Laboratoria Przyszłości - mikroskop i teleskop astronomiczny
 
Zastanawiacie się nad wyborem mikroskopu dla uczniów?
 

Poniżej przedstawiamy ofertę mikroskopów Delta Optical dedykowanych do zastosowań w edukacji. Nasza szeroka oferta urządzeń jest dostosowana do wymagań podstawy programowej zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych.

 

Dla szkół podstawowych dla uczniów klas 1-3  polecamy mikroskopy stereoskopowe, które dzięki dużej głębi ostrości pozwalają na  obserwacje stosunkowo dużych obiektów, pozwalając młodemu przyrodnikowi na zapoznanie się z pojęciem powiększenia, ostrości obrazu i obsługi mikroskopu. Mikroskopy stereoskopowe oferują dużą glebie ostrości, która pozwala na obserwację obiektów z efektem  trójwymiarowości. Mikroskopy świetnie sprawdzą się w obserwacji detali budowy owadów czy roślin, a bardzo często wywoła efekt zaskoczenia kiedy okaże się że ziarno maku nie jest kulą.


 
 
Dla klas 4-8 polecamy nasze mikroskopy z serii Biolight i Biostage II a szczególnie nasz flagowy produkt Biolight 300 oferujący wszystko co powinien mieć mikroskop edukacyjny tzn. powiększenia od 40-400x pozwalający na obserwację tkanek i szczegółów budowy komórek, śrubę makro- i mikrometryczną do ustawiania ostrości, mechanizm przesuwu preparatu na stoliku, zasilanie z sieci i bateryjne, które pozwala na zabranie mikroskopu w teren. Seria Biolight posiada oprócz oświetlenia dolnego przechodzącego także światło odbite, które pozwala na obserwacje obiektów nieprzezroczystych np. szczegółów budowy oka owadów.
 
 
 
Dla uczniów szkół średnich i dla nauczycieli szczególnie polecamy serię mikroskopów Genetic Pro, który oferuje powiększenia w zakresie od 40x do 1000x, kondensor z przesłoną i możliwością ustawiania jego wysokości. Kondensor w mikroskopie jest niezbędny aby uzyskać ostry, kontrastowy obraz przy obiektywach o dużym powiększeniu.
Atutem mikroskopów z serii Genetic Pro jest możliwość rozbudowy o dodatkowe techniki obserwacji: ciemne pole, polaryzację, kontrast fazowy oraz wybór formy zasilania: sieciowe, jak i zasilanie z akumulatorów i sieci.
 
 
 
Podczas zajęć edukacyjnych istnieje możliwość udostępnienia obrazu mikroskopowego większej grupie użytkowników poprzez dystrybuujcie obrazu na rzutnik czy tablice multimedialną. Potrzebujemy to tego kamery mikroskopowej:
 
 
Oferujemy także narzędzia i akcesoria do przygotowywania preparatów, a także gotowe preparaty:
 
 
 
Chętnie doradzimy w doborze odpowiedniego zestawu. Zapraszamy do kontaktu: info@deltaoptical.pl
 
Zachęcamy również do śledzenia naszego bloga o sprzęcie mikroskopowym i technikach obserwacyjnych.
 
 
 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi warsztatami mikroskopowymi:

 

https://warsztaty.mikroskopia.com

 

 

Jeżeli chcesz poznać ofertę sprzętu do obserwacji wszechświata  kliknij w grafikę: