Bestseller
Sky-Watcher
Nr katalogowy: SW-1302
1 699
Wysyłamy w 24h
Odbiór w sklepie Dostawa Koszt dostawy
Odbiór w sklepie CentralaWarszawaKatowiceGdańsk Dostawa

Zamów produkt do godziny 15.00, a otrzymasz go już jutro (dotyczy przesyłek kurierskich).

Dostawa 03.06.2020
Koszt dostawy

dostawa gratis!

0

lub bezpłatny
odbiór osobisty
w salonie Delta Optical


Poleć znajomemu:
Poleć znajomemu Pobierz kartę katalogową
Opis

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.


Firma Sky-Watcher to światowy lider w dziedzinie produkcji teleskopów, zwłaszcza Newtonów na montażu Dobsona. Firma od lat przywiązuje szczególną wagę do najwyższej jakości optyki stosowanej w swoich teleskopach, co znajduje odzwierciedlenie w najpiękniejszych obrazach Wszechświata i w wielu pozytywnych recenzjach na całym świecie. Bogate doświadczenie sięgające 1990 roku powoduje, że Dobsony marki Sky-Watcher są produkowane w najbardziej eleganckiej, dojrzałej i klasycznej formie, która jest najbardziej ekonomiczna i przystępna cenowo. Choć na rynku znaleźć można wielu naśladowców, nikt nie równa się Sky-Watcherowi w umiejętności tworzenia nie tylko doskonałych optycznie, ale także przystępnych teleskopów Dobsona.


To właśnie dlatego 8-calowy Dobson w wersji SK DOB 8 to obecnie najpopularniejszy teleskop astronomiczny w naszym kraju i na całym świecie. Tani i dający znakomite obrazy, obecny na rynku od kilkunastu lat, zdobył uznanie tysięcy miłośników astronomii.

Duży teleskop systemu Newtona zawieszony na montażu Dobsona o średnicy 20 cm. Ze względu na znaczące możliwości optyczne i stosunkowo niską cenę teleskop ten jest świetną propozycją dla początkujących, a jednocześnie wymagających miłośników astronomii. Lustro o średnicy 20cm i umiarkowana światłosiła sprawia, że teleskop ten nadaje się zarówno do obserwacji rzeczywistych szczegółów na planetach Układu Słonecznego, jak też pod ciemnym niebem pozwoli odnaleźć setki obiektów takich jak gromady i galaktyki. Teleskop ten nie wymaga zasilania, jest bardzo prosty w obsłudze i zawsze gotowy do użycia.


System optyczny

Teleskop zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona. Zwierciadło główne teleskopu ma kształt paraboliczny, średnicę 200 mm i ogniskową 1200 mm. Światłosiła teleskopu wynosi f/6 co jest wartością dość optymalną przy której nie obserwuje się silnego zjawiska komy na brzegach obrazu. Teleskopy tego typu są w mniejszym stopniu obarczone cechami, które uznaje się za wady teleskopów Newtona. Stosunkowo niewielka koma, umiarkowana obstrukcja wtórna powoduje, że obrazy z 8-calowych Dobsonów są dość ostre, a teleskop daje nie tylko dobre obrazy obiektów mgławicowych ale też bogate w szczegóły obrazy planet


Pyrexowe lustro

Wszystkie teleskopy Sky-Watcher Dobson 8" i większe posiadają w standardzie lustro wykonane z PYREX-u, szkła o niskiej rozszerzalności termicznej, dzięki czemu jakość obrazu dawana przez teleskop z takim lustrem jest wyższa niż w przypadku teleskopów z lustrem ze zwykłego szkła.


Montaż

Teleskop zawieszony jest na azymutalnym montażu Dobsona. Montaż Dobsona to prosta i bardzo stabilna konstrukcja pozwalająca na łatwe obracanie teleskopu w osi azymutu i wysokości. Teleskop zamocowany jest z dwóch stron w widłowym uchwycie, cała górna część montażu obraca się natomiast u podstawy. Bardzo nisko położony środek ciężkości i wykonanie z dość sztywnych materiałów powoduje, że teleskop zawieszony jest w sposób znacznie stabilniejszy niż w przypadku montaży paralaktycznych.


Wyciąg

Teleskop wyposażony jest w 2" wyciąg okularowy z redukcją na 1,25". Jest to wyciąg Crayforda, działający płynnie i bez luzów. Wyposażony w przedłużkę na 2", przedłużkę/redukcję na 1,25". Przedłużek należy używać zamiennie nie łącząc ich w jeden zestaw. Wyciąg kompatybilny jest z napędami autofocuserów produkowanymi przez Sky-Watchera.


