Nr katalogowy: 91073
10 499,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu
Uchwyć spektakularne obrazy głębokiego nieba w szerokim polu dzięki nowemu 8-calowemu astrografowi Celestron Rowe-Ackermann Schmidt (RASA). Ten niewiarygodnie światłosilny system f/2.0 jest idealną bazą dla astronomicznych kamer CMOS, mniejszych kamer CCD i aparatów bezlusterkowych. Dzięki krótkiej ogniskowej i opatentowanej konstrukcji optycznej możesz wykonywać ostre, szczegółowe zdjęcia, a w wielu przypadkach można całkowicie pomijać autoguider. Waży zaledwie 8 kg, łatwo więc przetransportować 8-calowy RASA do najbardziej odległych miejsc pod ciemnym niebem.
 
Celestron Rowe-Ackermann 8" to teleskop, który zapewnia płaskie pole bez aberracji optycznych oraz ostre jak brzytwa widoki gwiazd w szerokim polu widzenia. Potrafi uwiecznić oszałamiające zdjęcia astronomiczne głębokiego nieba.
Najnowsza 8-calowa wersja teleskopu jest znacznie bardziej mobilna i przystępna cenowo niż większy - RASA 11. Posiada wiele takich samych starannie zaprojektowanych funkcji, jak jego „starszy brat” RASA 11, w tym zintegrowany system chłodzenia powietrzem, wewnętrzny uchwyt filtra i solidną szynę montażową typu Dovetail.
Zaprojektowany wyłącznie do astrofotografii, nie może być używany wizualnie. Płaszczyzna ogniskowania w podstawowym ustawieniu ostrości znajduje się z przodu układu optycznego, więc nie może pomieścić tradycyjnego okularu.
 
Krótsze czasy ekspozycji i wirtualna obserwacja w czasie rzeczywistym.
Ponieważ jest to układ optyczny F/2.0, astrofotograficy mogą użyć krótszych czasów ekspozycji, aby uchwycić szczegóły w słabych obiektach. W połączeniu z czułymi kamerami i odpowiednim oprogramowaniem do "obrazowania na żywo", 8-calowy RASA może zapewniać obserwację niemal w czasie rzeczywistym. Natychmiastowe wyświetlanie na komputerze obrazów jaśniejszych i bardziej szczegółowych niż gołym okiem w znacznie większych teleskopach.
Ponieważ możliwe są krótsze czasy ekspozycji, montaż nie musi dokładnie śledzić ruchu nieba przez dłuższy czas. Relatywnie krótka ogniskowa 400 mm zmniejsza również wymagania dotyczące śledzenia obiektów. Ważąca zaledwie 8 kg tuba optyczna idealnie łączy się z szeroką gamą montaży.
 
Ultra-stabilny system ustawiania ostrości
Wraz z wprowadzeniem 8-calowego RASA, Celestron przedstawia nową konstrukcję wyciągu, która ogranicza boczne ruchy głównego zwierciadła podczas ustawiania ostrości, obracania lub śledzenia obiektów. Ustawianie ostrości jest łatwiejsze, dokładniejsze i bardziej stabilne niż kiedykolwiek. Kluczem do ultra stabilnego systemu ostrzenia jest precyzyjne łożysko kulkowe.
 
Zbudowany dla dzisiejszych najnowszych aparatów
W przeciwieństwie do większych modeli RASA współpracujących z lustrzankami cyfrowymi i dużymi kamerami CCD, model 8" został zaprojektowany z myślą o kolorowych astronomicznych kamerach CMOS, mniejszych kamerach CCD i bezlusterkowcach. Teleskop nie działa ze standardowymi kamerami DSLR. Jest zoptymalizowany dla matryc o przekątnej do 22 mm, ale działa dobrze z matrycami o przekątnej do 32 mm. Matryce wielkości APS-C stosowane w wielu aparatach bezlusterkowych są również dobrym wyborem. Matryce pełnoklatkowe 42 mm również będą współpracować z teleskopem, ale wydajność będzie słaba na brzegach klatki, a oświetlenie pola zostanie zmniejszone. Ponadto nie zalecamy podłączania do RASA 8" żadnych aparatów z korpusem o średnicy większej niż 4".    
Pokaż więcej
Numer katalogowy:
91073
Układ optyczny teleskopu: Schmidt Rowe-Ackermann
Apertura: 203 mm Masa tubusu:
7,7 kg

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty