Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

26 czerwca 2021 r. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku odbyła się już VIII edycja zawodów o Puchar Delta w sześcioboju myśliwskim.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prof. Paweł Piątkiewicz- prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego:


w towarzystwie Prezydenta Miasta Włocławek- pana dr. Marka Wojtkowskiego: Przedstawiciela Diecezjalnego Duszpasterstwa Myśliwych - Księdza prałata prof. Wojciecha Frątczaka wikariusza generalnego Diecezji Włocławskiej oraz zastępcy Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu kolegi Bartosza Pewniaka.


Głos zabrali:

    • Gospodarz strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku - Łowczy Okręgowy ZO PZŁ we Włocławku Kolega Grzegorz Wiśniewski:

  • Wice Prezes Firmy Delta Optical Koleżanka Honorata Matosek:

W zawodach wystartowało 114 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Ceremonię otwarcia zawodów uświetniła obecność Bractwa Kurkowego, które jak co roku dało sygnał do rozpoczęcia zawodów salwą z armaty.


Sędzia główny zawodów – kolega Piotr Karpiński wraz z sędziami pomocniczymi z pieczołowitą starannością czuwał nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem imprezy.

W dniu zawodów dopisywała nam idealna pogoda, a cała rywalizacja przebiegła bezproblemowo, w koleżeńskiej atmosferze. Po raz pierwszy na zawodach o Puchar Delty pojawiły się uśmiechnięte koleżanki z nowo powstałego Koła Łowieckiego Polskie Diany. Jest to pierwsze koło łowieckie w Polsce, zarejestrowane zaledwie rok temu, składające się z samych kobiet.


Niespodzianką na naszych zawodach była stworzona przez Koleżanki Diany STREFA RELAKSU, w której zawodnicy w czasie przerwy mogli skosztować orzeźwiającej lemoniady, posilić się własnoręcznie pieczonymi ciasteczkami oraz odpocząć na leżakach.

Na naszym stoisku Delty pomagaliśmy strzelcom w doborze optyki, a także prezentowaliśmy produkty noktowizyjne i termowizyjne firm Yukon i Pulsar.


Podczas imprezy można było odwiedzić również stoiska handlowe, na których wystawcy zaprezentowali nam swoje produkty.

Dealer marki Toyota stworzył uczestnikom możliwość negocjacji cenowych i zakupu samochodu w atrakcyjnej cenie.

Dodatkową atrakcją było stoisko przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego, które umożliwiło zainteresowanym spróbowania swoich sił podczas strzelania do makiet z łuku.


Wyniki zawodów o Puchar Delty przedstawiają się następująco:

Klasa Mistrzowska:
1. Remigiusz Włodarczyk - 481/500pkt
2. Kamil Jamróz - 480/500pkt
3. Krzysztof Szczęch – 467/500 pkt

Klasa Powszechna:
1. Przemysław Panasewicz – 473/500 pkt
2. Bartłomiej Borysiuk – 429/500 pkt
3. Krzysztof Łazik – 427/500 pkt

Seniorzy:
1. Ryszard Onopiak – 449/500pkt
2. Ryszard Lewandowski – 440/500pkt
3. Kazimierz Chuderski – 438/500 pkt

Diany:
1. Dominika Przeorek – 432/500pkt
2. Alina Zakręta – 427/500 pkt
3. Dominika Socha – 422/500 pkt


Na zawodach wręczone zostały dodatkowe wyróżnienia:

Puchar Regionalnego Dyrektora Lasów Państwowych dla najlepszego leśnika uczestniczącego w zawodach, który otrzymał kolega:
Krzysztof SZCZĘCH 467/500pkt


oraz


Puchar Prezydenta Miasta Włocławek dla najlepszego zawodnika z terenu okręgu włocławskiego PZŁ, który wywalczył kolega:

Sławomir CHABERSKI 442/500pkt

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatorów i sponsorów imprezy.


Na zakończenie zawodów podziękowanie złożyli koleżanka Honorata Matosek i kolega Grzegorz Wiśniewski.

Po oficjalnym zamknięciu zawodów o Puchar Delta, gdy Włocławek układał się do snu część strzelców szykowało się do wzięcia udziału w trzeciej edycji zawodów Nocny Snajper.


W tym roku zostały przeprowadzone w całkowicie nowej formule bo z wykorzystaniem najnowszych nasadek termowizyjnych Pulsar Krypton FXG50, zamocowanych błyskawicznie na lunetach uczestników przez naszych specjalistów.


Na tarczy dzika ustawionej na dystansie 100 metrów w całkowitych ciemnościach, został umieszczony punkt termiczny, który wyznaczał zawodnikom punkt celowania. Rozpoznanie w nocy sylwetki dzika, oraz oddanie 3 celnych strzałów było nie lada wyzwaniem. W zawodach Nocny Snajper udział wzięło 30 osób, w tym 4 Diany. Okazało się, że ciemna noc nie stanowiła problemów i wszyscy uczestnicy poradzili sobie doskonale.

Po zaciętej walce oraz koniecznej dogrywce tabela wyników przedstawia się następująco:

1. Daukszys Tadeusz 48/50pkt
2. Nowak Robert 47/50pkt
3. Gaweł Łukasz 47/50pkt

Na specjalnie przygotowanym stoisku można było przetestować szeroką gamę produktów termo- i noktowizyjnych firmy Pulsar i Yukon, a nocne okoliczności tej konkurencji stwarzały ku temu idealne warunki.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję w 2022 roku.


Delta Optical

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.