Laboratoria Przyszłości - mikroskop i teleskop astronomiczny

 

Stając przed wyborem teleskopu i odpowiednich akcesoriów z olbrzymiej oferty na rynku warto polegać na opinii specjalistów. Przygotowaliśmy dla Państwa zestawy podzielone na kategorie. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z ofertą będziecie o krok bliżej w wybraniu idealnego zestawu do nauczania.

 

Pierwszą kategorię stanowią teleskopy małe, lekkie i poręczne, nie wymagające żadnych dodatkowych czynności przed użytkowaniem. Szczególnie polecane do rozpoczęcia przygody z najmłodszymi odkrywcami. Oprócz samych teleskopów w zestawach znajdują się dodatkowe akcesoria zwiększające ich możliwości.

 

 

Większe możliwości obserwacyjne oferują poniższe teleskopy. Księżyc i planety są ostre, szczegółowe nawet w powiększeniach rzędu 150x. Pod ciemniejszym niebem można zaobserwować wszystkie obiekty katalogu Messiera.

 

 

 

Kolejne teleskopy są już znacznie większe i cięższe aczkolwiek dużych rozmiarów lustra posiadają odpowiednią zdolność zbierania światła aby sięgać głęboko w bezmiar Kosmosu. Im większe teleskopy tym bardziej wrażliwe na jakość akcesoriów więc w ich przypadku stawiamy na sprawdzone i cenione rozwiązania. Doskonałe filtry mgławicowe i równie dobre okulary astronomiczne dla zwiększenia jakości i komfortu obserwacji będą nieocenione.

 

 

Polecamy również zaopatrzyć się w odpowiednie pomoce dydaktyczne. Pozwolą efektywniej prowadzić zajęcia i odpowiednio przygotować się do nocnych obserwacji.

 

 

Lornetki to precyzyjne przyrząd optyczny, który świetnie sprawdzi się przy obserwacji nocnego nieba i będzie uzupełnieniem możliwości teleskopu. Dzięki szerokiemu polu widzenia lornetki bez trudu odszukamy na nocnym niebie gromady otwarte, galaktyki i mgławice emisyjne. Plejady, Hiady, Galaktyka Andromedy czy Wielka Mgławica Oriona są to obiekty doskonale widoczne w lornetkach. Kolejnymi doskonałymi obiektami lornetkowymi są: Księżyc ze swoimi kraterami, Jowisz  z księżycami galileuszowymi i Saturn uwidoczniający w lornetkach o dużym powiększeniu swoje pierścienie.

Podstawowe parametry lornetek zapisane są cyfrowo  np. 10x50 czy 15x70. Pierwsza liczba oznacza powiększenie, a druga średnicę obiektywu w milimetrach. Powiększenie lornetki do obserwacji nieba powinno mieścić się w granicach od 7 do 15x, a średnica obiektywu nie powinna być mniejsza niż 50mm, ponieważ od niej zależy ilość zbieranego światła. Lornetki o powiększeniu powyżej 12x mają z reguły małe pole widzenia, a dodatkowo ze względu na swoją wagę wymagają użycia statywu, aby obraz był stabilny. Kolejnym ważnym parametrem lornetki jest stosunek średnicy obiektywu do powiększenia. Do obserwacji nocnego nieba wybierajmy lornetki, dla których ten iloraz wynosi co najmniej 4. Gwarantuje to nam jasny obraz astronomicznych obiektów.

 

 

Chętnie doradzimy w doborze odpowiedniego zestawu. Zapraszamy do kontaktu: info@deltaoptical.pl

 

 Jeżeli chcesz poznać ofertę sprzętu do obserwacji mikroświata  kliknij w grafikę: