VI Puchar Delta Optical - relacja

12 lipca 2019 roku w piątkowy wieczór na strzelnicy Zarządu Okręgowego we Włocławku, kiedy sympatyczni mieszkańcy tego miasta układali się do snu, na terenie strzelnicy zaczęli pojawiać się uczestnicy ‘Nocy Snajperów”. Ponad trzydziestu śmiałków z niecierpliwością czekało na rozpoczęcie nocnych strzelań, organizator i główny sponsor imprezy, firma Delta Optical, perfekcyjnie przygotowała się do organizacji strzelania. Mimo panujących ciemności zawody, pod czujnym okiem sędziego Marka Świerczka, odbyły się sprawnie z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa. W torach strzelniczych na zawodników strzelających do tarczy dzika ustawionej na stu metrach czekały przysłowiowe „egipskie ciemności”. Bez przesady można stwierdzić, że warunki do strzelania były trudne ale nasadki Dedala generacji II+ po raz kolejny zdały egzamin. Wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzili, że z rozpoznaniem celu nie mieli najmniejszego problemu. Zawody drugi raz z rzędu wygrał Kolega Piotr Nowak z wynikiem 50 punktów na 50 możliwych, drugie miejsce zajął Kolega Tomasz Surma z wynikiem 49 punktów. Wygląda na to, że obecna formuła „Nocy Snajperów” jest już za łatwa, w przyszłym roku trzeba będzie „podnieść poprzeczkę”.

W piątkowy wieczór, 12 lipca 2019 roku, na strzelnicy Zarządu Okręgowego we Włocławku, kiedy mieszkańcy tego miasta układali się do snu, zaczęli pojawiać się uczestnicy „Nocy Snajperów”. Ponad trzydziestu śmiałków z niecierpliwością czekało na rozpoczęcie nocnych strzelań w trakcie przygotowanej i sponsorowanej przez nas imprezy. Mimo panujących ciemności zawody, pod czujnym okiem sędziego Marka Świerczka, odbyły się sprawnie z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa. W torach strzelniczych na zawodników strzelających do tarczy dzika ustawionej na stu metrach czekały przysłowiowe „egipskie ciemności”.

Bez przesady można stwierdzić, że warunki do strzelania były trudne ale nasadki Dedala generacji II+ po raz kolejny zdały egzamin. Wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzili, że z rozpoznaniem celu nie mieli najmniejszego problemu. Zawody drugi raz z rzędu wygrał Kolega Piotr Nowak z wynikiem 50 punktów na 50 możliwych, drugie miejsce zajął Kolega Tomasz Surma z wynikiem 49 punktów. Wygląda na to, że obecna formuła „Nocy Snajperów” jest już za łatwa, w przyszłym roku trzeba będzie nieco podnieść poprzeczkę.

Wielu uczestników zawodów jak i gości, korzystając z okazji, odwiedziło nasze stoisko z optyką do nocnych polowań i obserwacji. Jak zwykle najwięcej emocji budziły nowości - termowizor Pulsara, Thermion, w kształcie klasycznej lunety oraz termowizor tej samej firmy do obserwacji, Axion, mieszczący się w dłoni. Zainteresowanie było tak duże, że pewnie gdyby nie zbliżający się trudny dzień, chętni do testowania sprzętu nokto i termowizyjnego nie odpuściliby do samego rana. Rozsądek wziął górę i wszyscy rozjechali się na zasłużony odpoczynek.

Następny dzień, przynajmniej dla nas, rozpoczął się bardzo wcześnie. Pogoda była idealna, rano popadał deszcz, który lekko zwilżył ziemię dzięki czemu zawody kontynuowano w komfortowej temperaturze i przy lekkim zachmurzeniu. Otwarcia VI edycji Pucharu Delta Optical, zawodów z kalendarza imprez centralnych Polskiego Związku Łowieckiego, dokonali wspólnie Szefowa Firmy Delta Optical Koleżanka Honorata Matosek i Łowczy Okręgowy z Włocławka Kolega Grzegorz Wiśniewski. W tym roku witali rzeszę 108 uczestników chociaż chętnych było do uczestnictwa w Pucharze Delty było wielokrotnie więcej.Sędzią głównym zawodów był Kolega Marek Świerczek, który znany jest z profesjonalnego przygotowania do tej roli. Zawody toczyły się swoim rytmem, w świetnej atmosferze bez problemów i niespodzianek. W przerwach między konkurencjami zawodnicy skracali sobie czas odwiedzając stoisko Delta Optical gdzie szczególne zainteresowanie budziły lunety do strzelań długodystansowych. Dużym powodzeniem cieszyły się także stoiska naszych partnerów: Toyota Jaworski Auto, Magum S.C., Pracownia Biżuterii Artystycznej i Galanterii Łowieckiej „Diana”, Sklep myśliwski Mr. Hunter, Ha3o Krzysztof Huras.


Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja Dian:

1. Przeorek-Dąbkowska Dominika
2. Oset Maria
3. Socha Dominika


Klasa strzelecka mistrzowska:

1. Karpik Michał
2. Surma Tomasz
3. Gałęcki Bogda


Klasa strzelecka powszechna:

1. Cybula Seweryn
2. Wadas Michał
3. Przeorek-Dąbkowska Dominika


Klasa strzelecka C:

1. Cybula Seweryn
2. Buda Sławomir
3. Kasiński Łukasz


Na zakończenie, wszystkim uczestnikom zawodów podziękowała, przybyła specjalnie w tym celu, Pani Barbara Moraczewska - Wiceprezydent Włocławka, oraz wspomniany już duet w osobach Koleżanki Honoraty Matosek i Kolegi Grzegorza Wiśniewskiego. Ceremonia zamknięcia zawodów znacznie się przedłużyła ze względu na nie spotykaną nigdzie indziej ilość nagród.
Koleżanka Honorata Matosek żegnając uczestników dziękowała pozostałym organizatorom za perfekcyjne przygotowanie obiektu, którzy po raz kolejny świetnie wywiązali się ze swoich obowiązków. Ciężko nam wyobrazić sobie inne miejsce na organizacje VII edycji Pucharu Delta Optical.Darz Bór i do zobaczenia w 2020 roku.


Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.