V Jubileuszowe Zawody o Puchar Delta Optical

W dniach 29-30 czerwca na strzelnicy we Włocławku odbyły się po raz piąty zawody o Puchar Delta Optical. Po czterech edycjach Pucharu, tradycyjnie odbywających się na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku, doczekaliśmy się ważnej nobilitacji. W tym roku zawody zostały włączone do kalendarza imprez centralnych PZŁ.

W dniach 29-30 czerwca na strzelnicy we Włocławku odbyły się po raz V zawody o Puchar Delta Optical. Po czterech edycjach Pucharu, tradycyjnie odbywających się na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku, doczekaliśmy się ważnej nobilitacji. W tym roku zawody zostały włączone do Kalendarza Imprez Centralnych PZŁ.

Sobotnie zawody poprzedziła wyjątkowa atrakcja – Noc Snajperów, pierwsza taka konkurencja, polegające na strzelaniu nocnym do tarczy dzika ustawionej w odległości 100 metrów od strzelca. Zawodnicy używali swojej broni, na której były zamontowane nasadki noktowizyjne dedal 542 dostarczone przez firmę Delta Optical. Każdy z zawodników miał do oddania pięć strzałów w ciągu 5 minut.

Chętni do "upolowania dzika" pod osłoną nocy mocno walczyli o udział w konkursie. Z uwagi na limit miejsc tylko 30 osób uczestniczyło w tej atrakcyjnej konkurencji.

Warunki do strzelania były trudne. Tory strzeleckie znajdowały się w dużym zagłębieniu, gdzie mimo czerwcowej nocy, panowały przysłowiowe egipskie ciemności. Mimo to, zarówno wyniki, jak i opinie strzelców potwierdzały, że cel oddalony o 100 metrów był bardzo dobrze widoczny. Nasadki noktowizyjne zdały doskonale egzamin, a Noc Snajperów przekonała nawet największych niedowiarków o praktycznej skuteczności sprzętów termo- i noktowizyjnych.

Wyniki uzyskiwane przez "Nocnych Snajperów" były zaskakująco dobre. Zwycięzca Kol. Robert Nowak z Włocławka uzyskał 47 pkt. na 50 możliwych, otrzymując w nagrodę lunetę noktowizyjną Yukon Photon RT 6x50S. Zdecydowana większość uczestników uzyskiwała wyniki ponad 40-punktowe.

Dominika Socha - mistrzyni Polski, osiągnęła rewelacyjny wynik 42/50 pkt.

Przy okazji zawodów każdy z przybyłych mógł przetestować urządzenia nokto- i termowizyjne najlepszych światowych marek w warunkach nocnych. Zainteresowanie ofertą przerosło nasze oczekiwania, a produkty światowych koncernów Pulsar, Yukon i Dedal, uczestnicy mogli przetestować do woli "na żywo" w terenie.

Mimo nocnych emocji (strzelanie odbywało się w godzinach 23.00-2.00) już od 7.00 rano na stanowisku rejestracyjnym pojawiali się zawodnicy chętni do wzięcia udziału w Sześcioboju Myśliwskim. W zawodach wzięło udział 113 strzelców.

O godzinie 9.00 w towarzystwie znamienitych gości zawody się rozpoczęły. Otwarcia dokonał Prezydent Włocławka – Pan Marek Wojtkowski. Obecny był również Członek zarządu Głównego PZŁ w Warszawie – Kol. Albert Kołodziejski oraz Prezes Delta Optical Kol. Honorata Matosek.


Odegrane przez sygnalistów Lasów Państwowych sygnały myśliwskie wprowadziły zawodników w klimat zmagań strzeleckich.

Po raz pierwszy zawody o Puchar Delta Optical miały rangę Imprezy Centralnej PZŁ, co było widać w nastawieniu zawodników. Walka była zacięta, strzelcy liczyli się z każdym punktem, co bezpośrednio przełożyło się na wysoki poziom zawodów.

  


 


Podczas konkurencji śrutowych "rządził" mocny, boczny wiatr, którego porywy często zmieniały tor lotu rzutków. Ale nawet takie niedogodności nie były w stanie przeszkodzić mistrzom w uzyskaniu bardzo dobrych wyników.Zawody zakończyły się o godzinie 18.00 uroczystym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród zwycięzcom. Delta Optical, którą reprezentowała szefowa firmy Honorata Matosek uhonorowała pucharami i dyplomami oraz cennymi nagrodami dziesięciu pierwszych uczestników oraz pięć najlepszych Dian.

Najlepsi:
I. Jacek Kołodziński,
II. Piotr Kołodziejczyk,
III. Bogdan Gałecki,
IV. Piotr Kraiński,
V. Marcin Rudnicki,
VI. Piotr Szyszka,
VII. Tomasz Surma,
VIII. Sławomir Marlęga,
IX. Tomasz Daukszys
X. Tomasz Neneman

Najlepsze Diany:
I. Dominika Socha,
II. Agata Łabenda,
III. Magdalena Frieske- Pszczółkowska,
IV. Magdalena Sobczak
V. Alina Skibicka

Nagrodę specjalną Prezesa Delta Optical – Lunetę Delta Optical Titanium 2,5-15X50 HD 2D za najlepszy wynik w strzelaniu kulowym otrzymał Michał Karpik. Nie było łatwo zdobyć te nagrodę. Dwóch strzelców uzyskało taką sama liczbę punktów i aby wyłonić zwycięzcę konieczne było przeprowadzenie barażu strzeleckiego w konkurencji Dzik w przebiegu.

Wyróżnienie przyznano Kol. Grzegorzowi Wiśniewskiemu, Łowczemu Okręgowemu PZŁ we Włocławku za wspaniałą organizację.


Ekipa Delta Optical składa szczególne podziękowania dla Zarządu Okręgowego PZŁ we Włocławku za perfekcyjną organizację zawodów.
Dziękujemy wszystkim sędziom i osobom obsługującym zawody, w szczególności sędziemu głównemu, którym był Pan Marek Świerczek.


Podczas zawodów duże zainteresowanie budziło stoisko Delta Optical, gdzie można było obejrzeć m.in. najnowsze lunety do strzelenia długodystansowego z linii Stryker HD.


Mamy przekonanie graniczące z pewnością, że zdecydowana większość uczestników skorzysta z zaproszenia na przyszłoroczną VI edycję Pucharu Delta Optical, która odbędzie się nie gdzie indziej, tylko na strzelnicy we Włocławku.

Do zobaczenia za rok!

Darz Bór!

Tabela wyników - NOCNE STRZELANIE

Tabela Wyników - Zawody o Puchar Delta Optical

Relacja telewizji regionalnej:

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.