Obserwacje Astronomiczne

1. Układ Słoneczny

obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1 km;

plamy słoneczne i ich struktura, granulacja fotosfery wyraźnie widoczna;

wszystkie planety Układu Słonecznego;

fazy Merkurego i Wenus

tarcza Marsa, czapy polarne w okresach opozycji, pierwsze szczegóły powierzchni widoczne

wyraźne kilka stref pasów Jowisza i księżyce galileuszowe

pierścienie Saturna z przerwą Cassiniego, pasy w atmosferze i kilka mniejszych księżyców planety

Uran i Neptun widoczne jako gwiazdy o wyraźnie niebieskim zabarwieniu

ruch wielu planetoid na tle gwiazd

obserwacje wielu słabych komet, widoczna struktura komet

2. Gwiazdy

około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 15 magnitudo

gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,7-0,8".

barwy wielu gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

wszystkie obiekty katalogu Messiera

dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy

setki gromad otwartych z wieloma widocznymi różnicami w budowie

kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, bogate i subtelne szczegóły jasnych mgławic

dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi szczegółami struktur, wyraźne kształty i położenie kątowe dysków

widoczna struktura i budowa wielu mgławic planetarnych, wzrost kontrastu z filtrami mgławicowymi

widoczne pozostałości po supernowych


Z racji wzrostu średnicy lustra teleskopu do średnicy wynoszącej 20cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób niż w przypadku teleskopów o średnicach 130 czy 150 mm. Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing), jak również na dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba w teleskopach 20 cm i większych.


Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na, którym został zamieszczony, można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych. Z racji tego, że montaż Dobsona umożliwia w prosty sposób sterowanie teleskopem w osiach pionowej i poziomej oraz posiada wysoką sztywność i redukuje wszystkie drgania, staje się możliwe obserwowanie samolotów na wysokościach przelotowych.

Specyfikacja
Symbol u dostawcy: SW-1302 Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Dobson Apertura: 203 mm
Ogniskowa: 1200 mm Światłosiła: 5,9
Zasięg gwiazdowy: 14,0 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 841 x
Maksymalne użyteczne powiększenie: 305 x Masa montażu: 12,0 kg
Masa tubusu: 11,0 kg Masa całkowita: 23,0 kg
Wysokość statywu: 740 mm Długość tuby: 1120 mm
Sterowanie montażem: ręczne Ogniskowe okularów / powiększenie: 25mm/48x, 10mm/120x
Rodzaj wyciągu okularowego: Crayford Średnica wyciągu okularowego: 2" z redukcją na 1,25 "
Szukacz: optyczny 9x50 prosty Średnica zwierciadła wtórnego: 51,0 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza: 0,69 Okres gwarancji: 60 mies.
Wyposażenie
 • szukacz: 9x50
 • okular Super Plossl 25 mm, powiększenie: 48 razy, pole widzenia: 63’
 • adapter 2
 • Super Plössl 10 mm, powiększenie: 120 razy, pole widzenia: 25’
Multimedia
Teleskop Dobson 8" Pyrex
Teleskop Dobson 8" Pyrex
Teleskop Dobson 8" Pyrex
Teleskop Dobson 8" Pyrex
Teleskop Dobson 8" Pyrex
Polecane
Pytania klientów
Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane
?

Witam. Ponawiam pytanie. Czy ten teleskop jest fabrycznie ustawiony i gotowy do obserwacji? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Grzegorz zapytał o ten produkt 13 lat temu, 2007-11-04

Zależy co rozumie się pod pojęciem fabrycznie ustawiony i gotowy do obserwacji? Układ optyczny przed sprzedażą jest kolimowany. Montaż natomiast trzeba oczywiś;cie złożyć samodzielnie.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 13 lat temu, 2007-11-04
?

Mam małe pytanie do pana Delty. Co się bardziej opłaca kupić ? Ten teleskop (Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8 PYREX) czy może teleskop Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8 ROZSUWANY. Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam. Maciek

Maciek zapytał o ten produkt 10 lat temu, 2010-04-14

Wszystko zależy od tego, jak często teleskop będzie transportowany. Jeśli będzie miał swoje stałe miejsce, to może być to wersja zwykła. W przypadku częstego transportu na większe odległości zalecamy wersję rozsuwaną. Jakość zwierciadła obu modeli jest na tym samym poziomie. Więcej płaci się za mechanizm rozsuwania, który w przypadku Sky-Watchera jest bardzo dobrze przemyślany i nie stwarza dodatkowych problemów z kolimacją układu optycznego.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 10 lat temu, 2010-04-14
?

Mam pytanie, czy na lustrze głównym jest znacznik ułatwiający kolimację teleskopu?

Ogorzelski zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2011-05-23

Tak, jest znacznik.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2011-05-23
?

Witam. Zamówiłem Syncie. Ciekawe jak się spisze, na pewno dam relacje z obserwacji. Ale mam jeszcze jedno pytanko do Pana Delty. Chodzi mi o soczewkę odwracającą obraz, tą za 29zł. Czy ona się nada do dziennych obserwacji, np widoki w las itp.?? Pozdrawiam.

Cichy zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2011-05-01

Jak najbardziej do obserwacji naziemnych się sprawdzi.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2011-05-01
?

A czy ten znacznik ułatwiający kolimację to kropka czy kółko?

Norbert1070 zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2011-06-19

Kropka w kółku :) Na środku jest niewielkie kółko odbijające promienie, potem jest czarny okrąg, a potem już reszta zwierciadła.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2011-06-19
?

Panie Delta mam pytanie. Planuję od jakiegoś czasu kupić tą Syntę u Państwa, ale powiedzmy, że z pewnego powodu będę mógł ją kupić dopiero równo za rok... (chodzi o to, że do tej Synty potrzebny mi taki skromny dodatek w postaci samochodu i to muszę kupić najpierw, a pieniądze będę jeszcze zbierał przez ten rok) Tak więc chciałbym kupić tą Syntę u Państwa za rok. Pytanie, czy będą wtedy dostępne? Chodzi mi o to, czy przypadkiem nie przestaną ich produkować, czy coś w tym rodzaju?

