Nr katalogowy:
349,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Szukacz TELRAD jest szukaczem o zerowym powiększeniu, który można zainstalować na dowolnym teleskopie. Sprawia on, że wyszukiwanie obiektów na niebie jest dziecinnie proste.

Szukacz TELRAD jest praktyczną alternatywą dla klasycznych szukaczy optycznych i szukaczy typu Red Dot. Widzimy niczym nie ograniczony widok nieba bez powiększenia, a nie tylko mały, kilkustopniowy odcinek, jak przy normalnym szukaczu optycznym. Na tym tle nieba wyświetlane są trzy czerwone koncentryczne pierścienie świetlne o pozornych średnicach 4 stopni, 2° i 0,5° na niebie. Wystarczy obrócić teleskop tak, aby poszukiwany obiekt znajdował się w pierścieniu wewnętrznym. Ponieważ obiekt, którego szukasz, znajduje się wewnątrz pierścienia, nie jest on przykryty czerwoną kropką jak przy normalnym szukaczu typu Red Dot.

Podstawa szukacza TELRAD jest samoprzylepna i może być zamontowana na wszystkich tubusach teleskopowych o średnicy od około 10 cm. Długość podstawy wynosi około 18 cm. Podstawa ta pozostaje na tubusie, szukacz TELRAD można w każdej chwili zdjąć lub przymocować za pomocą dołączonego szybkozłącza. TELRAD jest zasilany dwiema normalnymi bateriami AA (niedołączone do zestawu).

Istnieją atlasy gwiazd, takie jak „Deep Sky Travel Atlas” wydawnictwa Oculum, oraz programy planetarium na PC, takie jak program „Stellarium”, w którym trzy pierścienie TELRAD są już narysowane lub mogą być wyświetlone wokół interesujących obiektów niebieskich. Więc poszukiwanie tych obiektów niebieskich naprawdę staje się spacerem. Wystarczy porównać widok na ekranie z widokiem w szukaczu Telrad.
 

WŁAŚCIWOŚCI

  • Szukacz projekcyjny z kręgami świetlnymi
  • Kręgi świetlne o 4, 2 i 0,5 stopnia na niebie
  • Niebo widoczne bez powiększenia
  • Łatwy montaż i obsługa
  • Można zainstalować na prawie każdym teleskopie
  • W zestawie podstawa z szybkozłączem
  • Zasilanie: 2 baterie AA (niedołączone do zestawu)
  • Bardzo długi czas eksploatacji dzięki technice LED
Pokaż więcej
Długość:
180 mm
Waga:
200 g

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty