Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Teleskop Sky-Watcher Dobson 8" Pyrex (Classic 200P)

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.


Firma Sky-Watcher to światowy lider w dziedzinie produkcji teleskopów, zwłaszcza Newtonów na montażu Dobsona. Firma od lat przywiązuje szczególną wagę do najwyższej jakości optyki stosowanej w swoich teleskopach, co znajduje odzwierciedlenie w najpiękniejszych obrazach Wszechświata i w wielu pozytywnych recenzjach na całym świecie. Bogate doświadczenie sięgające 1990 roku powoduje, że Dobsony marki Sky-Watcher są produkowane w najbardziej eleganckiej, dojrzałej i klasycznej formie, która jest najbardziej ekonomiczna i przystępna cenowo. Choć na rynku znaleźć można wielu naśladowców, nikt nie równa się Sky-Watcherowi w umiejętności tworzenia nie tylko doskonałych optycznie, ale także przystępnych teleskopów Dobsona.


To właśnie dlatego 8-calowy Dobson w klasycznej wersji SK DOB 8 (classic 200P) to obecnie najpopularniejszy teleskop astronomiczny w naszym kraju i na całym świecie. Tani i dający znakomite obrazy, obecny na rynku od kilkunastu lat, zdobył uznanie tysięcy miłośników astronomii.

Duży teleskop systemu Newtona zawieszony na montażu Dobsona o średnicy 20 cm. Ze względu na znaczące możliwości optyczne i stosunkowo niską cenę teleskop ten jest świetną propozycją dla początkujących, a jednocześnie wymagających miłośników astronomii. Lustro o średnicy 20cm i umiarkowana światłosiła sprawia, że teleskop ten nadaje się zarówno do obserwacji rzeczywistych szczegółów na planetach Układu Słonecznego, jak też pod ciemnym niebem pozwoli odnaleźć setki obiektów takich jak gromady i galaktyki. Teleskop ten nie wymaga zasilania, jest bardzo prosty w obsłudze i zawsze gotowy do użycia.


System optyczny

Teleskop zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona. Zwierciadło główne teleskopu ma kształt paraboliczny, średnicę 200 mm i ogniskową 1200 mm. Światłosiła teleskopu wynosi f/6 co jest wartością dość optymalną przy której nie obserwuje się silnego zjawiska komy na brzegach obrazu. Teleskopy tego typu są w mniejszym stopniu obarczone cechami, które uznaje się za wady teleskopów Newtona. Stosunkowo niewielka koma, umiarkowana obstrukcja wtórna powoduje, że obrazy z 8-calowych Dobsonów są dość ostre, a teleskop daje nie tylko dobre obrazy obiektów mgławicowych ale też bogate w szczegóły obrazy planet


Pyrexowe lustro

Wszystkie teleskopy Sky-Watcher Dobson 8" i większe posiadają w standardzie lustro wykonane z PYREX-u, szkła o niskiej rozszerzalności termicznej, dzięki czemu jakość obrazu dawana przez teleskop z takim lustrem jest wyższa niż w przypadku teleskopów z lustrem ze zwykłego szkła.


Montaż

Teleskop zawieszony jest na azymutalnym montażu Dobsona. Montaż Dobsona to prosta i bardzo stabilna konstrukcja pozwalająca na łatwe obracanie teleskopu w osi azymutu i wysokości. Teleskop zamocowany jest z dwóch stron w widłowym uchwycie, cała górna część montażu obraca się natomiast u podstawy. Bardzo nisko położony środek ciężkości i wykonanie z dość sztywnych materiałów powoduje, że teleskop zawieszony jest w sposób znacznie stabilniejszy niż w przypadku montaży paralaktycznych.


Wyciąg

Teleskop wyposażony jest w 2" wyciąg okularowy z redukcją na 1,25". Jest to wyciąg Crayforda, działający płynnie i bez luzów. Wyposażony w przedłużkę na 2", przedłużkę/redukcję na 1,25". Przedłużek należy używać zamiennie nie łącząc ich w jeden zestaw. Wyciąg kompatybilny jest z napędami autofocuserów produkowanymi przez Sky-Watchera.


Obserwacje Astronomiczne

1. Układ Słoneczny

obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1 km;

plamy słoneczne i ich struktura, granulacja fotosfery wyraźnie widoczna;

wszystkie planety Układu Słonecznego;

fazy Merkurego i Wenus

tarcza Marsa, czapy polarne w okresach opozycji, pierwsze szczegóły powierzchni widoczne

wyraźne kilka stref pasów Jowisza i księżyce galileuszowe

pierścienie Saturna z przerwą Cassiniego, pasy w atmosferze i kilka mniejszych księżyców planety

Uran i Neptun widoczne jako gwiazdy o wyraźnie niebieskim zabarwieniu

ruch wielu planetoid na tle gwiazd

obserwacje wielu słabych komet, widoczna struktura komet

2. Gwiazdy

około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 15 magnitudo

gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,7-0,8".

barwy wielu gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

wszystkie obiekty katalogu Messiera

dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy

setki gromad otwartych z wieloma widocznymi różnicami w budowie

kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, bogate i subtelne szczegóły jasnych mgławic

dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi szczegółami struktur, wyraźne kształty i położenie kątowe dysków

widoczna struktura i budowa wielu mgławic planetarnych, wzrost kontrastu z filtrami mgławicowymi

widoczne pozostałości po supernowych


Z racji wzrostu średnicy lustra teleskopu do średnicy wynoszącej 20cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób niż w przypadku teleskopów o średnicach 130 czy 150 mm. Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing), jak również na dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba w teleskopach 20 cm i większych.


Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na, którym został zamieszczony, można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych. Z racji tego, że montaż Dobsona umożliwia w prosty sposób sterowanie teleskopem w osiach pionowej i poziomej oraz posiada wysoką sztywność i redukuje wszystkie drgania, staje się możliwe obserwowanie samolotów na wysokościach przelotowych.


Okular DO-GSO Super View 30 mm 2"

Okular konstrukcji Erfle'a o polu własnym wynoszącym 68 °. Są to jedne z najtańszych okularów dających tak duże pole widzenia. Zaleca się stosowanie ich w teleskopach o światłosile f/6 lub mniejszej. Najlepszy obraz dają w długoogniskowych teleskopach typu Maksutova, Schmidta-Cassegraina. Okular 2", posiada gwint pozwalający na stosowanie filtrów o tym rozmiarze.

Przykładowo w Dobsonie 8 okular ten daje powiększenie 40x przy rzeczywistym polu widzenia wynoszącym 1,13 ° - przy tych parametrach możemy pokusić się o obserwacje gromad otwartych, obiektów mgławicowych, czy też galaktyk. W dużych teleskopach Newtona o światłosile f/5 i większej okular ten daje powiększenie bliskie minimalnemu.


Filtr Baader UHC-L / Ultra-L-Booster 2"

Filtr UHC-L jest głównie stosowany w obserwacji wizualnej i fotografii mgławic emisyjnych w warunkach średnio do silnie zanieczyszczonych niebem. Jego użycie jest również interesujące w obserwacji komet: Przepuszcza linię OIII przy 501 nm oraz dwie linie C2 przy 511 nm i 514 nm, które są charakterystyczne dla ogonów gazowych wielu komet.

Filtr UHC-L jest następcą dobrze znanego filtra Baadera UHC-S. Konsekwentnie uzupełnia go zaletami optymalizacji pod kątem matryc CMOS (brak dokuczliwego halo, przyciemnione krawędzie filtra, powłoka Life-Coat™), zapewniając jednocześnie ulepszone spektrum transmisji dostosowane do nowoczesnego zanieczyszczenia światłem LED. Daje jaśniejszy obraz niż wiele klasycznych filtrów przeciw zaświetleniu nieba (ALP) i dlatego nadaje się nie tylko do dużych, światłosilnych teleskopów, ale także do mniejszych teleskopów zbierających mniej światła, gdzie nie można osiągnąć dużej źrenicy wyjściowej. Z tego tez powodu filtr UHC-L jest więc doskonałym uzupełnieniem wizualnym dla wąskopasmowych filtrów OIII.


Zestaw Baader Hyperion 8-24 Mark IV 1,25" + Barlow 2,25x 2/1,25"

Okular Hyperion Zoom Mark IV 8-24 mm

Czwarta generacja dobrze znanego i cenionego okularu zoom z serii Hyperion produkcji Baader Planetarium. Choć optyka typu zoom generalnie nie jest postrzegana jako optyka najwyższej jakości, okular Hyperion Mark IV 8-24 mm łamie powszechnie utarte standardy. Zwykłe "zoomy" są produkowane z założenia jako optyka budżetowa, kompromisowa, ale nie dotyczy to optyki okularu Baadera, który jest bez wątpienia najlepszym "zoomem" na rynku.

Okulary Baader Hyperion Mark IV to najwyższej jakości szkło optyczne, doskonale wypolerowane z zachowaniem najwyższych niemieckich standardów i starannie ułożone w konfiguracji dającej idealnie płaskie, w całości ostre pole widzenia w całym zakresie ogniskowych (tzw. Flat Field). Najwyższej wydajności wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe Phantom Group Coatings i staranne wyczernienie środka obudowy pozwala na osiągnięcie świetnego kontrastu obrazów Księżyca i planet, gwarantują neutralną kolorystykę obrazów podczas obserwacji dziennych oraz zapewnia najlepszą możliwą transmisję światła podczas obserwacji odległych mgławic i galaktyk. Duża odległość źrenicy wyjściowej, która jest dobrze kontrolowana od 8 do 24 mm powoduje, że wraz z regulowaną muszlą w standardzie, obserwacja tym okularem to czysta przyjemność.

Praca mechanizmu zoom jest jedwabiście gładka w całym zakresie, także w niskich temperaturach, a przemyślana konstrukcja gwarantuje, że piasek i woda nie przedostaną się do środka obudowy przez długi okres intensywnej eksploatacji. "Kliki" mechanizmu Clicklock oznaczające konkretne ogniskowe: 8, 12, 16, 20 i 24 mm pozwalają na intuicyjne orientowanie się co do zastosowanego powiększenia, bez konieczności odrywania oka od obserwowanego obrazu. Staranna, precyzyjna konstrukcja mechaniczna i optyczna daje gwarancję, że te okulary zoom mogą bez przeszkód być stosowane także w obserwacjach obuocznych. Nie da się tego powiedzieć o konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu. To dlatego mówimy, że okulary zoom Baadera łamią standardy!

Nowa, IV generacja okularów Baader Planetarium Hyperion Mark IV 8-24 mm to przede wszystkim istotne zmiany z punktu widzenia obserwacji obuocznych:

Niższa waga - okular waży zaledwie 290 g.
Zmniejszona średnica - tylko 55 mm w najszerszym miejscu
Specjalne rowki zabezpieczające przed wysunięciem się tulei "Zero Tilt" - innowacja w stosunku do konwencjonalnego nacięcia
Gwint SCT 2" pozwalający na bezpośrednie sprzęgnięcie okularu z systemami wyposażonymi w ten rodzaj gwintu
4mm zysku w wysokości ostrzenia z wykorzystaniem lunet obserwacyjnych i adaptera A-ring (w zestawie).
Wystarczająca odległość do śrub zaciskowych w teleskopie( z wykorzystaniem adaptera 1,25" w zestawie)
Żółty pokrowiec ze wytrzymałego materiału.

Znakomita, sprawdzona optyka z poprzedniego modelu pozostaje bez zmian.


Soczewka Barlowa Hyperion zoom 2,25x

Soczewka Baader Hyperion Zoom 2,25x przekształca okular Baader Hyperion 8-24mm w okular o ogniskowej 3,5-10,5mm zachowując znakomitą jakość optyki. 3-elementowa konstrukcja optyczna pokryta jest powłokami przeciwodblaskowymi Phantom Coating. Soczewka posiada gwint filtrowy 1,25” oraz gwint T2 służący do podłączenia aparatu fotograficznego.

Soczewka jest elementem szczególnie polecanym do fotografii. Jakość obrazu w środku i na brzegach pola widzenia pozostaje bardzo dobra, zaś uzyskane w połączeniu z okularem Baader Hyperion 8-24mm  ogniskowe od 3,5 do 24mm w wielu teleskopach mogą zastąpić cały komplet okularów. Z dodatkowym adapterem 1,25" lub 2” uzyskujemy klasyczną soczewkę Barlowa, dostosowaną do wszystkich okularów 1,25".

W zestawie:

-Barlow Hyperion Zoom 2,25x

-Adapter Hyperion Zoom

-Adapter T2

-Zaślepki


  


Filtr Sky-Watcher księżycowy 1,25"

Filtr Sky-Watcher księżycowy jest ekonomicznym filtrem okularowym redukującym jasność księżyca i zwiększającym kontrast obserwowanych obrazów. Dzięki temu możliwe jest zaobserwowanie większej ilości szczegółów na jego jasnej powierzchni. Transmisja światła Tmax=18 %.

Pokaż więcej

Aby zobaczyć dane techniczne produktu wchodzącego w zestaw kliknij w nazwę

Teleskop Sky-Watcher Dobson 8" Pyrex (Classic 200P, Synta)
Symbol u dostawcy:
SW-1302
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Dobson Apertura:
203 mm
Ogniskowa:
1200 mm
Światłosiła:
5,9
Zasięg gwiazdowy:
14,0 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
841 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
305 x
Masa montażu:
12,0 kg
Masa tubusu:
11,0 kg
Masa całkowita:
23,0 kg
Wysokość statywu:
740 mm
Długość tuby:
1120 mm
Sterowanie montażem:
ręczne
Ogniskowe okularów / powiększenie:
20mm/60x, 12.5mm/96x
Rodzaj wyciągu okularowego:
Crayford
Średnica wyciągu okularowego:
2" z redukcją na 1,25 "
Szukacz:
optyczny 9x50 prosty
Średnica zwierciadła wtórnego:
51,0 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,69
Okres gwarancji:
60 mies.
Okular DO-GSO Super View 30 mm 2"
Symbol u dostawcy:
SV30
Średnica oprawy:
2 "
Ogniskowa okularu:
30,0 mm
Układ optyczny okularu:
Erfle
Pozorne pole widzenia:
68 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
22,0 mm
Masa okularu:
365 g
Długość okularu:
127,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
5/3
Powłoki soczewek:
 • FMC
 • MC
Muszla oczna:
odwijana
Seria okularu: Super View
Okres gwarancji:
24 mies.
Zestaw Baader Hyperion 8-24 Mark IV 1,25" + Barlow 2,25x 2/1,25"
Symbol u dostawcy:
2454827
Średnica oprawy:
 • 2 "
 • 1,25 "
Ogniskowa okularu:
8,0-24,0 mm
Układ optyczny okularu:
zoom
Pozorne pole widzenia:
68-48 °
Masa okularu:
290 g
Maksymalna średnica okularu:
55,0 mm
Długość oprawy 1,25":
24,5 mm
Długość oprawy 2":
27,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
7/4
Powłoki soczewek:
FMC (Phantom Coating® Group)
Muszla oczna:
wykręcana
Gwint mocujący aparat / kamerę:
M43 x 0.75
Seria okularu: Hyperion
Filtr Sky-Watcher księżycowy 1,25"
Symbol u dostawcy:
SW-5600
Klasyfikacja spektralna:
pasmowy
Rodzaj obserwacji:
 • astrofotograficzne
 • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
 • Księżyc
 • planety
Transmisja:
Tmax=18 %
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Rozmiar i oprawa:
ø=1,25" w oprawie
Okres gwarancji:
24 mies.
Filtr Baader UHC-L / Ultra-L-Booster 2"
Symbol u dostawcy:
2961563
Waga:
120 g
Klasyfikacja spektralna:
pasmowy
Rodzaj obserwacji:
 • astrofotograficzne
 • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
głębokiego nieba
Zakres spektralny / CDF:
zobacz wykres
Transmisja:
Tmax=97 %
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Powłoki przeciwodbiciowe substratu:
AR
Rozmiar i oprawa:
ø=2" w oprawie
Okres gwarancji:
24 mies.

Wyposażenie

adapter 2
okular Super Plossl 25 mm
Super Plossl 10 mm, powiększenie: 120 razy, pole widzenia: 25’
szukacz 9x50 prosty

Multimedia

[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher Dobson 8" Pyrex (Classic 200P)
[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher Dobson 8" Pyrex (Classic 200P)
[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher Dobson 8" Pyrex (Classic 200P)
[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher Dobson 8" Pyrex (Classic 200P)
[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher Dobson 8" Pyrex (Classic 200P)

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
39 osób
 • Czekam na teleskop 3 tygodnie , ale dostawa cos wolno idzie . Za to Delta dzwoni z informacją o przesunieciu dostawy , Profesjonalizm
  HM,
 • Świetny sprzęt, dobrze wykonany, szybka wysyłka produktu. Mogę polecić z czystym sumieniem.
  Konrad ,
 • Teleskop godny polecenia, dobrze zapakowany.. szybka wysyłka
  Barbara Noga,
 • teleskop przychodzi ładnie zapakowany z instrukcją obsługi trzeba się trochę pobawić żeby złożyć montaż ale jest prosta i czytelna instrukcja a ja jestem z niego zadowolony
  Mazurek,
 • Godny polecenia sprzęt. Po dokupieniu różnych okularów i filtrów idealnie nadaje się do pierwszych poważniejszych obserwacji nieba. Niezapomniane wrażenia z oglądania z bliska księżyca oraz saturna, jowisza i marsa. Wadą jest oczywiście waga i dość duże rozmiary, ale przy takim sprzęcie to zrozumiałe.
  marcin,
 • Zacny teleskop.
  Jako początkujący amator potwierdzam że jest to świetny budżetowy teleskop o dużych możliwościach, świetnej jakości wykonania i prostocie obsługi.
  Dragomir z Wolframii,
 • super teleskop ale z dobrymi okularami
  ama-tor,
 • Obserwacje przez Dopsona8 sama przyjemność
  Ama-tor,
 • Witam posiadam filterek od chyba 3 lat ale obserowałem nim sporadycznie, dopiero po zakupie nowego ,,działka\ zaczołem go używać. Patrzyłem nim przez SW114/500 na EQ1 i Syntą 6 z okularami- ,,kitowcami\ (czyli ze zestawu), SWAN-em 15mm, PZO 20mm (od mikroskopu). Obraz jest bardzo dobry, bez zarzutu. Np. wczoraj biore SWAN-a (-12*C brrr..) i patrze obraz masakra ale na kilka chwil oślepłem więc wkładam fltr. Obraz co prawda zielony :) ale równiez niesamowity. Przy okazji min. dzięki nie mu zlokalizowałem 24km krater przy 60x pow. ale myśle że dojde przy tym pow. do 15km. Goraco polecam firme i sam filtr ! (narazie tylko u nich kupuje :) )
  karl,
 • Dobry, tani filtr. W małym teleskopie średnio się sprawdza, ale polecam

  kamil,
 • Bardzo dobra obsługa. Filtr doszedł po 22 godzinach od zamówienia. Jeszcze go nie testowałem bo pogoda na to nie pozwala ale sklep przekroczył moje oczekiwania- pozytywnie :P Pozdrowienia