Ziom zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2011-09-01

Nic nie wskazuje na to, żeby Sky-Watcher zaprzestał produkcji jednego z najpopularniejszych modeli w swojej ofercie :)

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2011-09-01
?

Mam pytanie czy do tego dobsona da się zamontować mikroruchy bo chyba dość ciężko jest korzystać z tego teleskopu bez tak precyzyjnego urządzenia?? Proszę o opinie na ten temat. Z góry dzięki za pomoc.

Sławek zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2011-10-05

Mikroruchy w Dobsonie. Nie ma takiej możliwości i na szczęście nie są potrzebne! Nawet przy większych powiększeniach bez problemu możemy podążać za obiektem. Ważne jest aby teleskop dobrze został złożony i same śruby nie były w dwóch osiach mocno skręcone.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2011-10-05
?

Zacznę od tego, że sklep jest godny polecenia. Profesjonalna obsługa. Mam jednak mały problem, nie potrafię ustawić ostrości. Kombinowałam na wszystkie sposoby. Czy jest to możliwe, że coś źle zamontowałam?

Adela zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2011-12-06

Adela - ostrość reguluje się wyciągiem okularowym. Jedyne co mi przychodzi do głowy - jeśli nadal nie ma ostrości - to sprawdzenie kolimacji układu optycznego. W czasie transportu teleskop mógł się rozkolimować.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2011-12-06
?

A czy sam teleskop można założyć na montaż EQ-2 ale jakiś podobny??

AdamDrzewucki zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2011-11-24

Teleskop można powiesić min. na montażu EQ5.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2011-11-24
?

Jak mam sprawdzić kolimację układu optycznego?

Matajas zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2012-01-18

Najwygodniejszym narzędziem do przeprowadzania kolimacji jest kolimator laserowy. Dostępny w naszej ofercie jest kolimator laserowy firmy Baader składający się z czerwonego lasera, wyłącznika oraz matówki z otworem w środku. Wkładamy kolimator do wyciągu okularowego teleskopu i włączamy laser. Promień lasera przechodzi przez otwór w matówce kolimatora, odbija się od zwierciadła wtórnego, głównego, następnie znów od wtórnego i wraca na matówkę lub w idealnym przypadku wraca otworem na środku matówki. W pierwszej kolejności regulujemy zwierciadło wtórne teleskopu. Patrzymy na promień lasera padający na zwierciadło główne. Używając małego klucza imbusowego regulujemy 3 wkręty regulacyjne znajdujące się przy mocowaniu zwierciadła wtórnego tak, aby skierować promień lasera dokładnie w stronę środka zwierciadła głównego. W większości teleskopów na środku zwierciadła znajduje się specjalny znacznik. Po ustawieniu zwierciadła wtórnego przechodzimy do regulacji zwierciadła głównego. Do jego regulacji służą 3 pary śrub znajdujące się w mocowaniu zwierciadła u dołu tubusu. Śruby te w zależności od modelu różnią się wyglądem, często są to duże pokrętła pozwalające na ręczną regulację, niekiedy duże śruby krzyżakowe. Znajdujące się przy nich mniejsze wkręty imbusowe służą do kontrowania. Obserwując punkt lasera padający na matówkę kręcimy śrubami kolimacyjnymi. Czerwony punkt zacznie przesuwać się po matówce. Teleskop będzie skolimowany idealnie w momencie, gdy czerwony punkt znajdzie się w otworze na środku matówki kolimatora.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2012-01-18
?

Panie Delta, potrzebuję porady. Jakiś już czas temu zakupiłem u was KY-WATCHER (SYNTA8) i teraz potrzebuje, aby ktoś z odpowiednią wiedzą polecił mi jakiś \konkretny\ okular, który by dał lepsze powiększenie niż okulary z zestawu. Jest może jakiś speclany okular do obserwacji mgławic? w tym momencie z tymi mgławicami to ciężka sprawa..

Tomasz zapytał o ten produkt 7 lat temu, 2013-09-02

Jeżeli z mgławicami w Syncie 8\ sprawa jest ciężka, polecamy zwrócić uwagę na jakość nieba pod jakim obserwujemy, im mniej latarni, sztucznych świateł i zanieczyszczeń w powietrzu tym lepiej, natomiast okulary jakie można polecić to np. Plossle firmy Delta-Optical GSO o ogniskowych od 15 do 25mm, okular DO-GSO Superview 30mm lub droższy i lepszy Baader Aspheric 30mm, poza tym do obserwacji planet przydadzą się okulary o ogniskowej ok. 6mm, np . Delta Optical Planetary 6mm.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 7 lat temu, 2013-09-02
?

Mam pytanie do Pana Delty. Który teleskop jest lepszy ten czy Teleskop GSO Dobson 8\ DeLuxe 203/1200 M-CRF? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Harry zapytał o ten produkt 7 lat temu, 2013-08-16

Optycznie obie tuby są takie same, natomiast mechanika i jakość jej pracy wypada lepiej w produktach GSO.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 7 lat temu, 2013-08-16
?

