyczny
Apertura: 102 mm Ogniskowa: 1000 mm
Światłosiła:
9,8 f
Zasięg gwiazdowy:
13,8 magnitudo
Maksymalne użyteczne powiększenie:
204 x
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,37 "
Zdolność zbiorcza:
212 x
Masa tubusu:
3,5 kg
Masa montażu:
7,0 kg
Przeciwwagi:
3,2 + 1,8 kg
Długość tuby:
1040 mm
Rodzaj statywu: aluminiowy
Wysokość statywu:
710 - 1230 mm
Sterowanie montażem:
pokrętła mikroruchów
Rodzaj wyciągu okularowego:
Rack and pinion
Średnica wyciągu okularowego: 2 "
Okres gwarancji:
60 miesięcy
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa: 2" 90° z redukcją 1,25
okulary: 1,25" - Super 25, Super 10
szukacz: 6x30

Multimedia

Teleskop Sky-Watcher BK 1021 EQ3-2 102/1000
Teleskop BK 1021 EQ3-2
Teleskop BK 1021 EQ3-2
Teleskop BK 1021 EQ3-2
Teleskop BK 1021 EQ3-2

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Fajny refraktor, skok o półkę wyżej niż jego mniejszy odpowiednik. Wyciąg 2", można zastosować okulary długie, szerokokątne i cieszyć się dużym polem widzenia a po włożeniu krótkiego okularu planetarnego obraz jest ostry i kontrastowy. Oczywiście jest trochę nadmiarowego koloru na Jowiszu ale obraz jest naprawdę ostry i piękny. Na Księżycu ten kolorek jest mniej dokuczliwy a na Saturnie nie występuje. Montaż jest wystarczający do obserwacji wizualnych, jedynie nogi statywu wymienił bym na stalowe bo to najsłabszy element zestawu na ten moment, są dość podatne na drgania. Dodatkowo wyciąg mógłby być lepszej klasy jak Crayford. Do niezobowiązujących obserwacji Księżyca i planet z balkonu to świetny wybór i bardziej uniwersalny niż Maki dzięki swojemu F10 i pełnej obsłudze akcesoriów 2". Przesiadam się na ED100 ale będę miło wspominał ten teleskop.
    Kondzio,
  • Bardzo dobry refraktor. Jak się trafi dobrze skorygowany egzemplarz to niewiele ustępuje w wizualu 100mm ED-kowi. Realne powiększenie to 110 razy. Daje bardzo dokładny i szczegółowy obraz. Aberracja chromatyczna jest szczątkowa, a sferyczna praktycznie nie występuje. Polecam.
    Galileo,

Podobne produkty