Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2019

Kolejna edycja Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznejwłaśnie dobiegła końca. Zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.
Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach 12-14 czerwca w Willi Zagórze pod Warszawą. Gościliśmy już tu podczas jesiennych edycji naszych zajęć, po raz pierwszy działaliśmy tu latem.

Kolejna edycja Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznejwłaśnie dobiegła końca. Zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.
Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach 12-14 czerwca w Willi Zagórze pod Warszawą. Gościliśmy już tu podczas jesiennych edycji naszych zajęć, po raz pierwszy działaliśmy tu latem.

Na uczestników czekała szeroka gama sprzętu mikroskopowego firmy Delta Optical. Każdy z nich miał do dyspozycji mikroskop biologiczny i stereoskopowy, do tego różnego rodzaju akcesoria jak kamery, kondensory ciemnego pola, czy zestawy do polaryzacji. Można było też zapoznać się z techniką kontrastu fazowego i fluorescencji.

Przez trzy dni, każdy uczestnik poznawał mikroskopię od podstaw. Budowa mikroskopu, sposoby jego konserwacji, ustawianie wszystkich parametrów do prawidłowej pracy, użycie różnych technik obserwacji, wykonywanie zdjęć i filmów spod mikroskopu, to tylko część wiedzy, którą można było uzyskać podczas naszych zajęć.

Tradycyjnie, i ta edycja LSMO zaowocowała konkursem fotograficznym. Wybieraliśmy zdjęcia i filmy w trzech kategoriach: „najlepsze zdjęcie mikroskopowe”, „najlepszy film mikroskopowy”, „najlepszy model 3D wykonany programem Helicon Focus”. W tym roku nagrodzono następujące prace:

1. Zwyciężczyni w kategorii „Najlepsze zdjęcie mikroskopowe” – Sandra Olszewska – „Dii”.

2. Zwyciężczyni w kategorii „Najlepszy film mikroskopowy” – Dagmara Kołeczek-Sprawka – „190613144640”.

3. Zwyciężczyni w kategorii „Najlepszy model 3D wykonany programem Helicon Focus” – Dagmara Kołeczek-Sprawka – „Pająk Stegodyphus bicolor”.

Poza nagrodzonymi pracami, powstało wiele innych, ciekawych zdjęć i filmów które możecie zobaczyć na naszym blogu http://blog.mikroskopia.com

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.