  Rafał,
 • Bardzo dobry teleskop, no i oczywiście sklep. Szczerze polecam i dziękuję. Pozdrawiam.
  Dominik,
 • Dziękuję Państwu za teleskop Dobson 8, który otrzymałem bardzo szybko w nienaruszonym stanie oraz za gratisowy okular i soczewkę prostująca obraz :) Operuje nim na balkonie na obrzeżach średniej wielkości miasta a mimo tego jest bardzo dobrze :) widziałem już marsa, kilka galaktyk, masę gwiazd i ich skupiska i będę wypatrywać jeszcze więcej :) Niedługo kupię u Was jeszcze jakieś okulary do swojego nowego super teleskopu :) POZDRAWIAM GORĄCO !
  Tomek,
 • Polecam nowicjuszom. Widziałem dzięki niemu parę ładnych galaktyk, miliony gwiazd, kilka mgławic, wiele gromad kulistych, a obserwacje obiektów naszego Układu Słonecznego to prawdziwa bajka. Teleskop pozwala również na wykonanie prawdziwie kozackich zdjęć. #Tomasz do mgławic kup sobie Scoposa 30mm, dobra cena. Możesz również kupić specjalny filtr mgławicowy, ale to już inna bajka.
  Kamil,
 • Witam, paczka z teleskopem przyszła dzisiaj, świetnie zabezpieczona, sklep godny polecenia świetny kontakt i obsługa. Teleskop również prezentuje się świetnie, jest większy niż się spodziewałem.Niestety pogoda nie pozwala na żadne obserwacje.
  Krzysztof,
 • Przy założeniu max. powiększenia teleskopu warunkowanego naszą szerokością geograficzną ok. 350 x, maksymalnej rozdzielczości teleskopów wynikającej z warunków atmosferycznych w Polsce około 1 sek. łuku, maksymalnego zbliżenia Księżyca do Ziemi (363,1 tys. km) w perygeum, nie uda się przy pomocy Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8\ PYREX udowodnić tezy, że Amerykanie byli jednak na Księżycu, gdyż najmniejszy szczegół na powierzchni Księżyca przy podłączeniu lustrzanki 15-25 MPix wynikałby z rozdzielczości teleskopu i nie przekraczałby rozmiarów obiektu o średnicy 5m, a moduł zniżania lądownika księżycowego w misjach Apollo miał około 4 m średnicy.
  Quarant,
 • Witam,Firma naprawdę godna polecenia a dostawa expresowa! Widoki w teleskopie wspaniałe,ostatnio mam tylko jeden problem - chmury. Pozdrawiam
  radosław reizer,
 • Witam,potwierdzam wszystkie pozytywne opinie o sklepie.Firma kurierska też na 6. Czekamy na ciemne niebo.
  BEATA,
 • Teleskop kupiłem już jakiś czas temu ,ale dopiero po sprawdzeniu jego postanowiłem wystawić opinie:) Zostałem pozytywnie zaskoczony przez deltę tym że dotarł on do mnie 2 dni po złożeniu zamówienia, a 1 dzień od realizacji:) teleskopem uzyskuje się piękne widoki (nie da się opisać po prostu trzeba zobaczyć). Moim zdaniem teleskop jest więcej wart niż jego cena:) Dla kupujących ten teleskop (a warto) polecam kupić razem z syntą ,przynajmniej filtr księżycowy, bez niego księżyc nieźle daj po oczach:) Do zestawu są dołączone 2 okulary 25 mm, powiększenie: 48 razy, pole widzenia z teleskopem: 63’ 10 mm, powiększenie: 120 razy, pole widzenia z teleskopem: 25’ z moich obliczeń potwierdzonych obserwacjami wynika że ich własne pole wynosi 30* a z teleskopem właśnie 63\' i 25\' czyli strasznie mało jak na takie powiększenia ,ale zachwycenie z pierwszych widoków z teleskopu przyćmiewa pole okularów:) nie mniej jednak trzeba coś z tym zrobić ,czyli dokupić jakieś okulary, zależy od funduszy jakie kupimy ,ale ja polecam zacząć od TMB PLANETARY II z polem 58* (195 zł) czyli z teleskopem przy