Witam, chciałabym zakupić ten teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8\ PYREX, jestem zupełnym nowicjuszem i mam problem czy będzie to odpowiedni sprzęt dla małego (11 letniego) wielbiciela astrologii. Chciałabym aby doradził mi Pan co ewentualnie trzeba byłoby jeszcze dokupić aby uzyskać jak najwyraźniejszy obraz oraz móc ewentualnie oglądać naturę. Bardzo proszę o podanie nazw oraz mniej więcej cen sprzętów, niezbędnych do prowadzenia obserwacji. Pozdrawiam Edyta

Edyta zapytał o ten produkt 7 lat temu, 2013-11-05

Nie należy mylić astrologii i astronomii, a dla miłośnika astronomii ten teleskop będzie idealnym wyborem. Do teleskopu warto dokupić okular Delta Optical Planetarny o ogniskowej 6 mm w cenie 249 zł oraz filtr księżycowy GSO za 49 zł. Wszystkie produkty są dostępne od ręki.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 7 lat temu, 2013-11-05
?

Witam. Teleskop ten jest już na rynku ładnych parę lat. Czy w najbliższym czasie (przyszły rok) można się spodziewać jakiejś nowszej wersji tego teleskopu? Wiadomo technika idzie do przodu. Co jaki czas mniej więcej pojawiają nowe wersje z danego przedziału cenowego/jakościowego?

Mard zapytał o ten produkt 7 lat temu, 2013-11-28

Dobson 8\ cały czas podlega modyfikacjom, fakt, że nie jest to rewolucja, a raczej ewolucja. Zmienił się materiał zwierciadła z BK7 na Pyrex, zmienił się wyciąg na Cryforda, zmienił się mechanizm w podstawie i pojawiła się możliwość dokupienia podstawy z systemem GoTo.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 7 lat temu, 2013-11-28
?

Witam, Do swojej Synty 8\'\' chcę dokupić okular do obserwacji planetarnych. Cena 300-400 zł. Jaki w tym przedziale cenowym byłby najlepszy?

Altair zapytał o ten produkt 6 lat temu, 2014-04-12

Polecam okular Delta Optical Planetary 6 mm (249 zł). Wraz z Syntą 8 będzie dawał 200-krotne powiększenie, idealne do obserwacji planetarnych. Dodatkowo polecam zakup filtrów barwnych pomagających zwiększyć kontrast szczegółów na powierzchni planet: pomarańczowy #21 (45 zł) i/lub jasnoniebieski #80A (45 zł).

Ekspert Delta Optical odpowiedział 6 lat temu, 2014-04-12
?

Witam, mam pytanie, zastanawiam się nad kupnem teleskopu, po kilku dniach penetracji Internetu jestem zdecydowany na Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8\ PYREX lub Sky-Watcher (Synta) BKP15075EQ3-2. Teleskop chcę sprezentować dziecku ( 7 lat ) ale również sam zamierzam z niego korzystać. Chcę by dziecko czegoś się nauczyło, mogło regulować nastawy itd., a Dobson, z tego co widzę nie ma specjalnie rozbudowanego systemu namierzania. Który teleskop wybrać, nie chcę by był za prosty w obsłudze ale również w przyszłości chciałbym go rozbudować o napęd itp.

Dawid zapytał o ten produkt 6 lat temu, 2014-05-17

Dobson zaoferuje najlepszy obraz w tej klasie cenowej, za to 15750EQ3-2 ma już typowy montaż paralaktyczny, z pomocą którego ustawimy teleskop dość precyzyjnie wg mapy nieba. Z dobsonem musimy już mieć trochę większą wiedzę o niebie, aby odnaleźć obiekty, które chcielibyśmy zobaczyć.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 6 lat temu, 2014-05-17
?

Witam jestem zainteresowany kupnem Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8\ PYREX i mam takie małe pytanie co do okularów, który byłby dobry do oglądania obiektów mgławicowych ??

Patryk Pachut zapytał o ten produkt 5 lat temu, 2015-12-27

Do teleskopów Dobson 8\ polecamy okulary Baader serii Hyperion, a do mgławic zwłaszcza ogniskową 13mm.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 5 lat temu, 2015-12-27
?

Mam pytanie, który teleskop lepiej nada się dla początkującego Czy Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15075EQ3-2 czy Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8\ PYREX. Ogolnie chcialbym obserwowac mglawice. Pozdrawiam

Kamil zapytał o ten produkt 3 lata temu, 2017-02-16

Jeśli początkujący ma zamiar po prostu obserwować mgławice to lepszy będzie Dobson 8\ (20 cm), a jeśli także chce robić zdjęcia to lepiej będzie iść w stronę 15075EQ3, ze względu na montaż paralaktyczny i możliwość rozbudowy o napęd, lunetkę biegunową itp.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 3 lata temu, 2017-02-16
?

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy można ten teleskop rozbudować o napęd z systemem Go-To. Gdzieś rzuciła mi się informacja, że owszem, istnieje podstawa z tym systemem możliwa do zamontowania w tym teleskopie jednakże chciałbym to potwierdzić \u źródła\ ;) bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam!

