Nr katalogowy: 91024-XLT
6 699,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Jeżeli szukasz mobilnego teleskopu o znacznych możliwościach, to kompaktowe konstrukcje katadioptryczne zdecydowanie warte są rozważenia. C-8-A-XLT to teleskop Schmidta-Cassegraina o aperturze 8". Tubus waży zaledwie 5,7 kg i ma 432mm długości - trudno o bardziej mobilny teleskop o tej aperturze.

Teleskop Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 203 mm i ogniskowej 2032 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótszą ogniskowa niż teleskopy Maksutova o porównywalnej aperturze dzięki czemu są od nich bardziej uniwersalne. Tym bardziej, że w teleskopach tych można redukować światłosiłę do f/6,3 używając specjalnego reduktora ogniskowej, który mocujemy w wyciągu okularowym. Teleskopy SCT są krótkie, stosunkowo lekkie, przy dużych aperturach znaczenie praktyczniejsze w zastosowaniu niż teleskopy Newtona. Ustawianie ostrości odbywa się tak jak w teleskopach Maksutova przy pomocy pokrętła w tylnej ściance teleskopu, obrót pokrętła powoduje przesunięcie się zwierciadła takiego teleskopu w przód lub w tył co powoduje zmianę położenia ogniska na wyjściu tuby optycznej. Optyka teleskopu pokryta jest powłokami StarBright XLT, dzięki którym transmisja światła w porównaniu do tradycyjnych powłok wzrasta aż o 16%!

Teleskop ten pozwala na bardzo zaawansowane obserwacje Księżyca i planet, zaś pod ciemnym niebem pokaże liczne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady otwarte, gromady kuliste, mgławice planetarne czy jasne galaktyki. Tubus wyposażony jest w szynę dovetail w standardzie CGE. W zestawie jest również nasadka kątowa lustrzana, szukacz optyczny 6x30 oraz okular 25mm.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
91024-XLT
Seria teleskopu: XLT
Układ optyczny teleskopu: Schmidt-Cassegrain Typ montażu: Bez montażu
Apertura: 203 mm Ogniskowa: 2032 mm
Światłosiła:
10,0 f
Zasięg gwiazdowy:
15,0 magnitudo
Maksymalne użyteczne powiększenie:
305 x
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,69 "
Zdolność zbiorcza:
841 x
Masa tubusu:
5,7 kg
Długość tuby:
432 mm
Rodzaj wyciągu okularowego:
SCT/MAK
Obstrukcja centralna:
32 %
Powłoki:
StarBright XLT
Szyna montażowa: Losmandy Okres gwarancji:
36 miesięcy
Pokaż więcej

Wyposażenie

diagonal 1.25"
dovetail (kompatybilny z montażem CGE, standard Losmandy)
okular 25 mm(powiększenie 81x)
szukacz 6x30

Multimedia

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Światłosiła jest wielkością matematyczną, za to fizycznie narzuconymi wartościami są apertura oraz ogniskowa, które można albo zmniejszać (apertura) albo zmniejszać/zwiększać (ogniskowa). Jeśli zmniejszamy ogniskową stosując konwerter dodatni, bez zmiany wartości apertury zwiększamy światłosiłę układu.
    Delta,
  • Czytam Państwa opis i zastanawiam się, jak można światłosiłę zredukować z 1:10 do 1:6,3. Światłosiła jest narzucona przez fizyczną konstrukcję teleskopu. Można ją zwiększyć, ale zmniejszyć??? Pozdrawiam
    Horst,

Podobne produkty