Zaćmienie księżyca z Delta Optical

Zaćmienie Księżyca z Delta Optical!
Już 16 lipca będziemy świadkami niezwykłego zjawiska astronomicznego. Nasz naturalny satelita zostanie częściowo zakryty przez cień Ziemi.

Drodzy Obserwatorzy!

Zaćmienie Księżyca z Delta Optical!
Już 16 lipca będziemy świadkami niezwykłego zjawiska astronomicznego. Nasz naturalny satelita zostanie częściowo zakryty przez cień Ziemi.

Ten niecodzienny spektakl będziemy mogli podziwiać już od godziny 22:00, wtedy nastąpi pierwszy kontakt półcienia Ziemi z Księżycem. Półtorej godziny później rozpocznie się faza maksymalna, a koniec zaćmienia nastąpi około godziny 01:00. Zjawisko co prawda będzie widoczne gołym okiem, ale największych emocji dostarczy nam widok, który ujrzymy dopiero przy pomocy sprzętu optycznego.

Właśnie z tego powodu Delta Optical Polska postanowiła wyciągnąć swoje najcięższe "działa" i skierować je w stronę Księżyca. Osoby chcące obserwować z nami to niesamowite zjawisko bardzo serdecznie zapraszamy do centrali naszej firmy przy ul. Pięknej 1 w Nowych Osinach koło Mińska Mazowieckiego. Czekamy na Państwa od godziny 22:00, 16 lipca 2019 roku.

Do dyspozycji naszych gości będą potężne teleskopy astronomiczne, lornetki oraz lunety.
To niepowtarzalna okazja aby zobaczyć w akcji:
✅ 20 calowy Sky-Watcher Dobson
✅ 11 calowy Celestron CPC1100 GPS XLT
✅ 8 calowy Sky-Watcher Dobson
✅ Sky-Watcher Star Discovery 130 Go-To
▶ Lornetki Delta Optical stworzone z myślą o obserwacjach astronomicznych.
▶ Lunety, które idealnie sprawdzą się w obserwacjach nocnego nieba.


Każdy będzie miał okazję zobaczyć z bliska ten niezwykły spektakl. Dodatkowo obserwacje umilą nam dwie największe planety w naszym Układzie Słonecznym - Jowisz i Saturn.

Startujemy o godzinie 22:00. Pokazy przewidziane są do godziny 01:00.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Podczas pokazów prowadzona będzie charytatywna zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na protezę bioniczną ręki pana Sebastiana Bartosza Lipińskiego, Wiceprezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki - Antoni Janusz Piechoski.

Obserwacje są uzależnione od pogody. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Zobacz na

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.