Karbon zapytał o ten produkt 3 lata temu, 2017-03-25

Niestety, nie posiadamy już tych podstaw, w praktyce sprowadzało się to do zakupu i wymiany całej podstawy wraz z czopami mocującymi, zostawała sama tuba i osprzęt optyczny, lepiej opłaca się sprzedać model bez GT i zakupić cały, nowy teleskop z GT.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 3 lata temu, 2017-03-25
Opinie
Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
32 osób
 • Godny polecenia sprzęt. Po dokupieniu różnych okularów i filtrów idealnie nadaje się do pierwszych poważniejszych obserwacji nieba. Niezapomniane wrażenia z oglądania z bliska księżyca oraz saturna, jowisza i marsa. Wadą jest oczywiście waga i dość duże rozmiary, ale przy takim sprzęcie to zrozumiałe.
  marcin,
  15.02.2018
 • Zacny teleskop.
  Jako początkujący amator potwierdzam że jest to świetny budżetowy teleskop o dużych możliwościach, świetnej jakości wykonania i prostocie obsługi.
  Dragomir z Wolframii,
  03.01.2018
 • super teleskop ale z dobrymi okularami
  ama-tor,
  18.12.2017
 • Obserwacje przez Dopsona8 sama przyjemność
  Ama-tor,
  04.12.2017
 • Bardzo dobry teleskop, no i oczywiście sklep. Szczerze polecam i dziękuję. Pozdrawiam.
  Dominik,
  29.08.2015
 • Dziękuję Państwu za teleskop Dobson 8, który otrzymałem bardzo szybko w nienaruszonym stanie oraz za gratisowy okular i soczewkę prostująca obraz :) Operuje nim na balkonie na obrzeżach średniej wielkości miasta a mimo tego jest bardzo dobrze :) widziałem już marsa, kilka galaktyk, masę gwiazd i ich skupiska i będę wypatrywać jeszcze więcej :) Niedługo kupię u Was jeszcze jakieś okulary do swojego nowego super teleskopu :) POZDRAWIAM GORĄCO !
  Tomek,
  19.09.2014
 • Polecam nowicjuszom. Widziałem dzięki niemu parę ładnych galaktyk, miliony gwiazd, kilka mgławic, wiele gromad kulistych, a obserwacje obiektów naszego Układu Słonecznego to prawdziwa bajka. Teleskop pozwala również na wykonanie prawdziwie kozackich zdjęć. #Tomasz do mgławic kup sobie Scoposa 30mm, dobra cena. Możesz również kupić specjalny filtr mgławicowy, ale to już inna bajka.
  Kamil,
  09.01.2014
 • Witam, paczka z teleskopem przyszła dzisiaj, świetnie zabezpieczona, sklep godny polecenia świetny kontakt i obsługa. Teleskop również prezentuje się świetnie, jest większy niż się spodziewałem.Niestety pogoda nie pozwala na żadne obserwacje.
  Krzysztof,
  24.05.2013
 • Przy założeniu max. powiększenia teleskopu warunkowanego naszą szerokością geograficzną ok. 350 x, maksymalnej rozdzielczości teleskopów wynikającej z warunków atmosferycznych w Polsce około 1 sek. łuku, maksymalnego zbliżenia Księżyca do Ziemi (363,1 tys. km) w perygeum, nie uda się przy pomocy Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8\ PYREX udowodnić tezy, że Amerykanie byli jednak na Księżycu, gdyż najmniejszy szczegół na powierzchni Księżyca przy podłączeniu lustrzanki 15-25 MPix wynikałby z rozdzielczości teleskopu i nie przekraczałby rozmiarów obiektu o średnicy 5m, a moduł zniżania lądownika księżycowego w misjach Apollo miał około 4 m średnicy.
  Quarant,
  08.05.2013
 • Witam,Firma naprawdę godna polecenia a dostawa expresowa! Widoki w teleskopie wspaniałe,ostatnio mam tylko jeden problem - chmury. Pozdrawiam
  radosław reizer,
  06.01.2013
 • Witam,potwierdzam wszystkie pozytywne opinie o sklepie.Firma kurierska też na 6. Czekamy na ciemne niebo.
  BEATA,
  22.12.2011
 • Teleskop kupiłem już jakiś czas temu ,ale dopiero po sprawdzeniu jego postanowiłem wystawić opinie:) Zostałem pozytywnie zaskoczony przez deltę tym że dotarł on do mnie 2 dni po złożeniu zamówienia, a 1 dzień od realizacji:) teleskopem uzyskuje się piękne widoki (nie da się opisać po prostu trzeba zobaczyć). Moim zdaniem teleskop jest więcej wart niż jego cena:) Dla kupujących ten teleskop (a warto) polecam kupić razem z syntą ,przynajmniej filtr księżycowy, bez niego księżyc nieźle daj po oczach:) Do zestawu są dołączone 2 okulary 25 mm, powiększenie: 48 razy, pole widzenia z teleskopem: 63’ 10 mm, powiększenie: 120 razy, pole widzenia z teleskopem: 25’ z moich obliczeń potwierdzonych obserwacjami wynika że ich własne pole wynosi 30* a z teleskopem właśnie 63\' i 25\' czyli strasznie mało jak na takie powiększenia ,ale zachwycenie z pierwszych widoków z teleskopu przyćmiewa pole okularów:) nie mniej jednak trzeba coś z tym zrobić ,czyli dokupić jakieś okulary, zależy od funduszy jakie kupimy ,ale ja polecam zacząć od TMB PLANETARY II z polem 58* (195 zł) czyli z teleskopem przy powiększeniu 200 x daje pole 29\' czyli przy większym powiększeniu większe pole od okularów dołączonych przy kupnie teleskopu(minimalnie ,ale większe:) ) Minus ,a każdy teleskop jakiś ma:) to przede wszystkim TEFLON (jak ja go nie znoszę) przy większych powiększeniach daje się we znaki to skakanie ,a śruba nie była przykręcona za mocno. Najlepiej wymienić na łożyska te teflony ,wtedy ,teleskop obraca się płynie i nie skacze:) ale aż taka tragedia to nie jest ,aczkolwiek mi przeszkadzało (jestem wybredny:) ) Zapomniałem dodać że Jowisz i księżyc przy powiększeniu 200x to bajka po prostu:) Gdybym miał możliwość ponownego kupienia teleskopu , byłaby to właśnie synta 8\ :)
  Piotr,
  14.09.2011
 • Witam, ja bardzo chętnie \dopinam\ się do grona zadowolonych użytkowników tego sprzętu. Po zmianie z newtona 90/900 na bardzo badziewnym montażu (nie mówiąc o wyciągu) obrazki z tej synty są nieporównywalnie lepsze. Na bardzo zanieczyszczonym światłem niebie przy pełni księżyca udało mi się zobaczyć \chichotki\ w Perseuszu i M103 Kasjopei, oczywiście także galileuszowe księżyce Jowisza. Strach pomyśleć co można zobaczyć przy bardziej sprzyjających warunkach :). Dodam, że bez dodatkowego wyposażenia w jakieś filtry i dodatkowe okulary się nie obejdzie. Dwa okularki z kompletu to stanowczo za mało. Samo naprowadzenie na obiekt może czasem denerwować no ale nie jest to jakiś wypaśny montaż z mikroruchami. Ogólna ocena w 6-cio stopniowej skali to 5 (a może nawet 5+ :D ) Pozdrawiam i ciemnego nieba życzę!
  y00r,
  13.09.2011
 • Dziś złożyłem teleskop w całość i naprawdę zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie sądziłem, że jest aż tak wielki :) Dziś czyste niebo, więc pewnie pooglądam coś sobie. Szukacz także robi wrażenie. Polecam ten sprzęt :)
  Rumak,
  16.07.2011
 • Teleskop dotarł dzisiaj około 15 :) Niestety pogoda jest parszywa i nie mogę rozpocząć obserwacji. Po skierowaniu na obiekt w celu ustawienia szukacza wszystko wygląda pięknie i szczegółowo :) Wielki szacun jak to młodzi mówią. Z całą stanowczością polecam sklep Delta. I nie omieszkam dokonać zakupów w niedalekiej przyszłości. Teraz do zakupienia kolejne okularki :) Serdecznie pozdrawiam a jak pogoda pozwoli to podzielę się opinią z obserwacji ciał niebieskich. Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
  LukasC,
  01.07.2011
 • Właśnie zamówiłem :-) Już nie mogę się doczekać :)
  LukasC,
  29.06.2011
 • Oczywiście czekam na dostawę do Waszego sklepu. Co by nie było :P
  Lukas,
  27.06.2011
 • Ok. Udało mi się przeprowadzić obserwację. Być może ta opinia pomoże tym, którzy 1 raz będą mieć styczność z teleskopem - Ja właśnie się rozdziewiczyłem ;). Pierwszym moim błędem było złe dopasowanie tych przedłużek do okularów.. oczywiście najlepiej zastosować tą krótszą, jeśli chodzi o okulary zestawowe czyli 10 i 25. Z tą długą nie otrzymałem żadnego obrazu. Jeśli interesuje was wiedza i wyobrażenia na temat tego gdzie jesteśmy i co nas otacza... to ten teleskop na pewno na te pytania po części odpowie. Dzisiaj czekam na godzinę 22 i znowu ostra jazda do świtu :) Mowie Wam coś pięknego! :) DELCIAKI! KOCHAM WAS ;)!
