Zaćmienie Słońca z Delta Optical

Już 10 czerwca 2021 będziemy świadkami niezwykłego zjawiska astronomicznego – częściowego zaćmienia Słońca. Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym przysłoni naszą dzienna gwiazdę.

 

Gdzie: Stary Rynek, Mińsk Mazowiecki

Kiedy: 10 czerwca 2021 11:45-14.15

Udział w wydarzeniu jest darmowy

Bieżące informacje znajdziecie w wydarzeniu na naszym profilu FB

 

  • Ten niecodzienny spektakl będziemy mogli podziwiać już od godziny 11:55, wtedy nastąpi pierwszy kontakt cienia Księżyca z tarczą słoneczną . Godzinę  później rozpocznie się faza maksymalna, a koniec zaćmienia nastąpi około godziny 14:00. Zjawisko to należy obserwować używając filtrów słonecznych, a jeszcze lepiej używając teleskopów wyposażonych w filtr słoneczny.
  • Właśnie z tego powodu Delta Optical Polska postanowiła wyciągnąć swoje teleskopy z filtrami słonecznymi. Osoby chcące obserwować z nami to niesamowite zjawisko bardzo serdecznie zapraszamy na Stary Rynek w Mińsku Mazowieckim Czekamy na Państwa od godziny 11:45, 10 czerwca 2021.

 

  • Do dyspozycji naszych gości będą teleskopy i lornetki z filtrami słonecznymi. Każdy będzie miał okazję zobaczyć z bliska ten niezwykły spektakl.

 

 

  • Startujemy o godzinie 11:45. Pokazy przewidziane są do godziny 14:15

 

  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

  • Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki -  Marcin Jakubowski

Obserwacje są uzależnione od pogody. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.