powiększeniu 200 x daje pole 29\' czyli przy większym powiększeniu większe pole od okularów dołączonych przy kupnie teleskopu(minimalnie ,ale większe:) ) Minus ,a każdy teleskop jakiś ma:) to przede wszystkim TEFLON (jak ja go nie znoszę) przy większych powiększeniach daje się we znaki to skakanie ,a śruba nie była przykręcona za mocno. Najlepiej wymienić na łożyska te teflony ,wtedy ,teleskop obraca się płynie i nie skacze:) ale aż taka tragedia to nie jest ,aczkolwiek mi przeszkadzało (jestem wybredny:) ) Zapomniałem dodać że Jowisz i księżyc przy powiększeniu 200x to bajka po prostu:) Gdybym miał możliwość ponownego kupienia teleskopu , byłaby to właśnie synta 8\ :)
  Piotr,
 • Witam, ja bardzo chętnie \dopinam\ się do grona zadowolonych użytkowników tego sprzętu. Po zmianie z newtona 90/900 na bardzo badziewnym montażu (nie mówiąc o wyciągu) obrazki z tej synty są nieporównywalnie lepsze. Na bardzo zanieczyszczonym światłem niebie przy pełni księżyca udało mi się zobaczyć \chichotki\ w Perseuszu i M103 Kasjopei, oczywiście także galileuszowe księżyce Jowisza. Strach pomyśleć co można zobaczyć przy bardziej sprzyjających warunkach :). Dodam, że bez dodatkowego wyposażenia w jakieś filtry i dodatkowe okulary się nie obejdzie. Dwa okularki z kompletu to stanowczo za mało. Samo naprowadzenie na obiekt może czasem denerwować no ale nie jest to jakiś wypaśny montaż z mikroruchami. Ogólna ocena w 6-cio stopniowej skali to 5 (a może nawet 5+ :D ) Pozdrawiam i ciemnego nieba życzę!
  y00r,
 • Dziś złożyłem teleskop w całość i naprawdę zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie sądziłem, że jest aż tak wielki :) Dziś czyste niebo, więc pewnie pooglądam coś sobie. Szukacz także robi wrażenie. Polecam ten sprzęt :)
  Rumak,
 • Teleskop dotarł dzisiaj około 15 :) Niestety pogoda jest parszywa i nie mogę rozpocząć obserwacji. Po skierowaniu na obiekt w celu ustawienia szukacza wszystko wygląda pięknie i szczegółowo :) Wielki szacun jak to młodzi mówią. Z całą stanowczością polecam sklep Delta. I nie omieszkam dokonać zakupów w niedalekiej przyszłości. Teraz do zakupienia kolejne okularki :) Serdecznie pozdrawiam a jak pogoda pozwoli to podzielę się opinią z obserwacji ciał niebieskich. Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
  LukasC,
 • Właśnie zamówiłem :-) Już nie mogę się doczekać :)
  LukasC,
 • Oczywiście czekam na dostawę do Waszego sklepu. Co by nie było :P
  Lukas,
 • Witam. W piątek w końcu udało mi się zamówić ten teleskop :) Oczywiście nie brałem pod uwagę innego sklepu niż Delta. Paczkę otrzymałem we wtorek. Przyszła w 2 kartonach. Kurierzy wnieśli mi ten teleskop na 4 piętro wnioskuję w ten sposób, ze to bardzo porządna firma. Teleskop przyszedł w 2 kartonach. Rozłożenie jest banalnie proste.. instrukcja przejrzysta i naprawdę by musiał ktoś być głąbem nie z tej ziemi, aby nie potrafić złożyć synciaka. Wszystko zajmuje około 30 minut. Polecam do montażu 2 osoby. Zawsze łatwiej... Nie myślałem, że ten teleskop jest tak wielki.. naprawdę na zdjęciach wydaje się mniejszy. Niestety jeszcze nie przeprowadziłem obserwacji, ponieważ noce są burzliwe i pochmurne :/.... POLECAM TEN SKLEP NAPRAWDĘ WSZYSTKO NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE!!!
  Delta klient,
 • Nawet w okularze 10mm, który dostarczony jest do zestawu, to Saturn powala swoim obrazem!!!
  Piotr,
 • Witam. Właśnie wczoraj przyszedł mi teleskop :) A więc tak.. Teleskop przyszedł szybko od czasu jego dostępności. Montaż bardzo łatwy, całość idzie złożyć w pół godziny (powkręcać trochę śrubek i wkrętów). Po złożeniu prezentuje się na prawdę ładnie. Pierwsze ciało niebieskie to nasz naturalny satelita, Księżyc - W okularze 25mm mieści się w całym polu widzenia, na prawdę super widok, a po założeniu 10mm to już na prawdę super widoki. Saturn - W 25mm idzie już zobaczyć pierścień, jednak za jasno. Okular 10mm z zestawu jest wręcz stworzony do obserwacji Saturna !! Jasność obrazu idealna, Ostrość tak samo, na prawdę cudo z tego okularu. Widać przerwę między Saturnem a Pierścieniem, przerwy Cassiniego nie było widać. Zaobserwowałem Saturna także wraz z czterema księżycami. Jednak polecam kupić jakiś okular np. TMB Planetary II 6mm 1,25\ wtedy na prawdę ten teleskop pokaże na co go stać w planetach, a do obiektów DS: SWAN WO 33mm do przeglądu nieba, oraz SWAN WO 15mm do mniejszych obiektów DS. Polecam ten teleskop z całego serca!! Mówią, że ten okular 10mm się nie nadaje jednak spróbujcie go skierować na Saturna. Polecam zostawic sobie go do planet :) Pozdrawiam!!
  Cichy,
 • Ok. Udało mi się przeprowadzić obserwację. Być może ta opinia pomoże tym, którzy 1 raz będą mieć styczność z teleskopem - Ja właśnie się rozdziewiczyłem ;). Pierwszym moim błędem było złe dopasowanie tych przedłużek do okularów.. oczywiście najlepiej zastosować tą krótszą, jeśli chodzi o okulary zestawowe czyli 10 i 25. Z tą długą nie otrzymałem żadnego obrazu. Jeśli interesuje was wiedza i wyobrażenia na temat tego gdzie jesteśmy i co nas otacza... to ten teleskop na pewno na te pytania po części odpowie. Dzisiaj czekam na godzinę 22 i znowu ostra jazda do świtu :) Mowie Wam coś pięknego! :) DELCIAKI! KOCHAM WAS ;)!
  Dawid,
 • Bardzo dobry teleskop, wysyłka, kontakt ze sklepem- Wzorowy! Ja zakupiłem go do obserwacji samolotów i sprawdza się świetnie, ale jak już poprzednicy pisali widok saturna powala.. Polecam!
  joker,
 • tak więc co do obserwacji to: księżyc cudny(bez filtra żadnego) trochę jasny ale wyrazisty z widocznym pasami gór i kraterami ,Jowisz -widoczny z pasami chmur i księżycami. . to moje obserwacje.jestem amatorem totalnym więc trudno mi było namierzyć coś innego .jedynie mgławice w Orionie która wygląda wspaniale a tak po za tym to mróz był duży i marzłem ja i teleskop był oszroniony,teleskop nawet szybko się schłodził po 20 min mogłem obserwować.gorzej z ogrzaniem jak do domu go schowałem minęło z 40-60min zanim lustro całkiem odparowało bu prowadzić obserwacje przez okno w pokoju.okulary w zestawie całkowicie mi wystarczają i cieszą oko.
  kampus,
 • Dziś przyszła paczka z teleskopem,jest większy niż myślałem. Dziś wieczorkiem go poskładam i napiszę cosik więcej. Zamówiłem w środę a w czwartek już był u mnie o 12-ej. Bardzo solidna firma. Polecam ten sklep jak i również firmę kurierską.
  kampus,
 • Dzis miałem przyjemność odwiedzić sklep DO w Warszawie. Obsługa świetna. Człowiek rzeczowy, kompetentny, uprzejmy i co najważniejsze - cierpliwy w odpowiedziach na pytania laika. Kupiłem Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8 PYREX + kilka drobiazgów. POLECAM ten sklep.

  Paweł,
 • Bardzo dobry teleskop - polecam! Łatwy montaż chociaż do montażu polecam dwie osoby. Polecam również sklep Delta Optical - towar dostałem zaraz na drugi dzień po zamówieniu - dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniami.
  Adamus,
 • Jestem z niego bardzo zadowolony. Dostawa: zamówiłem w niedziele, a we wtorek w południe już był u mnie. Złożenie zajęło mi około godziny. Po wystawieniu na zewnątrz trzeba odesłać od kilkunastu minut do pół godziny żeby lustro doszło do odpowiedniej temperatury, do przenoszenia najlepiej 2 osoby, ale samemu też można {tylko nie po schodach ;) (zawsze można rozdzielić na stolik i tubą wtedy niema problemu, a połączenie ich razem to kilka sekund)}. Jest to mój pierwszy teleskop to nie mam porównania co do innych ale mogę powiedzieć, że spędziłem niezapomniane noce na obserwacjach planet, galaktyk i komet. Jedyne zastrzeżenia można mieć co do jakości okularów, głównie tego 10mm i do sypiącej się farby na lustro, która może się do niego przykleić.
  Sebastian,
 • Piękny teleskop, pasuje do mojego pokoju :) Zmówiłem go wczoraj o godz. 17.00, a dzisiaj o godzinie 11.00 już pukał do moich drzwi. Zestaw kompletny, brak niemiłych nieposdzianek, WSPANIAŁY transport. Czapki z głów i chylę czoła dostawcą z GLS. Dziękuję.
  Michał M,
 • niedawno zamowilem ten teleskop, poprostu genialny :) moj pierwszy ale napewno nie ostatni... ksiezyc poprostu zwalil mnie z nog :) co do sklepu deltaoptica slyszalem dobra opinie i ja bardzo dobra dorzuce... sprzet caly swietnie zapakowany dostawa poprostu wgniotla mnie w ziemie... pierwszy raz w zyciu jak ktos mi napisal ze wyslal dzis i jutro bedzie to tak sie stalo, naprawde pierwszy raz! Panowie nie wiem jakie macie uklady z gls ale chyle czola! fachowo i profesjonalnie polecac znajomym bede tlyko DO! Rowniez kazdemu poczatkujacemu astroobserwatorowi polece synte skywatcher :)
  darklca,
 • Super teleskop! Saturn powala!:)
  Baś;ka,
 • Super sprzęt, astronomiczny wymiatacz :-) polecam teleskop i Delta Optical.
  dawid s.,
 • Teleskop zakupiłem dwa tygodnie temu. Jak zwykle sprzęt przyszedł kurierem w błyskawicznym tempie i elegancko zapakowany. Dwie paczki – oddzielnie teleskop i montaż Dobsona. Osobiście miałem pewne rozterki czy kupić na montażu paralaktycznym czy Dobsona, ale koledzy na forum astronomia.pl przekonali mnie, że nie taki diabeł straszny. Sam już pracowałem z teleskopem na paralaktyku, tyle że był to refraktor apochromatyczny, więc mama teraz porównanie. Sam montaż wykonany dokładnie. Wszystkie elementy pasują do siebie idealnie, więc ich zmontowanie i korzystanie z montaży nie stanowi żadnego problemu. Jedynie klucze do skręcenia osi montażu z podstawą zupełnie nie pasują. Ale to może wynikać z tego, że zmieniono samą śrubę na inną niż była wcześniej w tych konstrukcjach, a klucze zostały do starej. Nie jest to jednak problem przy posiadaniu choćby minimalnego zasobu warsztatowego – czasami w domu też trzeba coś zrobić. Instrukcja jest jasno napisana zarówno ta po polsku jak i po angielsku. Rysunki same mówią za siebie. W zasadzie złożenie montażu jest jedyną praca jaką trzeba wykonać. Na montaż zakładamy teleskop, szukacz i po włożeniu jednego z dwóch okularów teleskop gotowy do pracy. Optyka w idealnym stanie. Układ skolimowany należycie. Obraz uzyskany jest rewelacyjny. Po prostu kryształ. 20cm apertury robi swoje. W porównaniu z refraktorem 10cm nie ma czego porównywać. Różnica jakości obrazu kolosalna. Sama obsługa teleskopu jest banalnie prosta i nie nastręcza żadnych problemów. Siada się wygodnie na krzesełku i przesuwa teleskop wybierając kolejne obiekty lub śledząc wybrany. Obserwacja w zenicie banalnie prosta i bardzo wygodna. Przy paralaktyku, szczególnie na statywie trójnożnym, jest to prawie nie możliwe do wykonania. 8” nie ma łożyska w montażu tylko podkładki ślizgowe, ale w zupełności spełniają swoją rolę. Różnica w tym samym teleskopie ale z paralaktykiem jest 800 złotych, a ogniskowa jest wtedy o 20cm krótsza. Znam te pralaktyki. Są na granicy potrzeb takiej tuby. Lekkie dotknięcie i całość się telepie bez końca, że o wietrze nie wspomnę. Nie jedną noc z tym przesiedziałem, więc wiem co piszę, a do foto nie nadają się prawie w ogóle. Cena montażu do foto zaczyna się od jakichś 3,5 4 tysięcy. A przy Dobsonie nie ma tego. Po przesunięcie teleskopu i zdjęciu trzęsących się rąk z tuby, od razu mamy stabilność obrazu. Szukacz, jak we wszystkich chyba syntach, jest rewelacyjny. Prosty w kolimacji z tubą. I bardzo skuteczny. Do transportu warto wykorzystać karton z przesyłki. Ja tak robię, bo układ optyczny jest wrażliwy na wstrząsy. Choć kolimacja nie nastręcza problemów, to szkoda na nią marnować cennego czasu obserwacyjnego. Spakowana tuba elegancko znosi jazdę za miasto. Choć moje pierwsze testy robiłem obok lamp ulicznych i świateł z domu, widoki były super. Przy ciemnym niebie ten sprzęt pokazuje dopiero swoje możliwości. Tu można stracić głowę z wrażenia. Więc należy uważać. Uwagi: -okulary to nie cud świata, są takie jakie są i jak jest możliwość to trzeba kupić lepsze – wiadomo; -cena jest dla szkła z pyreksu bardzo dobra w porównaniu z innymi konstrukcjami; -ten sprzęt nie nadaje się do astrofotografii, ale można sobie na fotki niektórych obiektów pozwolić; -to jest super sprzęt do dobrego poznania nieba, zmusza do nauki i sięgania bo dokładniejsze mapy i atlasy; -lustro od spodniej strony tuby mogłoby być osłonięte, odkryte szybciej je chłodzi, ale istnieje ryzyko łatwego uszkodzenia od tej strony; -tacka na okulary bardzo wygodna i pomocna – nie ma możliwości, że okular spadnie na ziemię przez zwykłe trącenie tacki przy statywach; -sklep dostaje duży pozytyw – w komplecie wszystkie dokumenty, oraz warunki odstąpienia od umowy, zwrot sprzętu itd., wszystko co klientowi może pomóc w takiej chwili; -osobiście mam tylko rozterkę czy nie lepiej było kupić 12”. Reasumując - sprzęt wart ceny. I polecam zakupy w Delcie
  Jacek Patka,

Podobne produkty