  Dawid,
  03.06.2011
 • Witam. W piątek w końcu udało mi się zamówić ten teleskop :) Oczywiście nie brałem pod uwagę innego sklepu niż Delta. Paczkę otrzymałem we wtorek. Przyszła w 2 kartonach. Kurierzy wnieśli mi ten teleskop na 4 piętro wnioskuję w ten sposób, ze to bardzo porządna firma. Teleskop przyszedł w 2 kartonach. Rozłożenie jest banalnie proste.. instrukcja przejrzysta i naprawdę by musiał ktoś być głąbem nie z tej ziemi, aby nie potrafić złożyć synciaka. Wszystko zajmuje około 30 minut. Polecam do montażu 2 osoby. Zawsze łatwiej... Nie myślałem, że ten teleskop jest tak wielki.. naprawdę na zdjęciach wydaje się mniejszy. Niestety jeszcze nie przeprowadziłem obserwacji, ponieważ noce są burzliwe i pochmurne :/.... POLECAM TEN SKLEP NAPRAWDĘ WSZYSTKO NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE!!!
  Delta klient,
  02.06.2011
 • Bardzo dobry teleskop, wysyłka, kontakt ze sklepem- Wzorowy! Ja zakupiłem go do obserwacji samolotów i sprawdza się świetnie, ale jak już poprzednicy pisali widok saturna powala.. Polecam!
  joker,
  19.05.2011
 • Nawet w okularze 10mm, który dostarczony jest do zestawu, to Saturn powala swoim obrazem!!!
  Piotr,
  10.05.2011
 • Witam. Właśnie wczoraj przyszedł mi teleskop :) A więc tak.. Teleskop przyszedł szybko od czasu jego dostępności. Montaż bardzo łatwy, całość idzie złożyć w pół godziny (powkręcać trochę śrubek i wkrętów). Po złożeniu prezentuje się na prawdę ładnie. Pierwsze ciało niebieskie to nasz naturalny satelita, Księżyc - W okularze 25mm mieści się w całym polu widzenia, na prawdę super widok, a po założeniu 10mm to już na prawdę super widoki. Saturn - W 25mm idzie już zobaczyć pierścień, jednak za jasno. Okular 10mm z zestawu jest wręcz stworzony do obserwacji Saturna !! Jasność obrazu idealna, Ostrość tak samo, na prawdę cudo z tego okularu. Widać przerwę między Saturnem a Pierścieniem, przerwy Cassiniego nie było widać. Zaobserwowałem Saturna także wraz z czterema księżycami. Jednak polecam kupić jakiś okular np. TMB Planetary II 6mm 1,25\ wtedy na prawdę ten teleskop pokaże na co go stać w planetach, a do obiektów DS: SWAN WO 33mm do przeglądu nieba, oraz SWAN WO 15mm do mniejszych obiektów DS. Polecam ten teleskop z całego serca!! Mówią, że ten okular 10mm się nie nadaje jednak spróbujcie go skierować na Saturna. Polecam zostawic sobie go do planet :) Pozdrawiam!!
  Cichy,
  07.05.2011
 • tak więc co do obserwacji to: księżyc cudny(bez filtra żadnego) trochę jasny ale wyrazisty z widocznym pasami gór i kraterami ,Jowisz -widoczny z pasami chmur i księżycami. . to moje obserwacje.jestem amatorem totalnym więc trudno mi było namierzyć coś innego .jedynie mgławice w Orionie która wygląda wspaniale a tak po za tym to mróz był duży i marzłem ja i teleskop był oszroniony,teleskop nawet szybko się schłodził po 20 min mogłem obserwować.gorzej z ogrzaniem jak do domu go schowałem minęło z 40-60min zanim lustro całkiem odparowało bu prowadzić obserwacje przez okno w pokoju.okulary w zestawie całkowicie mi wystarczają i cieszą oko.
  kampus,
  19.02.2011
 • Dziś przyszła paczka z teleskopem,jest większy niż myślałem. Dziś wieczorkiem go poskładam i napiszę cosik więcej. Zamówiłem w środę a w czwartek już był u mnie o 12-ej. Bardzo solidna firma. Polecam ten sklep jak i również firmę kurierską.
  kampus,
  10.02.2011
 • Dzis miałem przyjemność odwiedzić sklep DO w Warszawie. Obsługa świetna. Człowiek rzeczowy, kompetentny, uprzejmy i co najważniejsze - cierpliwy w odpowiedziach na pytania laika. Kupiłem Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8 PYREX + kilka drobiazgów. POLECAM ten sklep.

  Paweł,
  21.10.2009
 • Bardzo dobry teleskop - polecam! Łatwy montaż chociaż do montażu polecam dwie osoby. Polecam również sklep Delta Optical - towar dostałem zaraz na drugi dzień po zamówieniu - dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniami.
  Adamus,
  09.10.2009
 • Teleskop zakupiłem dwa tygodnie temu. Jak zwykle sprzęt przyszedł kurierem w błyskawicznym tempie i elegancko zapakowany. Dwie paczki – oddzielnie teleskop i montaż Dobsona. Osobiście miałem pewne rozterki czy kupić na montażu paralaktycznym czy Dobsona, ale koledzy na forum astronomia.pl przekonali mnie, że nie taki diabeł straszny. Sam już pracowałem z teleskopem na paralaktyku, tyle że był to refraktor apochromatyczny, więc mama teraz porównanie. Sam montaż wykonany dokładnie. Wszystkie elementy pasują do siebie idealnie, więc ich zmontowanie i korzystanie z montaży nie stanowi żadnego problemu. Jedynie klucze do skręcenia osi montażu z podstawą zupełnie nie pasują. Ale to może wynikać z tego, że zmieniono samą śrubę na inną niż była wcześniej w tych konstrukcjach, a klucze zostały do starej. Nie jest to jednak problem przy posiadaniu choćby minimalnego zasobu warsztatowego – czasami w domu też trzeba coś zrobić. Instrukcja jest jasno napisana zarówno ta po polsku jak i po angielsku. Rysunki same mówią za siebie. W zasadzie złożenie montażu jest jedyną praca jaką trzeba wykonać. Na montaż zakładamy teleskop, szukacz i po włożeniu jednego z dwóch okularów teleskop gotowy do pracy. Optyka w idealnym stanie. Układ skolimowany należycie. Obraz uzyskany jest rewelacyjny. Po prostu kryształ. 20cm apertury robi swoje. W porównaniu z refraktorem 10cm nie ma czego porównywać. Różnica jakości obrazu kolosalna. Sama obsługa teleskopu jest banalnie prosta i nie nastręcza żadnych problemów. Siada się wygodnie na krzesełku i przesuwa teleskop wybierając kolejne obiekty lub śledząc wybrany. Obserwacja w zenicie banalnie prosta i bardzo wygodna. Przy paralaktyku, szczególnie na statywie trójnożnym, jest to prawie nie możliwe do wykonania. 8” nie ma łożyska w montażu tylko podkładki ślizgowe, ale w zupełności spełniają swoją rolę. Różnica w tym samym teleskopie ale z paralaktykiem jest 800 złotych, a ogniskowa jest wtedy o 20cm krótsza. Znam te pralaktyki. Są na granicy potrzeb takiej tuby. Lekkie dotknięcie i całość się telepie bez końca, że o wietrze nie wspomnę. Nie jedną noc z tym przesiedziałem, więc wiem co piszę, a do foto nie nadają się prawie w ogóle. Cena montażu do foto zaczyna się od jakichś 3,5 4 tysięcy. A przy Dobsonie nie ma tego. Po przesunięcie teleskopu i zdjęciu trzęsących się rąk z tuby, od razu mamy stabilność obrazu. Szukacz, jak we wszystkich chyba syntach, jest rewelacyjny. Prosty w kolimacji z tubą. I bardzo skuteczny. Do transportu warto wykorzystać karton z przesyłki. Ja tak robię, bo układ optyczny jest wrażliwy na wstrząsy. Choć kolimacja nie nastręcza problemów, to szkoda na nią marnować cennego czasu obserwacyjnego. Spakowana tuba elegancko znosi jazdę za miasto. Choć moje pierwsze testy robiłem obok lamp ulicznych i świateł z domu, widoki były super. Przy ciemnym niebie ten sprzęt pokazuje dopiero swoje możliwości. Tu można stracić głowę z wrażenia. Więc należy uważać. Uwagi: -okulary to nie cud świata, są takie jakie są i jak jest możliwość to trzeba kupić lepsze – wiadomo; -cena jest dla szkła z pyreksu bardzo dobra w porównaniu z innymi konstrukcjami; -ten sprzęt nie nadaje się do astrofotografii, ale można sobie na fotki niektórych obiektów pozwolić; -to jest super sprzęt do dobrego poznania nieba, zmusza do nauki i sięgania bo dokładniejsze mapy i atlasy; -lustro od spodniej strony tuby mogłoby być osłonięte, odkryte szybciej je chłodzi, ale istnieje ryzyko łatwego uszkodzenia od tej strony; -tacka na okulary bardzo wygodna i pomocna – nie ma możliwości, że okular spadnie na ziemię przez zwykłe trącenie tacki przy statywach; -sklep dostaje duży pozytyw – w komplecie wszystkie dokumenty, oraz warunki odstąpienia od umowy, zwrot sprzętu itd., wszystko co klientowi może pomóc w takiej chwili; -osobiście mam tylko rozterkę czy nie lepiej było kupić 12”. Reasumując - sprzęt wart ceny. I polecam zakupy w Delcie
  Jacek Patka,
  28.05.2009
 • Jestem z niego bardzo zadowolony. Dostawa: zamówiłem w niedziele, a we wtorek w południe już był u mnie. Złożenie zajęło mi około godziny. Po wystawieniu na zewnątrz trzeba odesłać od kilkunastu minut do pół godziny żeby lustro doszło do odpowiedniej temperatury, do przenoszenia najlepiej 2 osoby, ale samemu też można {tylko nie po schodach ;) (zawsze można rozdzielić na stolik i tubą wtedy niema problemu, a połączenie ich razem to kilka sekund)}. Jest to mój pierwszy teleskop to nie mam porównania co do innych ale mogę powiedzieć, że spędziłem niezapomniane noce na obserwacjach planet, galaktyk i komet. Jedyne zastrzeżenia można mieć co do jakości okularów, głównie tego 10mm i do sypiącej się farby na lustro, która może się do niego przykleić.
  Sebastian,
  11.04.2009
 • Piękny teleskop, pasuje do mojego pokoju :) Zmówiłem go wczoraj o godz. 17.00, a dzisiaj o godzinie 11.00 już pukał do moich drzwi. Zestaw kompletny, brak niemiłych nieposdzianek, WSPANIAŁY transport. Czapki z głów i chylę czoła dostawcą z GLS. Dziękuję.
  Michał M,
  27.01.2009
 • niedawno zamowilem ten teleskop, poprostu genialny :) moj pierwszy ale napewno nie ostatni... ksiezyc poprostu zwalil mnie z nog :) co do sklepu deltaoptica slyszalem dobra opinie i ja bardzo dobra dorzuce... sprzet caly swietnie zapakowany dostawa poprostu wgniotla mnie w ziemie... pierwszy raz w zyciu jak ktos mi napisal ze wyslal dzis i jutro bedzie to tak sie stalo, naprawde pierwszy raz! Panowie nie wiem jakie macie uklady z gls ale chyle czola! fachowo i profesjonalnie polecac znajomym bede tlyko DO! Rowniez kazdemu poczatkujacemu astroobserwatorowi polece synte skywatcher :)
  darklca,
  16.01.2009
 • Super teleskop! Saturn powala!:)
  Baś;ka,
  26.01.2007
 • Super sprzęt, astronomiczny wymiatacz :-) polecam teleskop i Delta Optical.
  dawid s.,
  24.10.2006
Podobne produkty